PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
broń
Autor Wiadomość
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

filmu nie oglądałem, jak z innej strony.

argument drugi nie wprowadza takiej wątpliwości. zawsze argumentując za kontrolą posiadania broni popierasz istnienie sił policyjnych, kontrolujących to, by inni broni nie posiadali. albo proponujesz dobrowolne rozbrojenie się czy unikanie zbrojenia. druga opcja wcale mi nie przeszkadza. a jeśli popierasz pierwszą, to stajesz przed problemem takich właśnie testów, które są zazwyczaj problematyczne, z tego prostego powodu, że psychiatria i psychologia są z dwiema dziedzinami, które są bardzo kiepsko opracowane. i napotykają bardzo poważne problemy metodologiczne.

ponieważ utrudnienie dostępu do broni nie skutkuje spadkiem morderstw i napadów, także z bronią, jest nieskuteczną metodą, jeśliby chodziło ograniczenie przestępczości związanej z użyciem broni palnej i morderstwami. w Wielkiej Brytanii niektórzy ludzie, zazwyczaj młodzi, po prostu będą używali nożów albo pistoletów, dalej jednak będą mordować i grozić, niezależnie od zmiany polityki dotyczącej broni palnej.

natomiast legalizacja ułatwiłaby, choćby psychologicznie, dostęp do broni ewentualnym ofiarom. broń palna po prostu wyrównuje szansę, na korzyść ofiar. większość masakr związanych z użyciem broni palnej zdarza się wtedy, gdy to morderca jest uzbrojony, a ofiary nie.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Cytat:
natomiast legalizacja ułatwiłaby, choćby psychologicznie, dostęp do broni ewentualnym ofiarom. broń palna po prostu wyrównuje szansę, na korzyść ofiar. większość masakr związanych z użyciem broni palnej zdarza się wtedy, gdy to morderca jest uzbrojony, a ofiary nie.

chuja wyrównuje, normalny kolo nie nosi ze sobą broni
gdyby w Polsce nie było zakazu a chciano by go wprowadzic byłbym przeciw, ale jest i nikomu ta broń do szczęścia niepotrzebna ale coniektórzy lubią się dla zasady pokłócić :P
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

normalny? co to znaczy normalny? broń, na całym świecie, posiadają inteligentni, wykształceni i odpowiedzialni ludzie. tak sobie to tłumacz.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

normalny znaczy taki który ma wszytskie klepki i nie ma powodów żeby się bać
w kontekście twojej wypwoiedzi normalny=ofiara, morderca=nienormalny
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Cytat:
Funkcjonariusze z Polic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, który przejechał przez przejazd kolejowy nie stosując się do znaku STOP. Kierującym okazał się 22-letni Tomasz F. Jak ustalono nie posiadał on prawa jazdy, a pojazd nie był ubezpieczony. Ponadto mężczyzna miał broń pneumatyczną MP-654K kaliber 4,5 mm marki RAIKAL i 1 sztukę amunicji myśliwskiej BOAR. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking strzeżony.

Policjanci z Gryfic, wezwani na interwencję domową związaną z awanturą, którą wszczął nietrzeźwy 53-letni Leszek D, znaleźli pistolet gazowy produkcji niemieckiej SM 80. Nielegalnie posiadana broń została zabezpieczona.


:lol: :lol: :lol:
starszni ci bandyci..jeden z wiatrówką drugi z gazówką

praktycznie nikt dziś nie przerabia broni gazowej na ostrą gdyż ryzyko wybuchu pistoletu w ręku JEST ZBYT DUŻE...broń gazowa jest produkowana w bardzo słabych stopów i na pocz 90tych po tym jak paru gangsterom urwało rączki nikt przy zdrowych zmysłach nie pakuje normalnej amunicji w przerobione gazówki

stąd też praktycznie w całej europie na broń gazową nie potrzeba żadnych zezwoleń

