PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
sajko ...i nie tylko
Autor Wiadomość
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   sajko ...i nie tylko

niby można odnieść wrażenie, że niby wszyscy tego słuchają i że aż rzygać się chce...

ale tak lekko patrząc po za horyzont i tak lekko rozszerzyć zakres to kto z ręką na sercu powie, że nie lubi Meteorsów, Zombie Ghost Train, Quakes'w, Rezurex'u, Astro Zombies, Batmobile, Mad Sin... ?


:look:
 
Saj-En


Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 24
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Ja tam lubie :) )
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

szczerze - na dłuższą metę sajko mnie nudzi, choć generalnie mało liznąłem tego tematu - jakieś tam nekromantixy, horrorpopsy (sajko dla licealistów ;) ) i polskie robotix których słucham do dziś.
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

W RadiuJazz była kiedyś świetna audycja o psycho/surf/rockabilly. Poza nia miałem raczje sporadyczne kontakty z ta muzą. Niemniej Mad Sin czy rodzimy, reaktywowany w duchu psycho Stan Zvezda lubię
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Zwierz@k napisał/a:
horrorpopsy


poszczuć krzyżem, tragedia
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Tylko Rezurex, Green Monster i ostatecznie Zombie Ghost Train. Z polskich najchętniej De Tazsos, ew. Stan Zvezda.
Na dłuższą metę psycho jest dla mnie niestrawne: milion takich samych kapel grających tak samo i jak dla mnie nierozróżnialnych.

Och, zapomniałem o Mad Sinach (przy bliższym poznaniu również nudzą), i Madheads.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Właśnie słucham Mad Heads (konkretnie - "Contact") i całkiem spoko. co do Mad Sin to muzycnzie często popadaja w nadmierna melodyjność, która nei dośc że nie jest psychobilly`owa, to jeszcze zachacza o orydnarny pop-rock. ale sa spoko mentalnie, jak można sądzić po lekturze wywiadu z Pasażera.
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Ledwo liznąłem ale z pewnością chcę zgłębić.
Nekromantix i Rezurex zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Winiak

Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 59
Skąd: Głogów / Chobienia
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Mad Sin i Rezurex zajebiście mi podchodzą , reszta tak sobie .
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Głównie dzięki za sprawą tego, że często w "zawładaniu głośnikami" je wpisywałeś za nie sięgnąłem, więc dzięki.
I jak napisałem wcześniej, chcę dalej pozgłębiać ten gatunek.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Musiałbym się ostro najebać...
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 27 Gru, 2008   

JA jestem zakochany od dawien dawna w Misfits...
Inna muzyka ale lubie ten "klimacik"...
Mad Sin, Nekromantix, HILLBILLY HELLCAT, TIGER ARMY ...
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Nieviadomsky1986


Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 32
Skąd: 1/2TUSK
Wysłany: Sob 27 Gru, 2008   

To skandal, jeszcze nikt nie napisał w tym temacie, że kto słucha psycho tego rucha Zdzicho :lol:

xkrzysiekx napisał/a:
reaktywowany w duchu psycho Stan Zvezda lubię


Niestety zarówno Stan Zvezda jak i Robotix już od ładnych paru lat nie istnieją, a moim skromnym zdaniem jedynie te dwie kapele potrafiły zagrać w Polsce psychobilly. Ostatnio Obibox wydał swoją debiutancką płytę, kilka kawałków jest dobrych, ale to trochę za mało, żeby ich zachwalać i polecać komuś.

De Tazsos cały czas coś nagrywają, ale jakoś nie mogą się zebrać do tego, żeby wydać oficjalne cd. Trzymam też kciuki za Koltów, którzy w styczniu wchodzą do studia i nagrywają materiał na trzecią płytę, tym razem w klimatach oldschoolowego psychobilly, lata 80 się kłaniają.

Reszta kapel jest dopiero w powijakach i jeszcze kilka lat im zajmie szlifowanie warsztatu, ale cieszy fakt, że już nie tylko w Warszawie powstają zespoły, które próbują pogrywać psycho. Doszła Łódź, Olsztyn, Sosnowiec, Białystok itd.

