PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Żołnierze Wyklęci (+DePress)
Autor Wiadomość
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   Żołnierze Wyklęci (+DePress)

Tak sobie pomyślałam, że temat o nich powienien się pojawić.
Tj o Żołnierzach i o najnowszej płycie De Pressu też (z naciskiem na to pierwsze)...

Nie podoba mi się cała ta komercyjna otoczka jaka się pojawiła po wydaniu płyty DP. Wszystkim nagle zaczęła się łezka w oku kręcić jakby nigdy wcześniej o temacie nie słyszeli...

Najbardziej to mnie od zawsze przygnębia historia Inki (ale o niej akurat nie śpiewają)...
Polecam Teatr Telewizji, który b. dobrze (wg mnie) obrazuje całą ''jej'' sytuację...

Przyznam szczerze, że ostatnio zapoznałam się jeszcze bliżej z tematem ze względu na przypadkową zbieżość nazwisk...


AK

Lufa

Inka

Danuta Siedzikówna (pseudonim "Inka") (ur. 3 września 1928 - zm. 28 sierpnia 1946) - sanitariuszka 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie V Brygady Wileńskiej AK. W 1946 w 1. szwadronie Brygady działającym na terenie Pomorza. Aresztowana przez UB w czerwcu 1946. W śledztwie odmówiła składania zeznań obciążających członków brygad wileńskich AK. Została rozstrzelana 28 sierpnia 1946 wraz z Feliksem Selmanowiczem "Zagończykiem", w więzieniu przy ul. Kurkowej w Gdańsku. Miejsce pochówku nie jest znane. W Sopocie przy ul. Armii Krajowej znajduje się jej pomnik.

W sumie to ten temat powinien w polityce chyba siedzieć... z resztą - nie wiem.

__

De Press - Myśmy Rebelianci, Piosenki Żołnierzy Wyklętych

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

z racji mojego urodzenia w Kielcach, szybko obadałem sprawę Brygady Świętokrzyskiej, oraz brawurowej akcji zdobycia więzienia kieleckiego przez AK pod dowództwem Szarego w 1945, na studiach jak wszedłem do biblioteki uniwersyteckiej dział historia to spisałem sobie tysioncpińcet ksiązek w tym temacie i powoli acz konsekwentnie je czytałem, WiN, AKO, ROAK, NSZ, NZW, DSZ i cała masa pomniejszych organizacji walczaących przeciwko bolszewikom
ludzie którzy najczesciej zdawali sobie sprawe ze nie maja zadnych szans w starciou z czerwona zarazą, c
co roku 1 listopada zapalam znicz na symbolicznej mogile żołnierzy podziemia niepodległościowego polełych w walce ze stalinowskim okupantem, w tym roku nie byłem w stanie po krakowskich baletach :oops:
jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam poczytać o takich ludizach jak: Lalek, Zaqończyk, Igła, Lupaszka, Ogień czy legenda kieleckich lasów Drągal
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawa akcja "wyklętych"
każdy kojarzy UPA ale nie każdy wie że w po 1945 UPA niekiedy współpracowała z AK w zwlaczaniu bolszewików, na ogół przekazywali sobie informacje, ale doszło nawet do akcji zdobycia całkiem sporego miasteczka Hrubieszów wspólnymi siłami
akcja zakońcyzła się 100% sukcesem, zdobyto i rozbrojono garnizon, posterunek MO oraz spalono urząd powiatowy
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Zajebista płyta i wieelki szacunek za odgrzebanie przemilczanego przez komunę tematu.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

to jeszcze dopisze że płyta jest pieknie wydana, teksty sa poruszające, ale muzycznie średnio mi podpasowało
wiem że w większości nie zachowały sie melodie tych piosenek, ale wersje zaproponowane przez Depress momentami zbyt daleko odbiegają od klimatu który ja sobie wyobrażam
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

a mi muzycznie podpasowało bardzo...
teksty i tak mają bardzo duży ładunek emocjonalny więc jakby muzyka była ''rodem'' z hymnu narodowego to chyba byłoby to już za ciężkie...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

nie chodzi o jakies pięśni bogoojczyźniane, oni o śpiewali podczas marszów i "popasów" więc były zapenwe proste melodie, bardziej przypominające mietka fogga niż bogurodzicę
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

wiemmm... ale mi chodzi o to jak to mógłby ktoś-tam inny skomponować jakby na de Press nie padło...

a skoro nie znali oryginalnych melodii,
to dobrze, że od początku się tym zajęli po swojemu

[uważam że im się to udało bdb zrobić...]

Pomyśl co mogło by powstać jakby się tym zajęła jakaś kapela reggae czy hiphopowcy :P
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

ale mnie wali czy to zrobia ludzie z parówkami na głowie czy ludzie w spodniach załozonych na pieluchy, uważam że najlepiej brzmiałby to w konwencji ala Jacek Kaczmarski, chwała Depresowi że spróbowali ale mnie to nie do końca przekonuje
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Mnie właśnie zajebiście to przekonuje.

Połączenie wojskowej outsiderki z outisderką muzyczną = zajebisty efekt.
Wiadomo, że nie jest to punk as fuck, tylko taka konwencja, stylizacja – ale za to trafiona w 200%.

Jeszcze lepiej by było, jakby zagrali to w stylu hc/punk, ale nie ma co dywagować.
Dawno żadna płyta mnie tak nie poruszyła jak ta, gdyby była zagrana w konwencji Kaczmarskiego to ani bym po nią nie sięgnął, ani byśmy dziś o tym nie pisali.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Dawno żadna płyta mnie tak nie poruszyła jak ta, gdyby była zagrana w konwencji Kaczmarskiego to ani bym po nią nie sięgnął, ani byśmy dziś o tym nie pisali.


Jak to śpiewał Czesław N.: mam tak samo jak Tyyyyy
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

MOIM zdaniem plyta miała trafic do młodego zbuntowanego odbiorcy i udało sie to DZIUBKOWI ,gdyby były to piosenki na gitarke ala KACZMARSKI/GINTROWSKI mniejszy byłby wydzwiek u młodego sluchacza.
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

suchy693 napisał/a:
MOIM zdaniem plyta miała trafic do młodego zbuntowanego odbiorcy


moim zdaniem jak zawsze - pierdolisz :misiek:


to dla miłośników historii i nie tylko ...
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

moim zdaniem jak zawsze - pierdolisz :misiek: tzn kogo ????? chyba moge miec swoje zdanie no nie a czy pierdole- o tak to lubie najbardziej młode głupie pizdeczki :misiek:


t
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Dobra, baczność, bez napinek :!:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

suchy693 napisał/a:
chyba moge miec swoje zdanie no nie


i tak nikogo ono nie interesuje :lol:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

To po jakiego diabła zakładałas ten watek ,ogarnij sie troche dziewczyno :old:
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

suchy693 napisał/a:
To po jakiego diabła zakładałas ten watek


nie po to żeby gadać z jakimś frajerem

eot


:ziew:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

nie po to żeby gadać z jakimś frajerem

eot


:ziew: [/quote] Zostawiam to bez komentarza bo dzieciakom nie chce mi sie odpowiadac ,do przedszkola dziewczynko tam moze znajdziesz kogos odpowiedniego i na swoim poziomie :ziew: .
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Lip, 2010   

Poza napinką dodam od siebie że płytka jest ślicznie wydana i bardzo jestem z niej zadowolony. 39 zł mnie kosztowała.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010   

Wątek historyczny, proszę szanownych Państwa, wydzielony tu: http://forum.punkserwis.o...p=391337#391337
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12