PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Top 10 polskich albumów punk rockowych
Autor Wiadomość
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   Top 10 polskich albumów punk rockowych

Chcialbym dzis spytac szanownych forumowiczy o wasze top ten polskich albumow pankrokowych. Zakres obejmuje tworczosc od czasow Bach'a po dzien dzisiejszy, natomist spektrum gatunkowe od 77punka po sadomasocrust. Slowem wszystko co w polskim pankroku zaistnialo.
Chcialbym rowniez prosic o mozliwie jak najbardziej przemyslany ranking oraz o podanie kryteriow jakimi kierowaliscie sie piszac wasze listy (czy jest to lista sentymentalna, czy moze najbardziej odpowiadajaca waszym gustom muzycznym).
Mile widziane beda rowniez wszelkie komentarze na temat poszczegolnych wydawnictw. Wszystkie informacje ktorych mi udzielicie przydatne mi beda przy pisaniu mojej autorskiej ksiazki na temat pankroka w polsce i na swiecie. Prosze o mozliwie powazne potraktowanie sprawy i sklejenie moich postow gdyz piszac z konsoli mam limit znakow.
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
Ostatnio zmieniony przez Stanzberg Śro 19 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Doskonały temat, scaliłem posty zgodnie z prośbą.

Bardzo trudno mi wybrać finałową dziesiątkę. Na pewno na liście znalazłaby się Siekiera, Dezerter, Armia, Moskwa, KSU, Post Regiment, Alians... Rzucam oczywistymi odpowiedziami, ale tym zespołom udało się nagrać płyty wybitne albo swoim czasie przełomowe. Przy okazji są to bandy które zwyczajnie lubię, wśród zespołów których nie słucham też pewnie jest kilka wartych wzmianki. Spróbuję się zmierzyć z tym zadaniem w przyszłości. :smile:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Zapomnialbym o niemal najwazniejszym. Chcialbym was prosic o podanie waszego wieku, jesli nie na forum publicznym to we wiadomosci pw. Z gory dziekuje
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
SantaClaus


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 587
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Z chęcią zobaczę top 10 co poniektórych forumowiczów, ja się raczej nie wypowiem, bo trochę za "młody" jestem ;)
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

A ja napiszę 5. bo na 10. nie mam weny ;) Mam 25 lat

1. Sedes - "Wszyscy pokutujemy"
przede wszystkim ta kaseta jest zapchana przebojami, praktycznie każdy numer uwielbiam. poza tym jak byłem 13-latkiem to Sedes stał się moim pierwszym w życiu ulubionym zespołem pankrokowym i trwało to dosyć długo. mega sentyment+mega dobre kawałki
2. Offspring - "Smash"
pewnie trafią się tacy co stwierdzą, że offspring to nie pankrok, no ale na forum są i tacy którzy twierdzą, że farben lehre gra pankroka ;)
Pamiętam, że za łebka dojrzałem typa w koszulce "smash" i mi się spodobała ta czacha, nie wiedziałem wtedy, że to koszulka z okładką płyty jakiegoś zespołu, do czasu aż natrafiłem na nią w empiku jako 12-latek. wygrzebałem kieszonkowe i kupiłem swoją pierwszą w życiu kasetę pankrokową;) na szczęście okazała się być zajebista
3. Zielone Żabki - "Twoja anarchia"
Koncertówka żabek szybko stała się dla mnie jedną z najczęściej odtwarzanych kaset. Dużo świetnych numerów, a zespół polecił mi kumpel z klasy, który miał kumpli pankowców ^^ znałem już wtedy dobrą miejscówkę, gdzie kasety chodziły po 4/5zł i tam udało mi się znaleźć ten album.
4. TROMPKA POMPKA - demo 2
Nosz kurwa jak mi kumpel przegrał tą kasetę to mnie rozłożyło. Hit za hitem! Numerem jeden tej kasety jest piosenka "Czy ci nie żal" wywołuje u mnie wręcz łzy wruszenia, bo jej tekst idealnie przypomina najlepsze lata mojego życia jak byłem jeszcze raczkującym pankowcem ;D Kto nie zna tej kasety ten pipa i chuja wie o pankroku! o!
5.Dezerter-Kolaboracja
Ojciec kumpla mi podarował, wiedząc, że się pankrokiem jaram. Kaseta w takim śmiesznym opakowanku, do tego ocenzurowana. Gdzieniegdzie wypikano niektóre słowa, a przez długi czas nie wiedziałem, że kawałek "szwindel"tak się nazywa, bo na kasecie stało " [...] " :cool:
Tak czy siak zawartość kasety to był taki pankrok, że łohoho.
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Gain Kain