Scena neo-rockabilly/surf w Polsce to jak dla mnie rzępolenie do kotleta, fajnie że komuś się chce grać standardy rock'n'rollowe i ludzie się przy tym bawią, ale jeżeli liczba tych standardów przebija liczbę własnych kawałków, to mnie takie granie nudzi. Szkoda, bo np. Pavulon Twist - technicznie zajebista kapela, wokal pierwsza klasa, potencjał ogromny a własnych kompozycji tyle co na lekarstwo. (Po tym co napisałem będę musiał spierdalać gdzie pieprz rośnie, bo co drugi mój znajomy w Wawie to fan Pavulonów :D )


Stanzberg napisał/a:
Na dłuższą metę psycho jest dla mnie niestrawne: milion takich samych kapel grających tak samo i jak dla mnie nierozróżnialnych.


Jest w tym prawda, wynika to w dużej mierze z obecnych trendów w obrębie samego gatunku, nastawienie się zespołów na granie bardziej melodyjnych numerów, czad i ograniczenie elementów muzyki rockabilly do minimum. Czasami tylko kontrabas zamiast basu przypomina ludziom, że nie słuchają kalifornijskiego punk rocka a psychobilly :lol:

Takie kapele jak Nekromantix, Mad Sin czy Tiger Army nadały psychobilly bardziej showmeńskiego i skomercjalizowanego charakteru wyciągając tą muzykę na początku lat 90 praktycznie z niebytu. Na koncerty psychobilly zaczęło przychodzić wtedy coraz więcej osób. Nie dziwi więc fakt, że w momencie, w którym powstaje jakaś kapela rzępoląca sajko to za wzór grania stawia sobie częściej takich Mad Sinów czy Nekromantixów niż Meteors, The Quakes czy D.A.G. ( oczywiście nie jest to żadna reguła, bo można garściami czerpać zarówno z Nekromantix jak i Meteors, można słuchać Horrorpops i DAG i obie te kapele uważać za zajebiste)

Problem nie polega wcale na tym, że Tiger Army czy Nekromantix grają chujowo( każdy ma swój gust muzyczny i każdemu podoba się co innego) Prawdziwa zaraza tkwi w powstawaniu kapel-klonów, które nie mając własnego stylu i pomysłu na grę próbują grać psychobilly według gotowych szablonów i utartych ścieżek. Musimy mieć quiffy, kontrabas, ramoneski, creepersy, śpiewać o horrorach, nagramy płytę - jebnie się jakiegoś pin-upa z zombiakiem na okładkę, a na pewno kilku frajerów to kupi :lol:

Naprawdę trzeba poświęcić trochę czasu, żeby w tym szambie wyłowić jakąś perełkę.


xkrzysiekx napisał/a:
Właśnie słucham Mad Heads (konkretnie - "Contact") i całkiem spoko. co do Mad Sin to muzycnzie często popadaja w nadmierna melodyjność, która nei dośc że nie jest psychobilly`owa, to jeszcze zachacza o orydnarny pop-rock. ale sa spoko mentalnie, jak można sądzić po lekturze wywiadu z Pasażera.


Contact to jest ostatnia tzw. "normalna" płyta Mad Headsów, po niej zaczęli grać jakieś czerstwe ska. Jeżeli pasuje ci klimat tej płyty to posłuchaj sobie wcześniejszej produkcji "Naked Flame" tam też jadą bardzo punk rockowo. Pierwsze płyty Ukraińców to już trochę inna bajka, pogranicze oldschoolowego psychobilly i neorockabilly ( zawsze byłem chujowy w szufladkowaniu kapel
:roll: )
Ostatnio zmieniony przez Nieviadomsky1986 Czw 01 Sty, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

wawrzon napisał/a:
TIGER ARMY



delikatne strasznie ale uwielbiam :)
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Nieviadomsky1986 napisał/a:
Contact to jest ostatnia tzw. "normalna" płyta Mad Headsów,

i tka sie z nia meczylem w sumie, bo tma tego psycho to malo jakos, wiecej takiego typowego rocka. nie najgorszego,ale jednak rocka.

wczesniejsze gdzies tam w radiu w "Strefie R`n`r wolnej od angola" slyszalem, ale nie pamietam za bardzo. nowych sie boje nawet dotykac ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Łukasz BdK


Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 42
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

demented are go. reszta (choć bywa fajna) może im najwyżej modelować płetwy.
_________________
www.myspace.com/uglyasyou
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Oczywiście, zapomniałem o Demented Are Go.
Klasa. 8)

Cytat:
JA jestem zakochany od dawien dawna w Misfits...
Misfitsi to nie mają nic wspólnego z psychobilly. ;-)

Cytat:
Po tym co napisałem będę musiał spierdalać gdzie pieprz rośnie, bo co drugi mój znajomy w Wawie to fan Pavulonów. :D
Właśnie! :D

;)

Pavulon na żywo jest spoko, ale płyta mnie rozczarowała troszkę.

