PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: QkiZ
Sob 30 Sty, 2010
Quentin Tarantino

Który film tarantinowski podoba ci się najbardziej ?
Wściekłe psy / Reservoir Dogs (1992)
14%
 14%  [ 7 ]
Prawdziwy romans / True Romance (1993)
2%
 2%  [ 1 ]
Pulp Fiction (1994)
55%
 55%  [ 26 ]
Urodzeni mordercy / Natural Born Killers (1994)
14%
 14%  [ 7 ]
Cztery pokoje / Four Rooms (1995)
6%
 6%  [ 3 ]
Od zmierzchu do świtu / From Dusk Till Dawn (1996)
0%
 0%  [ 0 ]
Jackie Brown (1997)
0%
 0%  [ 0 ]
Kill Bill Vol.1 (2003)
6%
 6%  [ 3 ]
Kill Bill Vol.2 (2004)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Czw 20 Paź, 2005   

michass napisał/a:
"Urodzonych morderców" nakręcił Oliver Stone, a nie Quentin...

nikt tu nie stwierdził, że to quentin to nakręcił ... czytaj uważniej ;)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
MarginWalker


Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin/Liverpool
Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Richard Gecko napisał/a:
głosuję na Wściekłe Psy


najlepszy! mimo późniejszych wielkich filmów(mam na mysli to co powstało do nowelki z "Czterech Pokoi", później już tylko wielkie rozczarownie) Na ścianie przez jakiś czas miałam plakat z wściekłych Psów i posiadałam również książeczkę zawierającą scenariusz.
Tak na marginesie to zawsze trwałam w przekonaniu, że "Od zmierzchu do świtu" rezyserował Rodriguez.
_________________
Do Androids Dream of Electric Sheep?
 
MarginWalker


Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 63
Skąd: Szczecin/Liverpool
Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

a dobra, juz rozumiem i też odnosze do siebie uwagę czytaj uważnie.... :P
_________________
Do Androids Dream of Electric Sheep?
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

hehe
Rodriguez fajnie kręci
Tony Scott też zajebiście nakręcił Prawdziwy romans
ale szkoda, ze tych filmów nie zrobił sam Tarantino (i Morderców Urodzonych również)
myslę, że byłyby jeszcze lepsze
a w 2006 ma wyjść film Hell Ride, główne role: Michael Madsen, Larry Bishop i Quentin Tarantino (kryminał)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

o Grind House, Inglorious Bastards, Sin City 2, Kill Bill 3 i ... Vega Brothers (a jednak!): http://www.mtv.com/movies...005/story.jhtml
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Śro 09 Lis, 2005   

wlasnie dorwalem Ostry dyżur, seria #1, odcinek # 25, pt. "Motherhood", reżyseria Quentin Tarantino :mrgreen:
czytalem kiedyś o tym, ponoć dużo czarnego humoru, zaraz sie przekonam
poza tym Quentin maczał palce także w The Simpsons - wyreżyserował jeden odcinek Itchy & Scratchy pt. Reservoir Cats - parodiujący Reservoir Dogs i Pulp Fiction - zajebista sprawa :faja:
no i wyreżyserował dwa odcinki serialu C.S.I.: Crime Scene Investigation
odcinki te stanowiące całość (Grave Danger Vol. 1 i Vol. 2) i są zrobione ponoć tak, iż mogłyby być osobnym filmem - zresztą zostały nawet osobno wydane na DVD
uważane są one za najmocniejsze z całego serialu - kryminał/thriller pełen czarnego humoru
jeszcze tego nie mam, ale już zacieram ręce
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Gru, 2005   

z http://www.tarantino.info/forum

temat nazywa się "What is QT's favorite color?"

mrfantasto napisał/a:
Hey, maybe you guys can help settle an arguement a buddy of mine and I are having. We were having our weekly QT film festival, knocking back a few cold ones, and discussing the man while watching a double feature of Full Tilt Boogie and Mr. Destiny. Anyway, we start discussing QT and he says he thinks Qt's favortie color must be black, because of his use of it in his films. I say it's purple for obvious reasons. (by the way, my gf piped in and said she thought it was white, because of Mr. White. We laughed in her fucking face, dumb bitch!) I want to have some other opinions to show him because I know he's going to bring it up again next week, or does anyone know if QT publicly stated what his favorite color is? Any help would be greatly appreciated.
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
buri


Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 644
Skąd: Thorn/Bromberg
Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   

http://film.onet.pl/0,0,1214397,wiadomosci.html

zapowiada sie zajebiscie 8)
_________________
"po kapelach krastowych moge stwierdzić gołym okiem że peja ma więcej wspólnego z punk rockiem"
 
michass


Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 165
Skąd: Głogów / Zielona Góra
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   

buri napisał/a:
http://film.onet.pl/0,0,1214397,wiadomosci.html

zapowiada sie zajebiscie 8)

:jupi: :rotfl:
 
 
nerka


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 536
Skąd: Nowa Aleksandrya
Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   Re: Quentin Tarantino

Richard Gecko napisał/a:
genialna przemoc


szalenie mi sie spodobało to określenie...
_________________
,,aktywizm musi isc w parze z aktywnoscia!, a przynajmniej z nia nie kolidowac."
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   

a jeśli chodzi o mnie to żenada ogółem. najlepszym filmem z tych co oglądałem i tych co są na tej liście wybrałem Natural Born Killers. Pulp Fiction jest taki sobie, przereklamowany. Tanim chwytem z pomieszaniem scen, zrobiono z tego "dzieło".
Wiem, że się teraz narażam, ale takie jest moje zdanie o tym filmie. Nie powala mnie na kolana. Po za tym tematyka filmów jest jednolita.
_________________

 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Gru, 2005   

Hell Ride, z kryminału zrobił się na "bad ass B movie" w stylu spaghetti
czyli brzmi jeszcze smaczniej
i QT ograniczył się do roli producenta
w sumie nie gra najlepiej, ale jego pojawienie sie na ekranie to gwarancja dobrych dialogów
ale i tak bedzie pewnie zajebiscie

QkiZ napisał/a:
a jeśli chodzi o mnie to żenada ogółem. najlepszym filmem z tych co oglądałem i tych co są na tej liście wybrałem Natural Born Killers. Pulp Fiction jest taki sobie, przereklamowany. Tanim chwytem z pomieszaniem scen, zrobiono z tego "dzieło".
Wiem, że się teraz narażam, ale takie jest moje zdanie o tym filmie. Nie powala mnie na kolana. Po za tym tematyka filmów jest jednolita.

QT to wg mnie mistrz collage'u - wlasnie tak bym nazwał to co robi (chociaż mozna by nazwac go rownie dobrze złodziejem z inwencją twórczą)
pomieszanie scen mozna nazwać tanim chwytem, bo w końcu przed Pulp Fiction zaburzenie chronologi wydarzeń obecne było tylko w produkcjach niskobudzetowych, nie w filmowym overgroundzie, klasie A czy kinie Hollywood
a jednolita tematyka filmow - napisz cos wiecej
:)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Gru, 2005   

Xiao Mei napisał/a:
trudno sie zdecydowac...wybor naprawde nie jest latwy, kazdy z tych filmow jest dobry i ma w sobie cos ale niech bedzie : PULP FICTION! i'm lovin' it


uważam podobnie. w pisemku 'cinema" ktos o tarantino napisał : "(wściekłe)psy to byl przełom. Pulp rozwalił wszystko". otóż to - jak dla mnie arcydzieła kina postmodernistycznego i w ogole znakomity film.

a na spaghetti QT czekam z neicierpliwością :rotfl:
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Gru, 2005   

Richard Gecko napisał/a:
a jednolita tematyka filmow - napisz cos wiecej

wszystko o gangsterce i zabijaniu
_________________

 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Gru, 2005   

ale zwróc tez uwage na to, ze to wszystko jest zabawa tym zabijaniem i gangsterką, QT często puszcza oko do widza przypominając o dystansie
i ze jednak nie wszystko jest zabijaniem i gangsterką
albo moze inaczej - QT jest pierwszą osoba, ktora pokazala, ze tacy ludzie jak gangsterzy tez mogą miec takie problemy i powody do dyskusji jak hamburgery czy komiksy ;)
chyba pierwszą
zresztą sama śmierć i gangsterka często stanowią tylko tło do podejmowania takich tematów jak milość, przyjaźń, lojalność
a i jak to Skubi napisał - bo jak zabijać, to zabijać z klasą
a ja szczerze bardzo lubię trupy w filmach QT
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Richard Gecko napisał/a:
QT jest pierwszą osoba, ktora pokazala, ze tacy ludzie jak gangsterzy tez mogą miec takie problemy i powody do dyskusji jak hamburgery czy komiksy