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 447
Skąd: Kozhnitz
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Schizma - "Unity 2000" jedna z płyt, która sprawiła, że styl zespołu, w którym wtedy "śpiewałem" zaczął bardziej zmierzać w kierunku, który teraz określa się jako hc/hc

1125 - "Płonie Mi Serce" j/w tylko rok później

Inkwizycja - "Na Własne Podobieństwo" chyba pierwsza kapela z kiełkującej wtedy niezależnej sceny hc/punk, którą poznałem, do dziś szacunek i sentyment

Dezerter - "Underground Out Of Poland" wiadomo, klasyk!

Armia - "Legenda" nic dodać nic ująć, magia, czary i duchy w jednym!

Siekiera - "Demo Summer 1984" rozpierdol!

Post Regiment - "Post Regiment" hc/punk ze świetnymi tekstami no i w końcu kobieta na wokalu

Filth Of Mankind - "The Final Chapter" w ówczesnym czasie najlepiej zrealizowana polska płyta crust punkowa, do tego klimat i wydanie w Japonii

jeszcze kilka by się znalazło ale w tej chwili nie pamiętam

na pohybel! :punk:
_________________
Wnuk Koryntu
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

SantaClaus napisał/a:
Z chciŃ zobacz top 10 co poniektłrych forumowiczłw, ja si raczej nie wypowiem, bo troch za "mÓody" jestem ;)
To nic ze jestes mlody, bardzo dobrze kiedy pank dociera do mlodego odbiorcy. Wszystkie informacje sa cenne wiec zachecam rowniez mlodziez!

Rotten - albumy mialy byc polskie wiec offspring nie pasuje troszke.

Gain - jesli dobrze wnioskuje do mlodzikow nie nalezysz
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

BadMotherfucker napisał/a:
Rotten - albumy mialy byc polskie wiec offspring nie pasuje troszke.

o kurwa nie zwróciłem uwagi na to, że ma być polskie :D
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Dunczyk

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Łódzkie
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Smar SW - Świadomość

Smar SW - Walczmy o Swoje Prawa

Silna Wola - Zero Akceptacji

Ga GA - Jarocin 93'

Homomilitia - Twoje Ciało Twój Wybór

Defloracja - Zobaczymy

Rewizja - Mity i Legendy

Zielone Żabki - Lekcja Historii

Armia - Legenda

Smar SW - W Jedności Siła

18 lat :faja:
_________________
nie wymieniaj rozumu na paranoję
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Jako że udało mi się odpalić kompa (nie wiadomo na jak długo) podam moje typy aby zachęcić trochę pozostałą brać forumową do wypowiedzi

1. (na początek chciałbym zaznaczyć że jest to jedyny na tej liście album który nie jest na swoim miejscu przez losowość) POST REGIMENT - POST REGIMENT

Album ideał :!: Wszystkie elementy pankowej układanki spotykają się tu tworząc dzieło kompletne i doskonałe w każdym swoim aspekcie. Teksty, wokal, brzmienie, muzyka są dokładnie takie jak być powinny. Ten album śnił mi się nocami, nie znikał z kaseciaka a później z odtwarzacza przez długie długie dni i wciąż uwielbiam wracać do niego po latach
Wiele imprez z udziałem tegoż, wiele niezapomnianych ludzi, wiele doświadczeń.
Dla mnie nie ma w polskim pankroku NIC co mogłoby choćby doskoczyć na wysokość pasa temu wydawnictwu

2. Trompka Pompka - Demo#2

Pozostaje mi powtórzyć słowa Rotten'a
Cytat:
Hit za hitem!

Poza tym jest to zespół który wprowadził mnie w drapieżny i brudny świat pankroka. Ogromny sentyment i szacunek do zespołu, niezwykli ludzie, niezwykły brak umiejętności, niezwykły efekt końcowy. Kasetę mam już tak zerżniętą że nie słychać na niej niemal żadnych konkretnych dźwięków (co de facto niewiele odbiega od tego co faktycznie powinno być tam słychać :lol: )

3. Armia - Legenda

Album piękny. Klimat tego krążka bije na głowę wszystko co moje uszy w Polsce słyszały, niezwykłe kompozycje, niezwykłe ciężkie brzmienia grane z ogromną lekkością. A kto nigdy nie podskoczył w krześle podczas trwania 3go utworu ten nie wie co to pankrok.

