PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
wymienileś dowód ? to wymień jeszcze raz...
Autor Wiadomość
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   wymienileś dowód ? to wymień jeszcze raz...

http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=59164

Cytat:
Sześć milionów Polaków wciąż nie wymieniło starych dowodów na nowe, a państwo znów chce nam zafundować kolejną jeszcze nowszą wersję dokumentów tożsamości. Będziemy mieli nowoczesny dowód biometryczny, który ma ułatwić życie. Będzie służył również jako karta bankowa czy karta pacjenta. I to za "jedyne" 20 złotych.


w sumie bardzo wygodne rozwiązanie, ale jak zgubisz to i nie dostaniesz sie łatwo do kasy, ani nie będziesz miał dokumentu... i tu może pojawić sie problem...

ale póki co - wymiana nie jest obowiązkowa
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

ja się wkurwiałem już na tą wymianę bo w ogóle uważam dowód osobisty za archaizm, do niczego to nie jest potrzebne i jeszcze muszę bulic za to, nichuja :evil:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

Kod:
Grzywna za brak nowego dowodu osobistego

Jeśli po 1 stycznia 2008 roku nie będziesz miał przy sobie nowego dowodu osobistego, możesz narazić się na karę. Jaką? Na grzywnę za brak ważnego dokumentu.
 
Przybysz


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 175
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

tak czy srak musze zmienic.czekalem na dowod 4 miechy a kurwa 2 tyg po odebraniu starzy mnie przemeldowali co za pizda. niechc sami stoja se w kolejce :evil:
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Śro 05 Wrz, 2007   

powinni wytatuowac kod kreskowy na przedramieniu i sie skonczy gubienie dokumentow :twisted:
_________________
Brains :!:
 
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Do mnie wlasnie szczesliwie wrocily dokumenty, ktore 2 tygodnie temu "opuscily" moja kieszen wraz z portfelem. W tym "nowy" (niedlugo juz "stary") dowod osobisty.
A co do sprawy, to:
1. Wymiana na dowody biometryczne ma byc dobrowolna, czyli zrobi sie to przy okazji wymiany z innych przyczyn. Wymiana na plastiki jest obowiazkowa, wiec powinna byc bezplatna. Niestety, chciwosc panstwa na to nie pozwala.
2. Noszenie przy sobie DO (czy starego czy nowego) od dawna nie jest obowiazkowe. Sam nosze go czasem, a od jutra zamierzam zlozyc w szufladzie na dobre. DO wymagany jest przy niektorych czynnosciach urzedowych i bankowych, np. zaciaganiu kredytu, a nie na codzien.
3. DO z reguly moze byc zastapiony przez paszport lub prawo jazdy. Dobrze jest jednak posiadac przynajmniej 2 z tych dokumentow na wypadek zgubienia lub kradzierzy jednego. Zatem dla posiadaczy paszportu i prawka dowod jest faktycznie anachronizmem. Pozostali jednak powinni go miec.
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

MS napisał/a:
2. Noszenie przy sobie DO (czy starego czy nowego) od dawna nie jest obowiazkowe. Sam nosze go czasem, a od jutra zamierzam zlozyc w szufladzie na dobre. DO wymagany jest przy niektorych czynnosciach urzedowych i bankowych, np. zaciaganiu kredytu.
3. DO z reguly moze byc zastapiony przez paszport lub prawo jazdy. Dobrze jest jednak posiadac przynajmniej 2 z tych dokumentow na wypadek zgubienia lub kradzierzy jednego. Zatem dla posiadaczy paszportu i prawka dowod jest faktycznie anachronizmem. Pozostali jednak powinni go miec.


noszenie dowodu nie jest obowiazkowe ?
nie wiem, możliwe - tak czy inaczej jakiś dokument zawsze warto mieć ze sobą..

co do posiadania paszportu - nie wiem jak si e na to zapatrują w innych bankach, ale mi, np. na paszport w BZWBK nie chcieli kasy wypłacić, a tym bardziej nie wypłacą na prawko...

jeśli jednak wymienisz dowód na nowy - w zasadzie na najnowszy - i zechcesz go zostawić na dnie szuflady, to będzie to trochę nie poręczne - bo za jednym zamachem nie będziesz miał przy sobie ani karty bankomatowej, ani książeczki zdrowia, ani dowodu...
książeczka zdrowia może tak często sie nie przydaje - ale tez będzie w tym pakiecie 3 w 1
 
Piszczyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Aneta napisał/a:
noszenie dowodu nie jest obowiazkowe ?

