PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
X czyli rozkminy bałagana?

Jak wrażenia po przeczytaniu?
Mistrzostwo świata :P
0%
 0%  [ 0 ]
Całkiem niezłe
7%
 7%  [ 1 ]
Typowy średniak
14%
 14%  [ 2 ]
Niezbyt mi się to widzi
0%
 0%  [ 0 ]
Kiepskie
14%
 14%  [ 2 ]
Dno pieprzony grafomanie
35%
 35%  [ 5 ]
Padaczka
28%
 28%  [ 4 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
evilsid

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: z kątowni(ck)
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   X czyli rozkminy bałagana?

Zacząłem dziś pisać, wyszlo cos takiego, nie traktujcie tego jako powiesci, czy ksiazki, ja raczej nie tyle pisze, co rozmyslam przy klawiaturze o sobie i swoim zyciu, o tym co robie, i kawałek jest typowo autobiograficzny. Nie wiem jak bardzo odejde od rzeczywistosci, to wyjdzie w trakcie.Głosujcie w ankiecie, bo nie wiem czy jest sens zeby kontynuowac, chociaz szczerze, wasze zdanie nie zmieni wiele w tym wzgledzie, bo sam o tym zadecyduje. Pozdrawiam, a oto 2 strony moich wypocin:

"Budzisz się rano i znowu nie masz kaca.
Czujesz się centralnie z dupy wysrany.
Jakby cię ktoś wszamał, wysrał, potem zjadł znowu i zwymiotował.
Ale to nie kac. To proste wyczerpanie psychiczne.
Nie boli cię głowa, kichy są w porządku, pijesz nie dlatego że cię suszy, tylko nie możesz znieść trampka w ustach.
Dłonie drżą gdy odpalasz rano papierosa, a mimo to patrzysz na leżącą koło ciebie niewiastę i uśmiech wykwita na twoich zdrętwiałych i wyschniętych wargach. Ciuchy porozrzucane po pokoju, zwłoki leżące na łóżku obok. Tępy pulsujący ból nadgarstków, rąk począwszy od dłoni, aż po łokcie, nie przeszkadza we względnej ocenie sytuacji. Po chwili przypominasz sobie gdzie jesteś, kiedy twój wzrok z kobiety, (z którą nie spodziewałeś że połączy cię coś głębszego niż zwykłe świrowanie) na głośniki, z których płynie Dżem, wyżej na sprofanowaną flagę państwa w którym żyjesz, potem w bok, na zdobyczny znak, który przytachałeś zalewając się z kumplem na mieście, ostatecznie w dół na podłogę, kiedy strzepujesz na dywan popiół (bo nie możesz znaleźć popielniczki). Gasisz peta w puszce, w której zostało trochę piwa (a może leży jakaś pod ciuchami?)."

Czy tak miało wyglądać moje życie? Czy tak je sobie zaplanowałem? Zastanowiłem się dzisiaj z rana.
- Jak można tak żyć- jej głos przerywający ciszę i moje rozmyślania
- Nie wiem, ale tak właśnie żyjemy- odpowiadam automatycznie. Mamy po 20 lat, żyjemy jak chcemy, jesteśmy tym kim chcemy, robimy to na co mamy ochotę. Nikt nas nie ogranicza, nikt nie jest w stanie niczego nam zabronić. Żyjemy ponad normami, ponad prawem, zasady nie są dla nas. Dlaczego jej tego nie mówię? Dlaczego zostawiam to dla siebie? Dla mnie to oczywiste, a nawet jeśli ona nie jest w stanie myśleć w taki sposób, to godzi się na to sama, zostając moją wspólniczką w moim autodestrukcyjnym życiu.
-Kocham cię- mówię, całując ją w ramie, uśmiecham się, wiedząc co zaraz usłyszę.
-Spierdalaj – odpowiada, wtedy zastanawiam się, dlaczego zgodziła się ze mną być, jednocześnie wiedząc, że to „spierdalaj” dokładnie ją odzwierciedla.
-Ja ciebie też. – i odwracam się na plecy. Patrzę w sufit. Dziś nie piję, ale to gówno prawda, nawet jeśli wytrzymam do wieczora co ostatnio rzadko mi się zdarza, to i tak wieczorem wyjdę po piwo. Albo powiem komuś żeby mi kupił alkohol przy okazji. Pamięcią próbuję sięgnąć dni kiedy moje życie i światopogląd wyglądały całkowicie inaczej. A może nie wyglądały? Może życie które wydawało mi się realne, iluzoryczność którą postawiłem za pewnik sprawiła, że teraz, kiedy dostrzegam wiele nowych aspektów codziennej rzeczywistości wydaje mi się wytworem własnej nieogarniętej wyobraźni. Może to nie ja jestem złym, parszywym sukinsynem, może to iluzja, może destrukcyjny jest świat a nie ja. Pojebane fazy które tak kocham mogą być zwykłą normalnością, rutyną życia miliona ludzi. Może nie jestem tak unikalny jak myślę…
"Tętniące ulice miasta, szara tkanka kulejącego społeczeństwa przewijająca się żyłami( ulicami?) tego wielkiego organizmu( miasta?) Codziennie mijamy dziesiątki, setki ( tysiące?) twarzy. Nie zastanawiamy się kim są, jak żyją, co robią. Po co? Szum ulic za dnia, w nocy przeradzający się w nocną ciszę( Niemy krzyk). Codzienność, rutyna i spokój dnia powszedniego, w nocy zmienia się w demoniczne szaleństwo, dzienna oaza spokoju, nocna sodoma i gomora. W noc budzą się demony."
Knajpa (parę nocy wcześniej):
-Patrz jak się chuj najebał – szaleńczy śmiech, podpierdalające słowa, bezczelny wzrok 20 latka filtrujący sylwetkę człowieka ze 20 lat starszego.
-Dobry jest- odpowiedź kumpla, jak najbardziej będąca na miejscu, znacząca dużo więcej niż zostało powiedziane. Znacząca zrozumienie, dokładne zrozumienie myśli i odczuć współtowarzysza.
-Wyjeb mu- kieruję zdanie do pijanego typa, który szaleje w knajpie i robi z siebie błazna. – Wyjeb mu! Pierdolnij! Z łokcia. –Podpierdalam nie pierwszy i nie ostatni raz w swoim życiu.
Sylwetka się odwraca, koleżka usłyszał.
-Masz jakiś problem?- 40 letni, pijany facet, który przed chwilą szturchał się z kolegami spogląda na mnie z góry. Nie czuję strachu czy wstydu, jestem na to zbyt pijany, poza tym życie mnie nic nie kosztuje. Poza tym nikt mnie nie zabije. Jestem autodestrukcyjny, ból jest na swój sposób pokutą(?), odkupieniem(?).
-Nie stary - szybka odpowiedź kumpla. Patrzy znacząco na mnie. Wyłapuję myśl. Ich jest 5, nie ma co robić syfu w knajpie.
-To patrzeć kurwa tam- Tłusty palec pokazuje drzwi wyjściowe z lokalu. Odwracamy głowy.
-Poczekamy aż wyjdzie- K. kieruje te słowa już do mnie.
-Poczekamy, najebałbym komuś, albo zerżnął jakąś lale, bo mnie rozniesie-odpowiadam.
Czekamy. Myślę o dniu wczorajszym.
_________________
Uwaga! Nieprzyjaciel nasluchuje!
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

