PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Darek "Para Wino" Paraszczuk
Autor Wiadomość
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Pią 14 Sty, 2011   

Zakładka Anty-Play i dowolny program odtwarzający. Sprawdzone- działa :)
No to do 21:00 Para!!!

PS- Aleksander Ostrowski twierdzi, że jego ulubiony zespół to...Sedes, a na głównej (z linka) widzę banerek Sedes-u ;)
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Sty, 2011   

Kurde, nie będę mógł słuchać. :( Niech ktoś nagra, proooooszę.
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Pią 14 Sty, 2011   

Trochę spartolone to radio- muza z d...- to nie jest Anty Radio jakie znam. Gdzie tu jest jakiś chat, bo to, co tam jest nie działa.
To stary wywiad z 2008. Hmmm...
Puszczają utwory ze zjechanej kasety w dodatku ze zbyt wolnym odtwarzaniem LOL ;>

PS- ja ktoś chce, mogę nagrany materiał podesłać na email, o ile Darek nie miałby nic przeciw.
 
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

Slayer napisał/a:
mogę nagrany materiał podesłać na email, o ile Darek nie miałby nic przeciw.
nie mogę mieć i nie mam nic przeciwko, bo to przecież własność radia...
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

http://www.youtube.com/watch?v=rAmOAcgNpBs
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pon 28 Mar, 2011   

A co tu takiego godnego upubliczniania? Wersja od lat znana a okładka nwoej płyty, która ngidy nie wyjdzie, chyba dla zmyły...
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 28 Mar, 2011   

Nikodem15 is back! napisał/a:
A co tu takiego godnego upubliczniania?
A tobie jak zwykle trzeba palcem pokazać. Tu nie chodzi o numer tylko autorstwo, ponieważ od mniej więcej roku żyć mi nie dają z zapytaniem "czyj to wreszcie numer, twój czy sedesu?", a pytają o to nawet ludzie stąd. Ze sto razy odpowiadałem po koncertach i w e-meilach, że sedes nie ma nic wspólnego ze skomponowaniem tego i tym bardziej napisaniem tekstu. Numer powstał w 1989 r przy akompaniamencie gitary Chachulskiego i bębnieniu Rudego, a w dwa lata później został zarejestrowany w ZAiKSie pod moim nazwiskiem i tylko o to chodziło a nie nagranie, które służy jedynie temu, żeby youtubowicze tam wchodzili, bo oni najczęściej dopytywali o autora, a przecież youtube nie jest miejscem do pisanych informacji bez podkładu muzycznego w szczególności w tym przypadku. Gwoli ścisłości współczesny sedes reaktywował się w 1992r, a utwór ten udostępniłem im dopiero w 1994 r, ponieważ było za mało programu na drugą ich kasetę, z resztą z tego samego powodu i przy tej samej okazji udostępniłem im "kurwa twa", nomen omen również skomponowane w 1989 r i z tym samym akompaniamentem.
Tu ciekawostka w miniony czwartek zgłosili się pośrednio do mnie "sedesy" z propozycją o podpisanie im zgody na opublikowanie tej piosenki na jakiejś składance, zaproponowali mi kasę, rzecz jasna wyłożyłem laskę na tę ich propozycję i kasę, heca polega na tym, że wydawca tej składanki uparł się na mojego "pijanego i prawdziwego".
Tu wypada mi zacytować fragment mojej ostatniej piosenki:
"ulica moją matką
ulica moim domem
nigdy nie sprzedam się
za żadne pieniądze"
 
Sindo

Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 32
Skąd: Wołów
Wysłany: Pon 28 Mar, 2011   

jakiej piosenki:?;o to jednak cos tam tworzysz?;d
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

"utwór ten udostępniłem im dopiero w 1994 r, ponieważ było za mało programu na drugą ich kasetę, z resztą z tego samego powodu i przy tej samej okazji udostępniłem im "kurwa twa", nomen omen również skomponowane w 1989 r i z tym samym akompaniamentem. "

Tylko ciekawe, że grałeś ten utwór na basie z Sedesem już w 93 roku. :) I "udostępniłeś w 94" jakim cudem, skoro zawsze się upierasz, że "odszedłeś z Sedesu pod koniec 93" chociaż istnieje nagranie z koncertu z kwietnia 94 z Twim udziałem.

Aha, skoro informacja o autorstwie numeru ma trafić do jutjubowców, to lepiej było ją umieścić w obrazie video a nie w opisie, którego nikt nie czyta.
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Tylko ciekawe, że grałeś ten utwór na basie z Sedesem już w 93 roku. :)

Hmm faktycznie ciekawe...

Nikodem15 is back! napisał/a:
Aha, skoro informacja o autorstwie numeru ma trafić do jutjubowców, to lepiej było ją umieścić w obrazie video a nie w opisie, którego nikt nie czyta.

38 milionom polskich katolików to nie przeszkadza...
 
electropunk


Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 311
Skąd: To tu To tam
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

Na forum jestem od kilku lat i tego typa jeszcze nie komentowalem nie wiem czy to późno czy za wcześnie a może też moj komentarz jest zbędny w tej kwestii dlatego sie nie pojawil do tej pory
Dziwi mnie troche caly dzial kolesia od ktorego wieje totalnym gownem i mam wrażenie że trochę nie na miejscu jest to że nadal istnieje na punkowym forum. Dla mnie postać tego kolesia jest na poziomie ignorantow i kinderpankow podszywających się pod kulturę pank.
Caly ten para jest gorszym wynalazkiem niż powstaly odlam cpdp .
Nie wiem czy jest sens wypowiadać się o tekstach i muzyce bo dla mnie to gorsze od disco polo i nawet dla jaj nie da się tego wysluchać w calości.
_________________
Powoli będę szedł po śniegu za głosem wiatru północnego, co w wiecznej burzy i zamieci swobodny wieje od stuleci
i grożąc ziemi, grożąc niebu, człowieka uczy swego gniewu
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, ale widzisz, to nie my tu rozdajemy karty. :smile:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

Co kto lubi.
 