Za komuny był obowiązek. Teraz teoretycznie nie. A w praktyce jest nieco inaczej. Mendy mogą zatrzymać za nieposiadanie żadnego dokumentu tożsamości na 24 godziny w celu wyjaśnienia personaliów. Kanary w warszawskiej komunikacji także mają prawo zażądać okazania dokumentu ze zdjęciem w celu potwierdzenia uprawnienia do korzystania z imiennej karty miejskiej.
Ostatnio zmieniony przez Piszczyk Czw 06 Wrz, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

właśnie miałem pisać, ale mnie Piszczyk uprzedził
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Piszczyk napisał/a:
Aneta napisał/a:
noszenie dowodu nie jest obowiazkowe ?

Za komuny był obowiązek. Teraz teoretycznie nie. A w praktyce jest nieco inaczej. Mendy mogą zatrzymać za nieposiadanie żadnego dokumentu tożsamości na 24 godziny w celu wyjaśnienia personaliów. Kanary w warszawskiej komunikacji także mają prawo zażądać okazania dokumentu ze zdjęciem w celu potwierdzenia uprawnienia do korzystania z imiennej karty miejskiej.


masło maślane - w skrócie - to właśnie wcześniej napisałam :P ze warto jakis tam dokument mieć ze sobą
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Piszczyk napisał/a:
Za komuny był obowiązek. Teraz teoretycznie nie. A w praktyce jest nieco inaczej. Mendy mogą zatrzymać za nieposiadanie żadnego dokumentu tożsamości na 24 godziny w celu wyjaśnienia personaliów.
To Ty raczej piszesz o teorii. Wielokrotnie bylem spisywany ustnie i nigdy nie mialem z tym problemow.

Piszczyk napisał/a:
Kanary w warszawskiej komunikacji także mają prawo zażądać okazania dokumentu ze zdjęciem w celu potwierdzenia uprawnienia do korzystania z imiennej karty miejskiej.
Jezeli karta jest imienna a bez zdjecia, to mnie nawet nie dziwi. Tyle, ze "dokumentem ze zdjęciem" jest chocby legitymacja studencka (jesli nie masz jeszcze prawka, a paszportu nie chce Ci sie targac). Dowod oczywiscie moze byc.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Gość

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

MS napisał/a:
Piszczyk napisał/a:
Za komuny był obowiązek. Teraz teoretycznie nie. A w praktyce jest nieco inaczej. Mendy mogą zatrzymać za nieposiadanie żadnego dokumentu tożsamości na 24 godziny w celu wyjaśnienia personaliów.
To Ty raczej piszesz o teorii. Wielokrotnie bylem spisywany ustnie i nigdy nie mialem z tym problemow.

Chciałbym. Zależy na kogo trafisz.

Piszczyk napisał/a:
Kanary w warszawskiej komunikacji także mają prawo zażądać okazania dokumentu ze zdjęciem w celu potwierdzenia uprawnienia do korzystania z imiennej karty miejskiej.
Jezeli karta jest imienna a bez zdjecia, to mnie nawet nie dziwi. Tyle, ze "dokumentem ze zdjęciem" jest chocby legitymacja studencka (jesli nie masz jeszcze prawka, a paszportu nie chce Ci sie targac). Dowod oczywiscie moze byc.[/quote]
Owszem, jeżeli jeździsz na karcie ulgowej, to musisz okazać legitymację uczniowską/studencką i to wystarczy.
 
Piszczyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

^
Moje.
_________________
Anarchizm - to się leczy.
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

a to
Cytat:
moje

trybik systemu organizm żywy
element kontrolowany i sterowany
wpasowany w przetarty szlak gatunku
w oczekiwaną i wymaganą od niego normę
w stereotyp myśli w pseudo filozofię

zajmij swoje miejsce w rzędzie
miejsce robota
podobnie jak twoi rodzice
posłusznego i wydajnego
dobrze zaadoptowanego
uczestnika społecznej gry
wymiennej części w maszynie
ludzie nazywają to życiem

Tak zwany "postęp" prowadzić będzie do absolutnej kontroli nad każdym człowiekiem na ziemi pod rządem Rządu Światowego, prowadzącego do totalnej utraty suwerenności i tożsamości? Obecnie banki pracują nad nowym systemem "pieniędzy elektronicznych", którego celem jest eliminacja pieniądza papierowego i czekowego. Wszelkie operacje bankowe maja być dokonywane przez telefon, telewizje, czy komputery za pomocą sieci satelitarnej i kontrolowane przez jeden globalny system.
A zatem jeżeli ktoś nie będzie chciał się podporządkować nowemu systemowi, nie będzie chciał używać do swoich transakcji kart z mikroprocesorem będzie po prostu pozbawiony dostępu do swojego konta bankowego!
Mistrzowski plan, przewiduje wprowadzenie systemu komputerowego, który by przydzielił numer (cyfrowy identyfikator) każdemu mieszkańcowi świata Numer ten będzie niezbędny do przeprowadzenia jakiejkolwiek transakcji, kupna lub sprzedaży.

