PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
KULT (Kazik Staszewski)
Autor Wiadomość
skovi2

Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   KULT (Kazik Staszewski)

ostatni koncert na kampusie w Rybniku 17.06.2010 byłem z kumplami i muszę przyznać że było zajebiśće i ogólnie lubię Kazika , jego muzę i teksty śpiewa o tym co mu się nie podoba i na swój sposób to wyraża .
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Ja dawno nie bylem... chyba ostatnio w Jeleniej Gorze.... Oczywiscie kapela ciagle trzyma poziom ale kapela inne ma brzmienie po odejsciu Banana z waltornia... Zastapienie go innym typem z jakims saksofonem (chyba tenorowym) mi sie nie podoba
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010   

a mi się nie chce znów tematu Kazika w każdej postaci wałkować :zongler:
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

a mi się nie podoba nazwa tematu-Kult to Kult a nie Kult Kazik Staszewski.czemu temat nie nazywa się Kult (Piotr Morawiec) na przykład?w końcu on tam gra na gitarze. ja stary Kult lubię ale nie znoszę ciągłego postrzegania go przez osobę Kazika,za którego innymi projektami nie przepadam.a wszyscy tylko Kazik i Kazik.nie wiem czy dobrze wyraziłam to o co mi chodzi,ale już trudno
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Dawno nie słuchałem Kultu, nie lciząc ostatniej płyty. Ogólnie szacunek dla zespołu a oryginalnośc, co jak co ale oni są rozpoznawalni od pierwszych nutek. A Kazik - wiadomo - człowiek-instytucja, choć patrząc na całokształt jego twórczości, jak i zachowań czy wypowiedzi muszę stwierdzić, że instytucja to trochę przereklamowana.
 
ameb-x


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 299
Skąd: gw/wro
Płeć:
Wysłany: Pon 02 Sie, 2010   

słuchałem dużo mając 14-15 lat :) na koncertach byłem chyba z 8 razy, raz lepiej, raz gorzej :)
 
 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Pon 02 Sie, 2010   

zajebiste są niektóre kawałki i teksty ale raczej fanem wielkim nie jestem, na koncercie byłem chyba ze 3-4 razy ale to tylko te typu juwenalia itd
 
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Pon 02 Sie, 2010   

no właśnie,Kultu w pewnym wieku słucha sie juz raczej z sentymentu.mimo to szacunek,choć są kawałki genialne np Polska jak i prawie cała posłuchaj to do ciebie a są chały o których lepiej nie wspominać,głównie wśród nowszych dokonań.dlatego nie można ich jednoznacznie ocenić.ruch sceniczny kazika za to jest zabójczy :cancan:
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon 02 Sie, 2010   

Sam Kazik mimo swoich buntowniczych poglądów znanych z tekstów końca lat 80-tych okazał sie zwykłą cipą.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

janek_janusz napisał/a:
Sam Kazik mimo swoich buntowniczych poglądów znanych z tekstów końca lat 80-tych okazał sie zwykłą cipą.

rozwiń
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

janek_janusz napisał/a:
Sam Kazik mimo swoich buntowniczych poglądów znanych z tekstów końca lat 80-tych okazał sie zwykłą cipą.
Jakich buntowniczych poglądów...? :lol:
Nie rozśmieszaj mnie, jedyne co można mu zarzucić to, że na początku nie chciał wspópracować z mainstreamem którego potem stał się częścią. I tak zdumiewająco późno jak na taką gwiazdę (bo przypominam, że prawie do końca lat 90. Kazik był w miarę niezależny wobec muzycznego "salonu", nie "bywał", nie odbierał nagród branżowych... Skończyło się wraz z Paszportem Polityki, który łaskawie przyjął, bo wiązały się z tym znaczne profity, he he he.

Bunt wobec Kościoła został mu do dziś, w końcu jest Jehowym. :lol: Poza tym, za bardzo tego buntu nawet na pierwszych płytach nie słychać (co dopiero na ostatnich).
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Żyd może być jehowcem? :shock:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Pierwsze słyszę, że jest pochodzenia mojżeszowego. :crazy:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Rotten82 napisał/a:
janek_janusz napisał/a:
Sam Kazik mimo swoich buntowniczych poglądów znanych z tekstów końca lat 80-tych okazał sie zwykłą cipą.

rozwiń

czy trzeba tu coś tłumaczyć?

Stanzberg napisał/a:
..Skończyło się wraz z Paszportem Polityki, który łaskawie przyjął, bo wiązały się z tym znaczne profity, he he he.

Podobnie jak koncert na rocznicowej imprezie koncernu telefonii komórkowej
Stanzberg napisał/a:
..
Bunt wobec Kościoła został mu do dziś, w końcu jest Jehowym. :lol:

Gdyby tak jeszcze było..
Ostatnio zmieniony przez janek_janusz Wto 03 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Stanzberg napisał/a:
janek_janusz napisał/a:
Sam Kazik mimo swoich buntowniczych poglądów znanych z tekstów końca lat 80-tych okazał sie zwykłą cipą.
Jakich buntowniczych poglądów...? :lol:

"hej czy nie wiecie?" albo "rząd oficjalny" lub "Czekając na królestwo j.h.w.h." jako wyraz tych buntowniczych pogladów w piosenkach.
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

jaki jehowiec? jaki żyd? :crazy: skąd Wy czerpiecie takie informacje? są artyści którzy robią w miarę dobrą muzę i mieszają się w tzw szołbiznes np kult czy hey (to,że robią dobrą muzę choć nie każdemu może pasować,nie można zaprzeczyć) mimo to nie powinno się ich gnoić za samo granie na jakiś top swędach czy innych pierdołach bo liczy się ich MUZYKA a nie romans z aktorem z rijodeżanejro czy gala odbioru złotej klamki.poza tym marudzi się,ze w telewizorni lecą ogłupiające pierdoły więc to chyba nawet dobrze,że krąg masowych odbiorców pozna coś lepszego.więc gnojenie kogoś za to,że miesza się w pop kulturę czy jak to tam nazwać bo ona jest narzędziem ogłupiania mas jest dla mnie idiotyczne.ważne,żeby zachować tam swój charakter i się nie dopasować.czy muzyka kultu zmieniła się po odbiorze przez kazika paszportu?
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