no ale co z tego
jak dla mnie to nic szczególnego. co roku Hollywood produkuje setki takich filmików. nie powala mnie QT na kolana. z wymienionych "urodzeni mordercy" mi się jakoś tam podobał, reszta jest taka sobie.
_________________

 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

no nic z tego, ot inne przedstawienie postaci niz dotychczas
kwestia gustu

a tak w ogole
QT planuje wreszcie zgrabnie polączyc oba voluminy Kill Bill i dodać kilka wyciętych fragmentów - i taka wersja (recut) wyjsc ma na DVD, ale i w kinach ma sie pojawić
palce lizać 8)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

to ja już wole stare filmy rodem z HongKongu
_________________

 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

z krotych przy okazji QT lubi czerpać ;)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

może i tak, ale mu za bardzo nie wychodzi.
_________________

 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

wg mnie zajebiscie wychodzi mu czerpanie z czegokolwiek, zarówno z filmów made in Hongkong (John Woo), jak i chambary, filmow kung fu, spaghetti westernów, blaxploitation, dramatow gangsterskich czy filmow akcji
kwestia gustu znowu :kiss:

a to news z Filmwebu na temat Hell Ride:

Tarantino rezygnuje z gry w "Hell Ride"


Quentin Tarantino zrezygnował z zagrania roli w filmu zatytułowanym "Hell Ride", w którym główną rolę zagra i który wyreżyseruje Larry Bishop, aktor znany polskim widzom z roli właściciela klubu ze striptizem w "Kill Bill 2".

Obraz zapowiadany jako "spaghetti biker film" opowiadać ma historię trzech bohaterów dążących do rozwiązania danych konfliktów. Te trzy główne role mieli zagrać właśnie Bishop, Michael Madsen i sam Tarantino. Teraz wiadomo, że trzeba będzie wybrać innego aktora.

W latach 60. i 70. Larry Bishop pojawił się w kilku tego rodzaju produkcjach, w tym w takich klasykach jak "The Savage Seven", "Chrome and Hot Leather" i "Angel Unchained".

Quentin Tarantino zapowiedział w MTV, że rzuca aktorstwo i zamierza skupić się na reżyserii, pisaniu scenariuszy i produkowaniu filmów. Nie wykluczył jednak, że będzie pojawiał się w drobnych epizodach.


----------

nie podoba mi sie taka niedokladnosc, Larry Bishop nie gral nigdy w tego typu filmach, bo nigdy do tej pory nie bylo tego typu filmow (mam tu na mysli ten dodatek "spaghetti")
Bishop grał w motocyklowych dzielach klasy B, czyli biker films, ale w stylu spaghetti to dopeiro bedzie Hell Ride jako pierwszy film na swiecie wlasnie taki


zainteresowani tym - rzuccie okiem na to:
http://www.filmweb.pl/Chr...e,Film,id=39967
i http://www.filmweb.pl/Ang...,Film,id=211022
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sty, 2006   

http://www.nymetro.com/ny...features/15436/

Scream Kings: Eli Roth and Quentin Tarantino

Filmmaker Eli Roth, 33, is a true horror believer. Instead of doing the electric slide at his bar mitzvah, he had himself sawed in half with a chain saw and insisted on a fake-blood-splattered cake. In 1995, he won a Student Academy Award for his NYU thesis film Restaurant Dogs, which cribbed the title sequence from Reservoir Dogs and so offended his professors that several protested the prize, calling the movie “sophomoric, overtly offensive, and gratuitously violent.” In 2002, Roth’s feature debut, Cabin Fever, a sick film about teens stranded in the woods with a flesh-eating virus, grossed $100 million (in ticket and DVD sales) on a $1.5 million budget—and, perhaps as importantly, it got the attention of Roth’s idol Quentin Tarantino. Now the two are buddies, and Roth’s second, nastier feature, Hostel—about doomed American backpackers in Europe—is opening as a “Quentin Tarantino Presents” film this week. Logan Hill talked to them.