I masz rację, że kapele rockabilly/surf póki co są kiepskie; ta muzyka w ogóle jest tak boleśnie archaiczna, że w dzisiejszych czasach się źle sprawdza.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Pavulon na żywo jest spoko, ale płyta mnie rozczarowała troszkę.

mnei rowneiz nei porwala. ale jak ktos bardzo lubi muzyka stylizowana na 50`s/60`s to moze mu sie spodoba. na zywo nei widzialem
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

na żywo graja z wykopem, a t na płycie takie pitupitu,l mnie rozczarowała baaaardzo, podarowałem ja siostrze, bo pankowi nie wypada słuchac czegos takiego :wink:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Vróbel


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 306
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

http://pl.youtube.com/watch?v=iVFfSKnc1CE

Koffin Kats dobry kapela 25 stycznia graja z real mckenzies .Oczekuje z niecierpliwoscia :D
_________________
Co ja mam zrobic? nie lubie ludzi wiem o co chodzi nie lubie godzic sie na cos co mi nie podchodzi.Nie lubie nudzic mam w dupie i mnie nie obchodzi co mowia ludzie o mojej dupie i o lodzi ...kiedy mowie A barany mowia ...
 
 
Nieviadomsky1986


Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 32
Skąd: 1/2TUSK
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

Vróbel napisał/a:
http://pl.youtube.com/watch?v=iVFfSKnc1CE

Koffin Kats dobry kapela 25 stycznia graja z real mckenzies .Oczekuje z niecierpliwoscia :D


Koffin Kats grają w Polsce 1.02 w Wawie, Real McKenzies gra 7.02 w Łodzi, a 25 stycznia to nie mam pojęcia co się kroi :lol:


Koffin Kats mają na koncie trzy bardzo dobre płyty, jedynie ich ostatni krążek "Drunk In The Daylight" kompletnie mi nie odpowiada, za bardzo przekombinowany, nie ma takiego powera i tylu hitów co na poprzednich albumach. Ich marcowy koncert w stolicy mnie również nie powalił, ale bardziej była to zasługa beznadziejnego nagłośnienia niż samej kapeli. Będzie szansa na początku lutego, żeby jeszcze raz sprawdzić co sobą prezentują.

W minionym roku, mimo wielu niewypałów ze strony kapel na które najbardziej liczyłem, ukazało się też parę niezłych płyt: Banane Metalik - Nice To Meat You , Johnny Nightmare - Here's Johnny, Evil Devil - Rocker's Life czy dwupłytówka Nigela Lewisa and The Zorchmen.
 
 
Vróbel


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 306
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

Nieviadomsky1986 napisał/a:
Koffin Kats grają w Polsce 1.02 w Wawie, Real McKenzies gra 7.02 w Łodzi, a 25 stycznia to nie mam pojęcia co się kroi



przeciez nie mowilem ze w polsce :roll:

na ich koncercie jeszzce nie bylem mam nadzieje ze pokaza sie z dobrej strony :)
_________________
Co ja mam zrobic? nie lubie ludzi wiem o co chodzi nie lubie godzic sie na cos co mi nie podchodzi.Nie lubie nudzic mam w dupie i mnie nie obchodzi co mowia ludzie o mojej dupie i o lodzi ...kiedy mowie A barany mowia ...
 
 
Nieviadomsky1986


Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 32
Skąd: 1/2TUSK
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

Vróbel napisał/a:
Nieviadomsky1986 napisał/a:
Koffin Kats grają w Polsce 1.02 w Wawie, Real McKenzies gra 7.02 w Łodzi, a 25 stycznia to nie mam pojęcia co się kroi



przeciez nie mowilem ze w polsce :roll:

na ich koncercie jeszzce nie bylem mam nadzieje ze pokaza sie z dobrej strony :)


Spoko, obie kapele grają niedługo w Polsce, więc myślałem, że coś ci się poprzestawiało.

A z tego co napisałeś to wnioskuję, że przebywasz obecnie w Szkocji. Zgadłem?
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

25.01 u nas (WWA) gra 2nd District, AntiDread i Beri Beri. :mrgreen:

W lutym jest chyba z 5 fajnych koncertów, na Koffin Katsów już chyba nie starczy gotówy. :)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Cze, 2011   

Moze wrocimy i wypowiemy sie co teraz zabłysneło w tej muzyce wampira ??? :old: Dla mnie Miszcz to Lucky Devils / Sir Psyko & his monsters :jupi:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12