Jeden z przywódców zapytany: "Co się stanie, jeżeli ktoś nie podporządkuje się nowemu systemowi lub odmówi przyjęcia swojego numeru?", odpowiedział bez ogródek:
"Będziemy musieli uciec się do siły, aby taki osobnik lub osobnicy spełnili nowe wymagania".

Henry Spaak, jeden z twórców EWG i Generalny Sekretarz NATO powiedział kiedyś w jednym ze swoich przemówień: "Dosyć już mamy komisji. Nie potrzebujemy następnej. To czego nam trzeba, to człowieka takiego formatu, ze będzie w stanie zapewnić pokój i uzyskać posłuszeństwo polityków, oraz wydostanie nas z gospodarczego chaosu, w którym wszyscy toniemy. Dajcie nam takiego człowieka i wszystko jedno, czy to będzie Bóg czy demon - my go uznamy!"

A jak podoba się wam projekt LUCID (Logical Universal Communications Intractive Databank)?

Projekt ten zakłada zebranie w jednym centralnym komputerze wszystkich możliwych danych o każdym mieszkańcu naszej planety. Wymagane będzie obowiązkowe posiadanie Universal Biometric Card,czyli uniwersalnej karty biometrycznej lub wszczepionego pod skóre biochiba o pojemności 200 stron,w którym zarejestrowane zostaną wszelkie dane (z możliwością użycia ich do rozmaitych indywidualnych transakcji finansowych)- dowód osobisty,paszport,prawo jazdy, karta zdrowia, informacja podatkowa,dane o karalności, historia rodziny, wyuczony zawód itd. Każdy z nas będzie zatem opatrzony swoistym kodem paskowym. Bez biochipu nikt nie otrzyma pensji,emerytury,nie będzie mógł niczego sprzedać ani kupić. Co więcej, każdego człowieka z lokacyjno-identyfikacyjnym biochipem będzie można znależć łatwo i szybko - dzięki satelitom i wieżom naziemnym - w dowolnym punkcie globu.
Ludzie zamienią się w zakolczykowane bydło!
 
autor nieznany
Gość
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

nie muszę chyba dodawać,że to totalny faszyzm. Hitler też znakował ludzi tatuażami!
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Yo napisał/a:
wszczepionego pod skóre biochiba o pojemności 200 stron

A4 :?: ;)
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

ja tam wole karte bankomatową i dowód mieć na oddzielnej karcie.
Przybysz napisał/a:
czekalem na dowod 4 miechy

to kiedy składałeś wniosek :?: pod koniec roku :?:
_________________

 
r271
Gość
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

ja tam pierdolę...na razie nie wymieniam dowodu i chuj.....zamierzam używać tylko prawa jazdy,
wkurwia mnie to "okolczykowanie"
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 02 Lis, 2007   

r271 napisał/a:
zamierzam używać tylko prawa jazdy
Dzisiaj wlasnie probowalem zrobic w banku, gdzie bywam regularnie, trywialny przelew na prawo jazdy. Niestety, mialem okazje sobie przypomniec, ze
MS napisał/a:
DO wymagany jest przy niektorych czynnosciach urzedowych i bankowych
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 02 Lis, 2007   

dokladnie o tym pisalam wczesniej - nie zalatwisz pewnych spraw bez dowodu; ni paszport/prawko...
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Sob 03 Lis, 2007   

pank sie nie pierdoli i pewnych rzeczy nie załatwia
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

http://www.dziennik.pl/wy...y_za_darmo.html
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

a juz kurwa miałem pisac że bojkotuję :D
poza tym postanowiłem byc w awangardzie i za radą guja
wytatuuję kod kreskowy na przedramieniu i sie skonczy gubienie dokumentow
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
dagda


Dołączyła: 20 Kwi 2005
Posty: 88
Skąd: okolice J.G
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

cóż... bez dowodu też da się żyć...
_________________
...
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

nie bardzo, roboty porządnej nie dostaniesz, wyjechać sie z kraju nie da itd, itp
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12