udalo mi sie przeczytac pierwsze cztery linijki
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
evilsid

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: z kątowni(ck)
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

dzieki za 4 linijki ^^
_________________
Uwaga! Nieprzyjaciel nasluchuje!
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

5 zł
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
evilsid

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 6
Skąd: z kątowni(ck)
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

pieprzony materialista. ale koniez offtopem, dotrwaj do konca i daj znac jak bylo. :twisted:
_________________
Uwaga! Nieprzyjaciel nasluchuje!
 
 
Browar
Gość
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

Blekit napisał/a:
udalo mi sie przeczytac pierwsze cztery linijki

gratulacje dla tego Pana :mrgreen:
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

dzięki, dzięki :faja:
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Goblin


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 148
Skąd: Posen City
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007   

ja dalem rade do drugiej
_________________
sXe? Słyszałem ale mam to za konkretne pedalstwo
 
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007   

całe przeczytałam
Cytat:
szara tkanka kulejącego społeczeństwa przewijająca się żyłami tego wielkiego organizmu

tu jest błąd merytoryczny. tkanki szare nie mieszkają w żyłach :wink:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Wisienka


Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: z prowincji
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Gru, 2007   

Też całość. Zapytam słowami nieśmiertelnego Roarra "ło jeny córuś, co cię skłoniło?"
_________________
♠♥♣♦
jestem wredną suką, ale akurat to wychodzi mi w życiu najlepiej
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

evilsid napisał/a:
Tępy pulsujący ból nadgarstków, rąk począwszy od dłoni, aż po łokcie,

...przekombinowaleś.

czy gdzies pomiedzy


evilsid napisał/a:
twój wzrok z kobiety

a
evilsid napisał/a:
na głośniki

nie powinno byc slowo pada?

ech...widac,ze sie starasz,ale Ci srednio wychodzi narazie :?
nie podoba mi sie to, ze z jednej strony uzywasz bardzo prostego czy wulgarnego jezyka,a z drugiej komponujesz jakies zawile zdania pelne gornolotnych slowek(nie kaz mi wymieniac :wink: )... nie lubie takiego mieszania...
poza tym czytalam sporo tekstow w stylu "ja i moje przemyslenia"ale te Twoje...no coz,nie wydaja mi sie warte opisywania :oops: przepraszam.
 
 
Nieja


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 569
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Kicha prawde powiedziawszy - takie Charles Bukowski dla podstawówki. Tu masz coś mniej więcej przypominające te twoje coś, tyle, że lepiej napisane: http://xenna.com.pl/do_czytania/mrwapunkwa_67.html
_________________
www.patrzzniego.blogspot.com - moja muzyka w waszych słowach
 
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Nieja napisał/a:
mniej więcej przypominające te twoje coś

zdecydowanie mniej przypominajace,o ile nie w ogole...
o mrowie punkowie-tekst naprawde w porzadku. klimat po przeczytaniu zepsul mi tylko komentarz alfy jaki sie tam znalazl.jak zwykle rozwlekle i zamiat skomentowac opowiadanie pisze o sobie :x
 
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

magdalenik napisał/a:
klimat po przeczytaniu zepsul mi komentarz alfy jaki sie tam znalazl


mam tak samo jak ty
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

dobre opowiadanie, jednak dużo dało tutaj naprawdę lekkie pióro autora. Można by to było opowiedzieć 10 razy krócej i bardziej węzłowato, ale zupełnie popsułoby to efekt.
a, i ten Disorder to faktycznie ten dziennikarz Gołębiewski???

natomiast opowiadanie autora tematu - banalne i silące się na oryginalność. i oczywiście to, co napisała Magda. Długa droga przed Tobą, jeśli rzeczywiście chcesz pisać. Zatem

baka napisał/a:
so sorry
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
smutny pies

Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 60
Skąd: się biorą sztruksowe marynarki ?
Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

przeczytałem pierwsze 4 linijki ,chujowe odeszła ochota na dalsze czytanie.jak masz coś do przekazania nagraj to jak robią to nasi czarni bracia murzyni :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15