PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Klejnoty Polskiej Kóltóry
Autor Wiadomość
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   Klejnoty Polskiej Kóltóry

Ta kapela jest szerszemu pospólstwu znana z płyty " Ty Który Szukasz "
Płyta ta jest moim zdanie niezbyt udana i dlatego kapela ta przeszła bez echa przez annały historii polskiego punka.



Jednak zawsze dziwiło mnie że to co kiedyś usłyszałem na taśmie marki STILON podpisane było także jako Klejnoty Kultury Polskiej lecz nagrane na tej kasecie utworki miały kolosalnie leszy punkrockowy charakter.

Do końca nie wiem czy to ta sama kapela a więc załączam link do kawałków jakie 15 lat temu zgubiłem i niedawno odnalazłem w sieci. Niby też żeński wokal ale jaka różnica w tekstach i muzie !!!


http://chomikuj.pl/Ramones666/Muzyka/K/Klejnoty+Polskiej+K*c3*b3lt*c3*b3ry/Live


Naprawdę godne przesłuchania. Szkoda że dziś nikt już tak nie gra. Jeśli ktoś ma teksty tych utworów to proszę o kontakt na priv bo sam nie jestem w stanie ich już odtworzyć w całości

No i witam na forum bo sie mi okrągły pierwszy post skrobnęło.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

Nie słyszalem, ale nazwa kojarzy mi się z Silvertonem i inwazją punkopolo.
Jesli się mylę, to wybaczcie.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

ciekawe spostrzeżenie.

Cóż , znacząco się mylisz.
 
Grubas 2


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: stąd nie widać
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

I jedno i drugie to ta sama kapela z Żywca.Miałem okazję widzieć kilka razy na żywo ale wrażenia na mnie nie robili :wink: Nie wiem czy zauważyłeś,że kawałki live są zgrane na przyśpieszonych obrotach i może dlatego wydaje ci się iż mają większego pałera :lol:
_________________
Narodowy Pankrok Oldskulowy!
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Grubas 2 nie zauważyłem jakoby kawałki tytułowane "Live" były przyśpieszone.
Wyraźnie widać z nagrań że nie ma tam żadnych manipulacji (krzyki publiczności i wiele innych odnośników).

Nikt nie dodawał pałera bo i po co ???? Nie chodzi tutaj o częstsze uderzenia w werbel lecz o przekaz .
Porównaj znane powszechnie utwory Klejnotów z tymi z "Live". Przecież to całkiem inna bajka .
Albo nastąpiła nagła metamorfoza zespołu, albo po prostu to dwie różne kapele z damskimi wokalami.
 
Grubas 2


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: stąd nie widać
Płeć:
Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

loscrudos napisał/a:
Albo nastąpiła nagła metamorfoza zespołu, albo po prostu to dwie różne kapele z damskimi wokalami.



Grubas 2 napisał/a:
I jedno i drugie to ta sama kapela z Żywca




loscrudos napisał/a:
przekaz


mnie tam oni nic nie przekazali tak samo jak masa innych kapel łupiących w tych pięknych czasach :lol: w ogóle to nie kumam co się tak tym przejmujesz? :mrgreen:
_________________
Narodowy Pankrok Oldskulowy!
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Grubas 2 napisał/a:


mnie tam oni nic nie przekazali tak samo jak masa innych kapel łupiących w tych pięknych czasach :lol: w ogóle to nie kumam co się tak tym przejmujesz? :mrgreen:


Zabolało słowo "przekaz" ???

Grubas 2 widzę że idziesz z modą kultury punk. Teraz to przecież siara mówić o przekazach. Teraz to zajebistę są te kapelki co to o piwie , ulicy i ruchaniu napierdalają. :D

Czym różnisz się od typowego dyskomuła który także chce modnych kawałków ???

Skoro nie potrafisz odpowiedzieć na zadane w pierwszym poście pytanie i wypisujesz bzdury na temat jakiegoś przyśpieszania kawałków to po prostu nie pisz w tym temacie i nie dezinformuj.