4. Moskwa - Nigdy

Rozpierdol :!: To wydawnictwo sieje zamęt w głowie i rozszczepia komórki mózgowe na drobne skaczące cząsteczki nie pozwalając człowiekowi na spokojną egzystencję. Nogi same rwą się do tańca a serce zaczyna pompować 2x większą ilość krwi od pierwszych dźwięków tego krążka. Czego chcieć więcej :?:
Poza aspektem muzycznym z tym albumem łączy mnie szczególny sentyment z wątkiem "miłosnym"

5. Biała Gorączka - Biała Gorączka

Ta produkcja to takie "coś innego", trąci trochę Aliansem, ale jest zagrane zupełnie inaczej, przez co skapankowe utwory nabierają ostrego charakteru a pankowa młócka nabiera delikatności. No i te teksty - "Proszę pół jabłka dla Ciebie" mogłoby być hymnem pankowej przyjaźni

6. Alians - Gavroche

Pojawienie się Aliansu dało polskiemu pankrokowi coś świeżego i to musiało się spodobać. Ten album to dla mnie płyta wyjątkowa bo od niej zacząłem interesować się czymś poza pankrokiem i zobaczyłem że świat muzyczny wykracza poza radio, stary polski rock i pankowe darcie instrumentów. Poza tym niezwykle różnorodny i dobry brzmieniowo album

7. Guernica y Luno - Święta religia anarchii

Jak dla mnie jedyny prawdziwie anarchistyczny polski zespół pankowy. Chociaż nigdy za czarno-czerwonymi nie przepadałem to kiedy znajomy sprezentował mi tą kasetę długo nie schodziła ona z magnetofonu i zacząłem nawet interesować się całym ruchem A
Fascynacja szybko znikła, sentyment pozostał stąd pojawienie się tego wydawnictwa na liście

8. Dezerter - Underground Out of Poland

Ta lista po prostu nie byłaby kompletna bez tej pozycji. Nie będę tłumaczył dlaczego, wiele osób na pewno zrozumie a tym którzy nie rozumieją tłumaczyć nie trzeba

9. Siekiera - Demo Summer 84

Podobnie jak w przypadku Moskwy - ten album to pankowy chaos i disorder w czystej niczym nie skażonej postaci

10.Uliczny Opryszek - Na zawsze punk

Album nowy ale ukazujący potężny kawał polskiej historii pankrokowej. Płyta ta daje możliwość młodszym poznać czym był pank i nabrać szacunku do zespołów grających kiedyś

Lat 27

W tym zestawieniu zabrakło trochę miejsca dla legend takich jak Zielone Żabki, Brygada Kryzys czy Świat Czarownic, ale po dłuższym namyśle uważam że jednak wyżej wspomniane albumy mają w moim sercu ważniejsze miejsce i stąd mój wybór
ENJOY :!:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

nie mam pojecia dlaczego jeszcze nie pojawila sie tu nazwa EYE FOR AN EYE :>
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

To może teraz ja ;-) . 18 lat, jeszcze trochę mi brakuję do ogarnięcia całej sceny polskiej, ale zrobię co w mojej mocy.

10. Smar SW - W jedności siła. Dużo ludzi psioczy na smarów, mnie jednak to się podoba. Teksty są momentami boleśnie trafne, może nie uświadomili, ale zwrócili moją uwagę na parę rzeczy. Również wokal i granie mi jak najbardziej odpowiada.

9. Post Regiment - Post Regiment. Mimo, że nie jest wielkim fanem ani zespołu ani płyty, to doceniam.

8. Armia - Antiarmia. Jako fan Siekiery nie mogę nie lubić tego albumu. Jeszcze na tej płycie Armii Budzy ciśnie właśnie siekierowym wokalem większość. Bardzo dobra. Bez względu na to gdzie i kiedy jestem - śpiewam razem z nim refren Aguirre :mrgreen: .