granat w warunkach domowych jest znacznie łatwiej zrobić niz przerobić gazówkę na ostrą...a jakos nie słychać o pladze pijanych wariató zgranatami.....nie wpsominajać już o koktajlach mołotowa..wg was dostepność benzyny na rynku powinna powodowac iż kazdy wykorzysta ją by zrobić koktajl i po nocach rzucać w osoby samotnie spacerujace po parkach

nie potraficie racjonalnie wytłumaczyć czemu ktoś miałby stzrelać bez powodu do przypadkowych ludzi..wiec wytłumaczcie mi czemu nikt dziś przy masowym dostepie do benzyny nie robi koktajlów?


Cytat:
nikomu ta broń do szczęścia niepotrzebna ale coniektórzy lubią się dla zasady pokłócić


skoro NIKOMU nie jest potrzebna to po co robić takie surowe zakazy jej przyznawanie???????
skoro NIKOMU nie jest potrzeban to sie nie powinno niczego obawiać bo skoro NIKT jej nie kupi to po co zakaz?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

NIKOMU NORMALNEMU! Obecnie gość z paranoją nie może sobie kupić gnata. I niech tak zostanie.

Koktajle i granaty są zaś mało poręczne.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Cytat:
Koktajle i granaty są zaś mało poręczne


dziwni ci polscy "nienormalni"..chcą mordować, strzelać, ranić itd..ale cdwaniaczki czekają na pistoleciki...nie wiedzieć czemu nie chcą mordować i grabić za pomocą tych mołotowów ...bo...bo nieporęczne :roll:
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Ryszard, jeśli nazywasz siebie anarchistą i naprawdę uznajesz taki argument za przekonujący, to w tym, co nazywasz anarchizmem jest naprawdę sporo miejsca na kontrolowanie ludzi. i to na podstawie mało jasnych dla mnie kryteriów. jaśniej już byłoby napisać, że broń można dać tylko temu, kto Ci się podoba.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

t ozabawne że ja jako "nie anarchista" jestem bardziej "wolnościowy" niż ludzie na codzień nazywający siebie anarchistami...mióóód dla moich uszu słyszeć te teksty że ludzie w sumie są głupi i że trzeba ich kontrolowac bo tylko sobie krzywdę zrobią
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

jezus maria, zrobili ze mnie anarchistę! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nie no tego jeszcze nie było! śmiech na sali! :lol: :lol: :lol:
pojechaliście po bandzie, panowie :lol: :lol: :lol:

r27 -> nie chodzi przecież o jakiś wrodzony instynkt zła u obywateli, tylko o możliwość wzbogacenia się czy, nie wiem, zemsty np. poprzez zamordowanie kogoś czy rabunek. jakoś nie wyobrażam sobie tego typu działań dokonywanych za pomocą granatów... ;-) tak, oczywiście są jeszcze 'pałki i noże' ale za ich pomocą też ubić kogoś po cichu i bez ubabrania się krwią nie jest łatwo. trochę to makabryczne co piszę, bo upraszczam, bo nie chce mi się jakoś szczególnie rozpisywać.

Ale błagam! Dajcie mi spokój z anarchizmem! :roll:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Cytat:
granat w warunkach domowych jest znacznie łatwiej zrobić niz przerobić gazówkę na ostrą...a jakos nie słychać o pladze pijanych wariató zgranatami.....nie wpsominajać już o koktajlach mołotowa..wg was dostepność benzyny na rynku powinna powodowac iż kazdy wykorzysta ją by zrobić koktajl i po nocach rzucać w osoby samotnie spacerujace po parkach

stawiasz sprawę tak, że jeśli jest cos dozwolone to zaraz ktoś musi tego użyć jako broni i to jest twój główny kontrargument.
jaś skoczowski napisał/a:
natomiast legalizacja ułatwiłaby, choćby psychologicznie, dostęp do broni ewentualnym ofiarom. broń palna po prostu wyrównuje szansę, na korzyść ofiar. większość masakr związanych z użyciem broni palnej zdarza się wtedy, gdy to morderca jest uzbrojony, a ofiary nie.