Ponawiam pytanie z pierwszego posta i proszę o odpowiedź osoby znające temat.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

nie żebym się czepiał,ale w pierwszym poście nie ma żadnego pytania,więc jak na nie odpowiedzieć?
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Grubas 2


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: stąd nie widać
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009   

Pojechałeś mi po rajtuzach loscrudos niemiłosiernie więc sprowadzony do parteru kończe temat w którym rzekomo nie mam nic do powiedzenia.

Powodzenia życzę!
_________________
Narodowy Pankrok Oldskulowy!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009   

Napinka jak gumka w majtach, nie ma co. :lol:

Jeśli dalej temat nie przyciągnie żadnych sensownych wypowiedzi, żegnamy się! :idea:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Grubas 2


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: stąd nie widać
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009   

stan, spokojnie na forum wieje nuda więc mała konfrontacja nie zaszkodzi.im głupszy temat tym lepsza napinka :lol:
_________________
Narodowy Pankrok Oldskulowy!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009   

Cytat:
im głupszy temat tym lepsza napinka

Racja, zwłaszcza w wątku o fundamentach światowego pankroka, o których niewielu słyszało. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

jezu... skonczcie już :roll:
 
Rude Buttons
Gość
Wysłany: Nie 01 Lis, 2009   

mam gdzies ich kasete jak sie do niej dokopie to moze ja zripuje i zeskanuje okladki
 
Don Pedro


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 239
Skąd: Kraina Deszczowców
Płeć:
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   Re: Klejnoty Polskiej Kóltóry

loscrudos napisał/a:
Ta kapela jest szerszemu pospólstwu znana z płyty " Ty Który Szukasz "
Płyta ta jest moim zdanie niezbyt udana i dlatego kapela ta przeszła bez echa przez annały historii polskiego punka.



Jednak zawsze dziwiło mnie że to co kiedyś usłyszałem na taśmie marki STILON podpisane było także jako Klejnoty Kultury Polskiej lecz nagrane na tej kasecie utworki miały kolosalnie leszy punkrockowy charakter.

Do końca nie wiem czy to ta sama kapela a więc załączam link do kawałków jakie 15 lat temu zgubiłem i niedawno odnalazłem w sieci. Niby też żeński wokal ale jaka różnica w tekstach i muzie !!!


http://chomikuj.pl/Ramones666/Muzyka/K/Klejnoty+Polskiej+K*c3*b3lt*c3*b3ry/Live


Naprawdę godne przesłuchania. Szkoda że dziś nikt już tak nie gra. Jeśli ktoś ma teksty tych utworów to proszę o kontakt na priv bo sam nie jestem w stanie ich już odtworzyć w całości

No i witam na forum bo sie mi okrągły pierwszy post skrobnęło.

Dzięki wielkie loscrudos za wrzucenie tego linka - tego koncertu nie znałem. :D
Sam dysponuję nagraniami KLEJNOTÓW z koncertu z KOLABORANTAMI w bielskim klubie "Autyzm". To ich stary repertuar jeszcze sprzed kasety "Ty który szukasz".
Osobiście mam ogromny sentyment do tej kapeli - bo to pierwszy zespół punkowy, który zobaczyłem "na żywo". Zawsze mieli świetny image (ach te irokezy i skóry!!!) :D
Kilka razy widziałem ich koncerty i zawsze mi się bardzo podobały.
A kaseta wydana w "Silver-Tonie" (1994) jest jak najbardziej w porządku - począwszy od okładki (porównajcie sobie tą fajną grafikę z "potwór-artami" gwiazd punko-polo z tej "stajni") aż po dźwięki. Moim zdaniem taśma trzyma poziom.

Kumpel ma ponagrywane ich próby - tak więc muszę je koniecznie od niego zdobyć. :D :wink:
Przy okazji pozdrawiam serdecznie kolegę-emigranta ze Śląska Cieszyńskiego. :wink:
 
 
Don Pedro


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 239
Skąd: Kraina Deszczowców
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lis, 2009   Re: Klejnoty Polskiej Kóltóry

loscrudos napisał/a:
http://chomikuj.pl/Ramones666/Muzyka/K/Klejnoty+Polskiej+K*c3*b3lt*c3*b3ry/Live

Z przeprowadzonego przeze mnie "śledztwa" wynika, że to prawdopodobnie gig z Mikołowa z 1992 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13