7. Rejestracja - Kontrola. Ooo tak. Fabryka hitów. Pewnie też dla tego, że są z mojego miasta. Wczesny wokal Gela jest wyjebany.

6. The Analogs - Oi! Młodzież. Jak dla mnie absolutny n1 polskiego oi jeśli chodzi o zespół. Świetny cover Strzelb z Brixton, Dzieciaki atakujące policję, itd.

5. Sedes - Lekcja Historii. Nie ma złej piosenki. Uwielbiam to! Miałem problem która płytę Sedesu tu dać.

4. Siekiera - Demo Summer. Ten zespół to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. 'Ponury sadomasochistyczny żart' wyszedł im genialnie :grin: . Ma takie pierdolnięcie (m.in. za sprawą basu), że łeb urywa.

3. Dezerter - Kolaboracja. Chyba obędzie się bez słów ;-) . Kawałek Musisz być kimś to chyba najlepszy tekstowo utwór jaki znam.

2. KSU - Pod Prąd. Jakie by KSU nie było potem, Pod Prąd to dla mnie 1/2 miejsce polskiego pankroka. Nikt tak wtedy nie grał. Wiem, wydane dopiero w '88 ale piosenki powstały na początku działalności zespołu. Świetne utwory piętnujące wojnę, a tekst piosenki tytułowej można tatuować bez siary :bananik:

1. Dezerter - Underground out of Poland. Nie ma wad. Z wokalem Skandala te kompozycje walą po ryju. Wydana w USA, co raczej wtedy było rzadkością. Nie wiem co jeszcze dodać, coś pięknego :glupek:



Kierowałem się przede wszystkim tym jak mi się to wszystko osobiście podoba. Pozycje 1-5 > 10-6, lecz między sobą mogą się mieszać.
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

Marcin, lat 20, nie pije już 4 dni

1) Post Regiment - Post Regiment
(w sumie to samo uzasadnienei co ty)

2) Biała Gorączka - Pływy
(ta płyta to pierdolony majstersztyk, mało która rzecz tak mi siadła na bani, i tak wykrzywiła światopogląd)

3) Karcer - Wschód Jest Pełen Słońca
(Karcer, kocham ten band muzyka, teksty, klimat)

4) Dezerter - Underground Out of Poland
(Klasyka i basta)

5) Włochaty - Tryumf Anarchii Nad Tyranią
(na tym się wychowałem, mogło by tu być w sumie niemal cokolwiek włochatego, ale jednak ta płyta pokazała mi co to znaczy rozpierdol)

6) Analogs - Hlaskover Rock
(pierwsza płyta 'anali' którą słyszałem, i do teraz chyba moja ulubiona. Najbardziej dopracowana imo)

7) Eye for an Eye - Dystans
(Ogień, wystarczy spojzeć na okładkę, genialne teksty (może z małymi wyjątkami), olbrzymi sentyment)

8 ) Guernica Y Luno - Prawdziwie wolny jestem jedynie wtedy, kiedy równie wolni są wszyscy ludzie, którzy mnie otaczają
(ta płyta wyjasniła mi dosc skutecznie że anarchia to nie siedzenia na dupie i słuchanie włochatego. Wtedy przestałem byc anarchistą ;) Wiadomo: teksty, teksty, teksty proste ale w sedno. Zresztą za sam tytuł miejsce w top się należy)

9) Po Prostu - One Hate Doktorate
(nie wiem o chuj chodzi, co artysta miał na mysli etc., ale to jest zajebiste)

10) Castet - Punk Side of the Moon
(tak na deser, niby proste, ale za to jak cieszy!)

Płyty dobierałem w kryterium jak wpłynęły na mój rozwój muzyczny i duchowy. Coś w ten deseń. :razz:

Lista nie zawiera A.J.K.S.u bo to już chyba nie podpada pod pankroka, a szkoda bo wyglądała by zupełnie inaczej. :twisted:
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   Re: Top 10 polskich albumów punk rockowych

BadMotherfucker napisał/a:
Chcialbym dzis spytac szanownych forumowiczy o wasze top ten polskich albumow pankrokowych.


