PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKI HARDCORE PUNK 1977 -2007
Autor Wiadomość
Don Pedro


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 239
Skąd: Kraina Deszczowców
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   POLSKI HARDCORE PUNK 1977 -2007



W trudzie i znoju powstaje publikacja mająca na celu ustalenie chronologii wydarzeń związanych ze rozwojem i działalnością sceny hardcore punk w Polsce na przestrzeni lat 1977-2007 pod roboczym tytułem „POLSKI HARDCORE PUNK 1977 -2007”
Jeśli chcesz pomóc w ocaleniu od zapomnienia zespołów istniejących w Polsce w tym właśnie okresie ślij wszelkie informacje na ich temat według poniższego klucza :

1. Nazwa zespołu
2. miasto /miejscowość
3. Tytuł (kasety, płyty , singla itp.)
4. Rok wydania
5. Wydawnictwo
6. Numer katalogowy

Np. :

HOODED MEN „To co w Twoim ja” MC, 1993, HEARTCORE, 014

lub

TABES (Biała Podlaska) „S/t” MC, 1987, D.I.Y wydawnictwo zespołu

Przygotowywana publikacja skupia się w głównej mierze na zespołach, które podczas swojego istnienia opublikowały nagrania w formie fizycznie dotykalnej opatrzonej okładką a więc na kasecie, singlu, CD, longplayu czy choćby płycie CDR. Zależy nam również na zebraniu jak najpełniejszej dokumentacji o zespołach, które na skutek różnych okoliczności nie pozostawiły po sobie śladu w postaci kasety czy płyty. Taki zespołów w Twojej okolicy mogło być bardzo dużo, a Ty możesz okazać się jedyną osobą dzięki której pamięć o nich nie zniknie na zawsze.

WIĘC NIE CZEKAJ i PISZ

Oczywiście bardzo mile widziane skany okładek, zdjęcia koncertowe i plakaty.
Jeśli zdecydujesz się pomóc wysyłając nam jakiekolwiek zdjęcie koniecznie podawaj autora oraz okaż nam wyraźny sygnał czy zgadzasz się na publikację tejże fotografii.

Lista osób które już pomogły ciągle rośnie.
Pomóż i Ty !

Wszelkie materiały należy nadsyłać na adres :

leksykonhcp@wp.pl
emoscream@wp.pl

KUBA i JACEK
POLSKI HARDCORE PUNK 1977-2007
 
 
nestor machno


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 92
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   !!!!!

Czekam z niecierpliwością :)
_________________
więcej ciekawej muzy na:
http://msciwojek.blogspot.com/
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Świetna inicjatywa, o ile nie padnie za bardzo ofiarą scenowego PC.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Inicjatywa genialna, na konkurencyjnym forum (pełnym "starych dziadów") jest na ten temat dłuuugi i całkiem ciekawy topic.

http://leksykonhcp.blogspot.com/ PC as fuck, aren`t you?
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Czytałem ten wątek na h-c, nawet chciałem się tam wpisać, ale stwierdziłem, że to daremne.

W tym wypadku nie chodzi o PC, tylko różnice w definiowaniu zakresu pojęcia "scena".
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

no PC tam nie bylo raczej, ani tez przeginek w druga stone.

nie wiem co Ty rozumiesz przez pojecie "scena" - chodzi o scenę hc/punk, po prostu. za mało street czy psycho? zawsze można uzupełnić!
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Właśnie przez nikłe zaangażowanie "niezaangażowanych" ten projekt może nie spełnić swojego zadania. Tzn. nakreślony przez publikację obraz sceny będzie niepełny.

Przez "scenę" rozumiem chyba to samo co Ty; mam tylko wrażenie, że są tacy, którzy zawężają to pojęcie i boję się, że przy okazji tej inicjatywy się uaktywnią.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Stanzberg napisał/a:
mam tylko wrażenie, że są tacy, którzy zawężają to pojęcie i boję się, że przy okazji tej inicjatywy się uaktywnią.


chyba za bardzo jesteś przestraszony ;)

tak jak pisał krzysiek. boisz się, że czegoś zabraknie? pisz do chłopaków. proste.
_________________
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

beszambelan napisał/a:
boisz się, że czegoś zabraknie? pisz do chłopaków. proste.
No tak, wszystko sam mam robić. :lol:

To wydawcy powinni zadbać o wyczerpujący opis; w przypadku gdy spychają to na "pospolite ruszenie" zawsze jest niebezpieczeństwo, że o części zespołów i ich płyt się nie dowiedzą.

