PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Siwy (Defekt Muzgó) i Płetwa (Sajgon) - wspólna płyta
Autor Wiadomość
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   Siwy (Defekt Muzgó) i Płetwa (Sajgon) - wspólna płyta

Cytuję z forum zespołu Sedes, w którym Płetwa, gitarzysta i wokalista Sajgonu, krótko obsługiwał drugie wiosło parę lat temu:

"Witam i pozdrawiam wszystkich fanów Sedesu!!!pragnę gorąco poinformować o nowej płycie którą Siwy nagrywa wraz ze mną ,w moim domowym studyjku!!! mamy na razie dwie kompozycje,polecam ! youtube ,,byłoby niedobrze'' to tytuł jednego z utworów,na dniach ma się pojawić następny,a niebawem cała płytka.DEFEKT&SAJGON.Plany wspólnych koncertów mamy na uwadze,ale o tym niedługo .Powiem tylko tyle ostatnie dwie sztuki były dobre a szczególnie ta dla WOSP,bardzo dobra, defekt pokazał że jednak można!!!! pozdrawiam Płetwa! "

http://www.youtube.com/watch?v=DCnIabv9nYQ

.................

Zaraz się pewnie odezwą głosy, że punkopolo warte tylko zapomnienia, że to tamto... Ale dla mnie i Defekt i Sajgon to esencja słowiańskiego punka, muzyka prosta ale z klimatem, duszą, jajem i wykopem. Bardziej do mnie takie stare dobre klimaty przemawiają niż crustowe czy "stritpankowe" wynalazki... Na nic nowego ze strony Defektu już nie liczyłem, bo wiadomo, że ostatnimi czasy Siwy więcej pije niż gra... Więc dziś mi szczena opadła kiedy to zobaczyłem. Kawałek dobry i muzycznie i tekstowo, tylko słychać, że to "domowe studio" niestety. Może jakoś dopracują to jeszcze, bo jak na płytę, to zbyt ubogo to brzmi. Ale ma potencjał, kawałek jakby żywcem wyjęty z późniejszych płyt Defektu, choć tekst i muzyka lidera Sajgonu. Właśnie, mam nadzieję, że udział Siwego nie ograniczył się tylko do wokali, ale że też coś skomponował i zagrał na gitarze. Może go Płetwa przycisnął i zmotywował... W każdym razie niewykluczone, że będzie ciekawie. :)
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Sagon to punkopolo ale nie było takie tragiczne - to ja tak w ramach tych głosów :lol:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

biedne to strasznie ale czego tu się spodziewać? nie dałem rady wysłuchać tego kawałka do końca przy tekście "czarny i biały to kolory dwa" stwierdziłem: DOŚĆ.
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

No jak się wyrwie z kontekstu, to cóż... "kolorowe życie z nas chyba każdy ma - czarny i biały, to kolory dwa". Równie dobrze można się przyczepić, że Dezerter śpiewa "jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie" - no co za banał i truizm. :) Truzim ale w kontekście całego liryku, nabiera wartości jako puenta.
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Tyle że Dezerter muzycznie to jakieś 10 klas lepiej. Ja nigdy nie słuchałem pankopolo (no może poza Ulicznym Opryszkiem ale to przecież Oj! :P ) i zaczynać teraz nie zamierzam.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

nic ciekawego.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Sajgon b. lubię i nie sądzę, że to punko-polo: raczej siermiężny punk'n'roll – natomiast to było dawno, dawno i koniec.

O Siwym z Defektu pisać nie będę, wystarczy.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Sajgon b. lubię i nie sądzę, że to punko-polo: raczej siermiężny punk'n'roll – natomiast to było dawno, dawno i koniec.

ten kawałek to taki raczej rock, niż punko polo. Dźwięk domowy mi pasuje, ale za mało w tym czadu jednak. Ale i tak z chęcią posłucham, jak będzie więcej.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Przede wszystkim mam nadzieję, że w ostatecznej wersji perkusja będzie wybijać co innego niż jeden motyw przez całą piosenkę. :P I może Siwy wniósł coś wojego (kompozycje, teksty), bo ten kawałek to dzieło Płetwy, choć brzmi bardzo Defektowo. Sądząc po "zaangażowaniu" Siwego w Defekt ostatnimi czasy, niestety w to wątpię.
 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Jak się Siwy nie ogarnie to chuj z tego będzie, ostatni koncert Defektu na którym byłem to pijacki bełkot do mikrofonu, wszystkie kawałki spierdolone dzięki temu po całości.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

http://www.youtube.com/watch?v=cQYlEgYVkVA

Drugi kawałek, dużo lepszy od pierwszego. Bardzo demówkowe są te wersje, mam nadzieję, że płytę uda im się nagrać w porządnym studiu bo numery wydają się tego warte - aż kipi klimatem starego Defektu, bo starego Sajgonu to niekoniecznie.
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Moim zdaniem Siwy to jedna z najbardziej zżulonych postaci, które kiedyś miały z pankiem coś wspólnego. Widziałem go i jego zachowanie w styczniu na Wośp w Leśnicy... Szkoda słów by je opisywać.

to tak jak "barowcy" we Wrocławiu, "barowcy" i inne żulasy z irokezami - które kiedyś uważały się za panków. Nie chcę mieć nigdy z nimi nic wspólnego - to jakieś nieporozumienie.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Nie zawsze tak było, cóż, nałóg nie wybiera. Zresztą muzyka jest ważniejsza i może współpraca z Płetwą zmotywuje Siwego by zacząć robić coś poza piciem.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 02 Lut, 2010   

Nikodem15 is back! napisał/a:
może współpraca z Płetwą zmotywuje Siwego by zacząć robić coś poza piciem.
Tak, np. do zakąszać pomiędzy lufami. :twisted:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12