Quentin, I assume you’ve seen Eli’s homage to you by now?
Q.T.: It’s really funny. And to win that award and have professors mad at you? For a horror director, that’s perfect.

Eli, you decided to make Hostel while floating in Quentin’s pool, right?
E.R.: I was getting offered remakes, but one day Quentin says, “What are your ideas?” I told him about this one movie that would be really cheap, $2 or $3 million, and completely sick. He said, “That’s the sickest fucking idea—make that movie.”
You made it for less than $5 million.
E.R.: Horror audiences don’t need to see some TV actor they’re familiar with. So we said, let’s keep the costs low to keep the gore high.
Q.T.: One of the exciting things about Hostel is there’s this kind of new horror film right now: ultraviolent, get-under-your-skin movies. It’s really the first new wave since the eighties slasher films—even the Scream movies still owed stuff to that period.

Where does it come from?
Q.T.: Man, it all started with Takashi Miike [the Japanese director known for fast, cheap, and viciously out-of-control films like Audition]. He’s the godfather. And Seijun Suzuki, and of course Kinji Fukasaku’s Battle Royale. It really heated up in Japan about six years ago, and America has been warming to it. Saw, Saw II, Wolf Creek, these are all a part of this subgenre. For Kill Bill, I had to make one version for Japan and a less violent version for America. Eli was able to make the Japanese version and release it in America.

Why?
Q.T.: Because audiences have had six years to absorb Japanese films on DVD. That level of intensity would have pushed people away. Now audiences have made it mainstream.

But isn’t it still just teenage guys in the theater?
E.R.: No! They say half the audience for Saw II was teenage girls.

Quentin, how does Eli fit into this new scene?
Q.T.: He’s what horror films have been waiting for: not a video director trying to make his first movie and then move on or the older guy who resents the fact that he’s still doing horror films. Eli wants to make horror films.

How do you rate his gore?
Q.T.: The problem is, if you go to see an ultraviolent movie, you’re buying a ticket to contraband. Only, most are rarely as shocking or intense as their trailers. But this new group of films is really scary—and I think Eli’s made the most horrifying entry.

A lot of genre filmmakers seem—annoyingly—to be sticking metaphors in their films, like George Lucas inserting Iraq commentary. Does yours have a message, too?
E.R.: Well, I think you’re really talking about that feeling people get when somebody’s doing a terrible job of it, trying to cram a message down your throat. At Crash, I couldn’t breathe. But you know, a lot of people read Cabin Fever as a metaphor for AIDS. I’m just not going to spell it out.

What about Hostel?
E.R.: Look, I just want to scare you. But maybe you watch it a second time and you see that all the stuff the American backpackers are saying about Amsterdam hookers in the beginning of the movie could be said about the Americans at the end. That this slaughterhouse they end up in is a demented version of Amsterdam’s brothels and the movie’s really about exploitation.

Is that why it’s so scary?
E.R.: I was really just thinking about how terrifying those Al Qaeda videos are—that idea that no matter what you say, they’re still going to torture and kill you. And I thought, Wouldn’t it be more terrifying if it wasn’t a political act but a sexual act? Like those Americans paying for a hooker in Amsterdam.
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Sty, 2006   

http://www.filmweb.pl/Film?id=242721
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
street- core


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 57
Skąd: WieLKaPolska
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Sty, 2006   

No to mam dylemat między "Od zmierzchu do świtu" a Pull Fiction", ale wybieram chyba to drugue za rewelacyjna muzyke. W sumie to trudno wybrać najlepszy tarantinoski film bo wszystkie są rewelacyjne i maja swój klimat (no może "sin sity" troche odbiega od standardów :wink: )
_________________
Przepraszam! Czy tu biją?
gry
Ostatnio zmieniony przez street- core Śro 04 Sty, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
michass


Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 165
Skąd: Głogów / Zielona Góra
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Sty, 2006   

street- core napisał/a:
Skoro w ankiecie są filmy które rezyserował, jak i te do których napisał scenariusz to brakuje mi "Od zmierzchu do świtu"- rewelacja film.

Przeciez widnieje jak byk :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15