Lola

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1
Płeć:
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

electropunk napisał/a:
Na forum jestem od kilku lat i tego typa jeszcze nie komentowalem nie wiem czy to późno czy za wcześnie a może też moj komentarz jest zbędny w tej kwestii dlatego sie nie pojawil do tej pory
Dziwi mnie troche caly dzial kolesia od ktorego wieje totalnym gownem i mam wrażenie że trochę nie na miejscu jest to że nadal istnieje na punkowym forum. Dla mnie postać tego kolesia jest na poziomie ignorantow i kinderpankow podszywających się pod kulturę pank.
Caly ten para jest gorszym wynalazkiem niż powstaly odlam cpdp .
Nie wiem czy jest sens wypowiadać się o tekstach i muzyce bo dla mnie to gorsze od disco polo i nawet dla jaj nie da się tego wysluchać w calości.


Pier...lisz! Obok ewidentnych knotów,zanotował kilka świetnych kawałków!
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

Lola napisał/a:
electropunk napisał/a:

Nie wiem czy jest sens wypowiadać się o tekstach i muzyce bo dla mnie to gorsze od disco polo i nawet dla jaj nie da się tego wysluchać w calości.


Pier...lisz! Obok ewidentnych knotów,zanotował kilka świetnych kawałków!

np. "Nie jestem punkiem i nigdy nie byłem", które napisałem z 10 albo lepiej lat temu?

electropunk napisał/a:
Dla mnie postać tego kolesia jest na poziomie ignorantow i kinderpankow podszywających się pod kulturę pank.


Kolejny nieprzygotowany do lekcji baton...
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Ewelina z Malborka? hmm... Lechia Gdańsk hmm... Ja Śląsk Wrocław... hmm... Dzisiaj o 20:30 Śląsk:Lechia (jeszcze bardziej hmmmmmmmmmmmmmmmm) Mam pomysł :shock: Ewelina! Strzelę Tobie dzisiaj kilka goli oi!
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

Dziś WALĘWTYŁKI :dupa:
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 15 Lut, 2012   

Walihujki
_________________
Może być?
Może być?
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012   

Podobno wczoraj Para zgubił się w Bieszczadach,a dziś znaleźli go ratownicy śpiącego w przemoczonym śpiworze?
_________________
Może być?
Może być?
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 17 Mar, 2012   

michał ze wsi 2 napisał/a:
Podobno wczoraj Para zgubił się w Bieszczadach,a dziś znaleźli go ratownicy śpiącego w przemoczonym śpiworze?

dobre :mrgreen:
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 25 Mar, 2012   

Właśnie świętuję dwie rocznice:

I. 25 lat temu po sześciu latach koncertowania m.in. z TEO TILem, EXCESSem i ZULU LANDem NATALU poznałem w Katowicach "Ziarna" z którym gram do dzisiaj i odtąd datuję moje profesjonalne granie. Właśnie moja ex była w piątym miesiącu pierwszej ciąży i za miesiąc ożeniłem się i równolegle nagrałem w Poznaniu swój pierwszy teledysk z YANKO.

II. 20 lat temu po półtorej roku poszukiwania gitarzysty dla reaktywowanego w 1990 roku SEDESu spotkałem w AIDZIe Janka "Giełdziarza", który zaproponował mi "Grabiszyńskiego" (czyt. Wojtka Maciejewskiego). Wcześniej "Młody" przyprowadził śp. "Kucharza", ale już się nie nadawał (ciężki alkoholizm), później ja namawiałem Sławka Celeja, który wprawdzie przyszedł na kilka prób, ale w końcu uznał, że to już nie ta bajka i nie wierzy w jej przyszłość. W każdym bądź razie właśnie stuknęło 20 lat od ustabilizowania składu współczesnego SEDESu.
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

Widzę/słyszę, że umieszczono na mojej stronie w dziale mp3: "Historyczne utwory Pary cz. II/II" :geek: Ależ ten czas leci...
 
ghosyf

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Witam,

z góry przepraszam jak pisze w złym watku. Mam pytanie do moderatora ;) . Poszukję piosenki pt. Sytuacje. Miałem kiedyś kasetę z tym utworem. Dzisiaj nigdzie nie moge tego znaleźć. Nawet nikt o tej pisence nie wspomina. Chyba nie ukazała się nigdy oficjalnie na płycie. Z tego co pamiętam i jedyne co znalazłem to był to utwór z "Okrutny Świat Part I" - ale w dyskokrafi tego nie ma. Czy jest szansa kupić lub ściągnąć tą piosenke/płyte?

Przy okazji dzięki Para za cała twórczość!
 
ghosyf

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Udało mi się znaleźć, że utwór "Sytuacje" pochodzi z tej kasety:

KSU / SICZKA & PARA WINO "s/t" MC, 1994, AKAR, AK 006

Czy ktoś jest w stanie pomóc w pozyskaniu tej piosenki? Chętnie odkupię kasetę jeśli ktoś posiada!

 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

W hołdzie moim kumplom, którzy zmarli: Walek Dzedzej - Na ulicy Nowy Świat (Live 1977)

Walek Dzedzej nazywał się w rzeczywistości Lesław Danicki i urodził się 13 grudnia 1953 w Warszawie a zmarł 7 października 2006 w Brooklynie. Był bardem grającym na gitarze na ulicach

http://www.youtube.com/watch?v=OvVcA8jjCMs
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12