po pierwsze: jakbym posiadał broń bałbym się jej użyć, aby kogoś nie zabić, wolałbym tylko unieszkodliwić kogoś
po drugie: to że mam broń nie daje mi pewności że strzelaniny wyjde cały.
po trzecie: już sobie wyobrażam jakby to wyglądał piątek wieczór, czy sobota. ta pijane chłopaczki dadzą se po ryjach i jest git. w momencie normalnego dostępu do broni, strzelaniny byłyby normą. i jest kolejny problem, co z przypadkowymi ofiarami takiego rozwiązywania spraw...
r27 napisał/a:
cdwaniaczki czekają na pistoleciki...nie wiedzieć czemu nie chcą mordować i grabić za pomocą tych mołotowów ...bo...bo nieporęczne

:lol: nie wyobrażam sobie napadu na kiosk albo sklep przy użyciu koktajlu mołotowa. ten pomysł jest tak głupi że chyba żaden debil na niego nie wpadł.
r27 napisał/a:
t ozabawne że ja jako "nie anarchista" jestem bardziej "wolnościowy" niż ludzie na codzień nazywający siebie anarchistami...mióóód dla moich uszu słyszeć te teksty że ludzie w sumie są głupi i że trzeba ich kontrolowac bo tylko sobie krzywdę zrobią

dowartościowałeś się :?: no to pora wracać na ziemię :wink: :D
_________________

 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Cytat:
stawiasz sprawę tak, że jeśli jest cos dozwolone to zaraz ktoś musi tego użyć jako broni i to jest twój główny kontrargument.


:roll: :roll: przeczytałem 3 razy i nie rozumiem? to do mnie?

ja właśnie cały czas pisze że jeżeli coś jest dozwolone to nie ma powodu by ktoś bez potrzeby tego użył :!: :!: :!:

...to ty cały czas twierdzisz że "będą strzelaniny" i "gazówki przerabiane na ostre"
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 08 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
przeczytałem 3 razy i nie rozumiem? to do mnie?

nom, kilka razy to już powtarzałeś.
Cytat:
ja właśnie cały czas pisze że jeżeli coś jest dozwolone to nie ma powodu by ktoś bez potrzeby tego użył

no pewnie w większości przypadków by pewnie tak było. większość z obywateli jest zazwyczaj normalna, chyba że się najebią. ok, mam pytanie: chcesz aby ułatwić dostęp do broni obywatelom. Jakbyś rozwiązał problem kontroli sprzedawanej broni :?: sprzedawałbyś wszystkim jak leci :?:
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

no powaznie, skąd Wy bierzecie te paranoje o najbanych snajperach :?: :shock:
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

z amerykańskich filmów :lol:
_________________

 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

niezłe. moja druga książka będzie miała tytuł "paranoje wolności. teoria".
niektóre argumenty powalające.

Qkiz fajnie że masz dobry humor w tym wszystkim .
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

o to chodzi. trzeba mieć dystans. siedzimy sobie i kulturalnie wymianiamy zdania. po co zaraz jakieś krzywe emocje.
_________________

 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

pewnie że tak.
:)
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

natalia 2 napisał/a:
moja druga książka


jaki temat miała pierwsza?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

bardzo ogólnie mówiąc - o pankach z lat 80.
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

Wydałaś ja? Pod jakim tytułem?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

pewno magisterka :)
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

nie magisterka, magisterki nie nazwałabym książką.
obyczajowa.
wspomiałam to, bo nasunął mi się pomysł na inna ,a mam tu sporo postaci na bohaterów.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

wydana gdzieś? do poczytania gdzieś?
ewentualnie na pw odpisz.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

ok.prw.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12