To mi dałeś zagwostkę BadMotherfucker. W sobote dam swoje typy i mam nadzieję że nie ma górnej granicy wieku dla typujących
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   Re: Top 10 polskich albumłw punk rockowych

Cytat:
mam nadziej ße nie ma głrnej granicy wieku dla typujŃcych

Naturalnie ze nie. Te informacje potrzebne mi sa w socjologicznym aspekcie mojej powstajacej lektury dla potomnych
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Gain Kain


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 447
Skąd: Kozhnitz
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

BadMotherfucker napisał/a:


Gain - jesli dobrze wnioskuje do mlodzikow nie nalezysz


XXXV

;-)
_________________
Wnuk Koryntu
 
muttley

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 96
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

1 Włochaty - Wojna przeciwko ziemi - kaseta kupiona na stadionie dziesięciolecia podczas wycieczki szkolnej do warsaw. Jakis miły łysy pan w dresie miał całe pudło honorów konkwist baranków itp i po miedzy nimi kaseta z a w kołeczku. Słuchałem w autobusie na wokmenie ni chuj nic nie było słychać ale za to w domu jeździło na okrągło podoba mi się wszystko od tasiemcowych tekstów po muzykę jak dla mnie najlepsza ich płyta pomijając demo for sale i epke bank swiatowy. Zresztą wszystko tej kapeli mi się podoba. Kwestie mentalno sobowa muzyków pomijam.

2 Dezerter - Ile procent duszy - pierwsze nagrania dezertera jakie usłyszałem zajebiste teksty i muza stawiam na równi z undergrund out ..

3 Smar Sw - Samobójstwo - dla mnie genialna płyta , pokazali jak od prostego umpa umpa (co z reszta tez lubie w ich wykonaniu ) można wyewoluować do ciężkiego i mrocznego grania

4 La Afera - La programa - bardzo długo kaseta jezdziła w odtwarzaczu teraz troche mniej jednak swoje miejsce w moim top 10 ma

5 Sanctus Iuda - Abc pierwsze crustowe nagrania jakie mjałem wokal mozna zrozumiec ze słuchu ostre bezkompromisowe texty i taka sama muza

6 1125 - Płonie mi serce - jak dla mnie najlepsza polska płyta HC bardzo dobre brzmienie melodie i ta ostra luta oraz dobre texty

7 Liberum Veto - Nacpany nudą - fajny anarcho punk sporo melodi szybkie tempo i texty nie kawa na ławe ale dotyczące ważnych dla mnie spraw

8 GyL - Wszystkie sztandary - kwintesencja anarcho punka jedna z lepszych płyt polskiego punka a hymn miłosci nadal wywołuje ciary na plecach

9 Abaddon Wet za wet - klasyka polskiego punka razem z jedynka dezertera proste texty o wojnie ostra muza ale nadal mi sie to podoba

10 Biała Gorączka - Spokój Pływy Nieposłuszenstwo - nie wim która wybrac wszystkie zajebiste zaczynajac na wokalach po przez texty na muzie koncząc

Kolejnosc przypadkowa i zapewne jak bym to pisał za jakis czas ta lista mogła by wygladac zupełnie inaczej

Wiek 31 l
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

1 BRYGADA KRYZYS czarna 2 PARTIA pierwsza 3 DE PRESS block to block 4 ANALOGS kroniki policyjne 5 HOUK soul ammunition 6 LD50 jara sie 7 ROBOTIX kosmiczna odyseja elvisa 8 BIELIZNA taniec lekkich goryli 9 DEZERTER underground out of poland 10 ABBADON wet za wet . Wszystkie płyty za to że miały niesamowitego kopa i z biegiem lat cały czas super ich sie słucha!!!! I jestem tym kim jestem w swoim zyciu takze dzieki takiej muzyce . Wiek ponadczasowy 41.
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

suchy693 napisał/a:
LD50 jara sie


W sumie też kocham tą płytę ale jakoś w top10 zabrakło na nią miejsca. W top11 by się znalazła.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Konan


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 363
Płeć:
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

duzo nad tym myslalem i wymyslilem taka topke :)