OK, moja wina, przestrzeliłem.

http://www.staszewski.art.pl/wywiady/index.php?id=polityka napisał/a:
ostatecznie w tym nie uczestniczyłem. Może dlatego, że przytłaczał mnie widok wojska na ulicach, że trochę się bałem, że nie widziałem też we własnym środowisku zbyt wielu entuzjastów konspirowania. Któregoś razu przyszli do mnie świadkowie Jehowy i tłumaczyli, że sprawy taki jak stan wojenny to oczywiście dzieło szatana, który rządzi tym światem, lecz to przeminie i trzeba myśleć w innych kategoriach. Później chodziłem do nich na zebrania, studiowałem z nimi, źle nie zdecydowałem się na chrzest. Wybrałem granie w Kulcie. W przypadku, gdybym został świadkiem Jehowy, musiałbym zrezygnować z kapeli, bo oni stali twardo na stanowisku, że z takim zajęciem wiąże się zbyt wiele pokus.
Byłem pewien, że jednak został tym świadkiem J.
Cytat:
"hej czy nie wiecie?" albo "rząd oficjalny" lub "Czekając na królestwo j.h.w.h." jako wyraz tych buntowniczych pogladów w piosenkach.
Pierwszy jest ogólnie antysystemowy, drugi tyczy się służby wojskowej i komuny (o ile wiem, zdania nie zmienił), i tylko trzeci można rozpatrywać w kategorii "zdrady ideałów". To chyba zresztą jedyny tak ostro anarchistyczny tekst Kultu, a dodajmy, że nie chodziło wcale o anarchię, tylko o to co w tytule, czyli ostro religijna jazda. :grin:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Byłem pewien, że jednak został tym świadkiem J.
Też dlugi czas nie miałem pojecia jak było w rzeczywistości.

Kult i jego poczynania jako twórcy przestały mnie interesować już na dobre tak około 2000 roku. Ale nic nie znika całkowicie. Pewnego razu dowiaduje sie po latach, gdzieś dopiero w 2004 roku w gazecie ze ten wielki buntownik trząsł majtkami i robil z powodu tego strachu to co mu system podsunął. Zastanawiałem sie jak byłem młodszy na koncertach KULT że starsi, powiedzmy rówieśnicy Kazimierza S. śmiali sie z jego buntu na jaki w ramach koncertów sobie pozwalał śpiewając z wielkim przekonaniem "hej czy nie wiecie?" albo "rząd oficjalny" lub "Czekając na królestwo j.h.w.h.". Gdzieś tak w 2005 Po tym tekscie w gazecie sam mając już wiecej lat zrozumiałem to bardzo dobrze.

Facet po nagraniu plyty 45-89 (bo wtedy jeszcze były plyty winylowe) poszedł w 1991 roku najpierw do panów z WKU a potem już całkiem legalnie i z ich blogoslawieńtwem ułożyć sobie rozsadnie życie zostawiając swoje dawne rozmyślania. Zaczeła sie kariera solowa.
Wiekszosc jego pierwszych słuchaczy zresztą zrobiła to samo koncząc swój akademicki "opór".
Przez chwile tylko zdobywał sie na krytyke swego bezpiecznego środowiska. W zasadzie tylko te kawałki jako bardziej inteligentnie napisane ostały sie z twórczosci kultu i nie brzmią dziś jak muzyka w studenckim skansenie na starej zabawie sentymentalnej.
Skoro juz zabrałem tu glos moje typy kawalków ktore nie umarły:
kaseta tdk http://www.youtube.com/watch?v=RbR0IWABwIg
studenci wolni http://www.youtube.com/watch?v=8JGjRmRhTps z koncertów
oraz landy http://www.youtube.com/watch?v=7xW_k6_iLLU
polska http://www.youtube.com/watch?v=QYTRbkC3bwo
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sie, 2010   

Landy to gówno.ale mają o wiele więcej zajebistych i inteligentnych kawałków jak np wódka,komuna mentalna,kołysanka stalinowska,niejeden czy choćby mniej dosłowna,kultowa arahja.odnośnie tej wszędobylskiej anarchii to chociażby totalna militaryzacja.kurwa,ale mam powrót do starego dobrego kultu dziś przez ten temat. i mógłbyś wytłumaczyć mi bardziej o co to zamieszanie z tym artykułem?nie rozumiem za bardzo. (kaseta dobry tekst-"Siedzicie w środku ogrodzeń i każdy z was jest śledzony,wam dali punkowe stroje,abyście czuli się wolni")
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Pią 16 Sty, 2015   Re: KULT (Kazik Staszewski)

skovi2 napisał/a:
ostatni koncert na kampusie w Rybniku 17.06.2010 byłem z kumplami i muszę przyznać że było zajebiśće i ogólnie lubię Kazika , jego muzę i teksty śpiewa o tym co mu się nie podoba i na swój sposób to wyraża .

Ja też lubię posłuchać.Nagrywałeś może ten koncert na kamerę?
https://www.youtube.com/watch?v=e7p6pdN8FpI
_________________
Może być?
Może być?
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 11 Lut, 2015   

"Tata Kazika" też parę lubię.
https://www.youtube.com/watch?v=t8V2mgsKISo
_________________
Może być?
Może być?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12