Przypomina mi się słynny list o polskiej scenie do Profane Existence. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Stanzberg napisał/a:
beszambelan napisał/a:
boisz się, że czegoś zabraknie? pisz do chłopaków. proste.
No tak, wszystko sam mam robić. :lol:

To wydawcy powinni zadbać o wyczerpujący opis; w przypadku gdy spychają to na "pospolite ruszenie" zawsze jest niebezpieczeństwo, że o części zespołów i ich płyt się nie dowiedzą.

Przypomina mi się słynny list o polskiej scenie do Profane Existence. :lol:


coś za coś. albo im pomożesz, albo oni zrobią to sami i nie napiszą o pewnych zespołach z jakiegośtam powodu. ale wtedy to będzie ich książka, a nie wasza, więc Twoje pretensje będą mocno bezpodstawne.
_________________
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

beszambelan napisał/a:
wtedy to będzie ich książka, a nie wasza, więc Twoje pretensje będą mocno bezpodstawne.

Odwrotnie właśnie: jeśli ukaże się w założeniach przekrojowa, książka o punk rocku i nie znajdzie się w niej choćby wzmianka np. o Po Prostu (bo wydał ich Olifant, z którym akurat np. wydawca ma kosę), to każdy punk w Polsce może zgłosić do tego pretensje.

A ponieważ wydawca sprytnie przerzuca odpowiedzialność za zbieranie materiałów z siebie na czytelników, będzie się tłumaczył, że to wina takich jak ja, którym się nie chciało wysłać maila.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Stanzberg napisał/a:
beszambelan napisał/a:
wtedy to będzie ich książka, a nie wasza, więc Twoje pretensje będą mocno bezpodstawne.

Odwrotnie właśnie: jeśli ukaże się w założeniach przekrojowa, książka o punk rocku i nie znajdzie się w niej choćby wzmianka np. o Po Prostu (bo wydał ich Olifant, z którym akurat np. wydawca ma kosę), to każdy punk w Polsce może zgłosić do tego pretensje.

A ponieważ wydawca sprytnie przerzuca odpowiedzialność za zbieranie materiałów z siebie na czytelników, będzie się tłumaczył, że to wina takich jak ja, którym się nie chciało wysłać maila.


wątpię, żeby nie pojawiła się tam informacja o tak ważnym zespole jak Po Prostu. Wyluzuj ze swoją obsesją. I serio, jeżeli nie możesz z tego powodu spać, napisz do chłopaków maila i zapytaj, czy uwzględnili już te i owe kapele. Jeżeli nie zrobili tego bo nie chcą, możesz ogłaszać bojkot, ale póki co, nie masz ku temu żadnych - oprócz Twoich urojeń - podstaw :)
_________________
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Ha, ha, ha.
Nie mam urojeń i śpię spokojnie. 8)

Wyraziłem tylko drobne obawy. ;-) To tylko pół zdanka, jeszcze nie neuroza. :lol:

PS
I nie zamierzam ogłaszać bojkotu, nawet jeśli nie napiszą o Post Regimencie. To są metody których nie akceptuję.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 23 Paź, 2008   

O ile wiem lista kapel jest cały czas dostępna w sieci i jeżeli ktoś uważa że jakiś zespół powinien się na niej znaleźć to nie ma problemu, wystarczy kontakt z autorami...Oczywiście nie ma tam rzeczywiście miejsca na kapele które
Cytat:
są ze środowiska, które od zawsze uważało punków za śmieci, brudasów i lewaków. W związku z tym nie wymagaj od pisma, które wywodzi się w prostej linii z punk rocka, publikacji materiałów o kapelach, które same tą sceną się brzydzą.
.Zamieniamy "pismo" na "książkę" i sprawa jasna :lol: .
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Paź, 2008   

Tak, tak.

Dziękuję za wykazanie, że jestem idiotą - sam bym się nigdy nie domyślił.
W tych wypowiedziach miałem na myśli coś innego - nie to, żeby do książki dawać dyskografię Gitsów.

:?
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Sob 25 Paź, 2008   

chuj tam, nie kłuccie sie o drobiazgi. publikacja na pewno ważna i cenna, bez dwóch zdań
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12