1 Moskwa- Nigdy Niesamowita moc, energia, dore teksty i super wokal, dla mnie najlepsza
2 Siekiera- Na fszystkich frontach świata To samo co wyżej, płyta miazga
3 Awaria- Nie ma chuja Za sentyment, i teksty :)
4 Post Regiment- Post Regiment Za całokształt, mógłbym słuchać cały dzien :)
5 Defekt muzgó- Wszyscy jedziemy Straszny sentyment, dobre teksty, jedna z pierwszych
6 Podwórkowi chuligani- Powrót na ulice Pozytywna, teksty zajebiste, wokal jeszcze lepszy!
7 Ramzes & The Hooligans Mechaniczna pomarańcza Nie mogło tego zabraknąć!
8 Rewizja- Tonąc w cieniu Super teksjty, doskonałe dwa wokale, wpada w ucho, słucham godzinami :)
9 Castet- Kings of punk Kwintesencja hc, krotkie teksty, ostry wokal, treściwie i na temat
10 Sedes- Sraka Praptaka Nie wiem za co, ale jakos ją strasznie lubie

Ciezko jest wybrac tylko 10, duzo dobrych tytołow musiałem ominąc, powinno byc top 20 :twisted:

szczyl- 17 lat :faja:
 
morswin

Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 9
Płeć:
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

ode mnie 5 płyt / ek na weekend:

tektoniczna
główna
indukcyjna
płytka woda
płyta punkrockowa cd
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Konan napisał/a:
8 Rewizja- Tonąc w cieniu Super teksjty, doskonałe dwa wokale, wpada w ucho, słucham godzinami :)

sorry stary ale nie wierzę, że ta płyta się może podobać. robiłem kilka podejść, ale po każdym szczerze żałowałem wydanych na nią 30 zł.
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

morswin napisał/a:
ode mnie 5 płyt / ek na weekend:

tektoniczna
główna
indukcyjna
płytka woda
płyta punkrockowa cd
Długo nad tym myślałeś :crazy:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Brygada Kryzys s/t
Armia "Legenda"
Siekiera "Na wszystkich frontach świata"
Post Regiment "Post Regiment"
Pidżama Porno "Futurista"
Dezerter "Izolacja" (kaseta)
Inkwizycja "Na własne podobieństwo"
ID "Twoja twarz"
Abaddon "Wet za wet"
Profanacja "Zdarza się" (kaseta)
lat 42, jak po nicku można wywnioskować.
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

cholera, jak o tym myśle, to dość ciężko zrobić takie zestawienie. ale spróbuje. Kolejność przypadkowa.

1. The Analogs - Hlaskover Rock. Mam duży sentyment do tej płyty, od niej zaczęło się w dużej mierze moje bardziej przemyślane słuchanie punk rocka i poszukiwania płyt.

2. Dezerter - Ziemia jest płaska. Wiem że dużo osób psioczy na tą płytę, ale dla mnie jest jedną z ciekawszych płyt dezertera - powala mnie tekstowo i muzycznie.

3. Karcer - Wschód jest pełen słońca. Karcer uwielbiam głównie za texty. Przemyślane, pełne metafor, zostawiające poletko do własnej interpretacji. Ta dla mnie w dużej mierze traktuje o komunie i jak dla mnie jest dobrym komentarzem jej rzeczywistości.

4. NoSe - Wścieklizna - wypierdala mnie z kapci. Texty jak i muzyka ociekają taką siarą że mała pała.

5. Ramzes - Git Rock. Pierwsza płyta ramzesa w jakiej się zasłuchiwałem. Kwintesencja penerki i choć dawno jej nie słuchałem to mam do niej duży sentyment

6. Alians - Równe prawa - kolejny mega sentyment. Nie jestem fanem jamajszczyzny w żadnym wydaniu raczej, ale ta plytka jest tak różnorodna i pełna smaczków że chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

7. Bulbulators - nie! nie! nie! - Podróży sentymentalnej ciąg dalszy. Nie ma wiele do pisania, płyta broni się sama, słuchając jej idealnie widać jaki progres poczynił iglak z załogą

8. Anti dread - Zestaw do samobójstwa - Mewga dopieszczone wydawnictwo pod każdym względem. W "dredach" od początków ich istnienia do wydania tej płyty zaszła mega ewolucja i choć jest to inny zespół, niż ten na którego koncert poginałem jako 16 letni szczyl to jest po prostu... bardzo dobry ;)

9. Hunkies - Sprawiedliwość - Kapelka już od jakiegoś czasu zakurzona. Mega szkoda że już nie grają, nigdy nie zapomnę piekła jakie działo się na ich koncertach pod sceną.

10. The Freaks - 77 w skali beauforta - a tak dla draki :razz: (skończyły mi się pomysły)

dziękuje
Rafał, 16 lat.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13