PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
KARA ŚMIERCI czy popierasz ją??!!!!
Autor Wiadomość
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   KARA ŚMIERCI czy popierasz ją??!!!!

Zasadność kary śmierci budzi kontrowersje na całym świecie. W niektórych krajach wciąż jest stosowana, jako sposób "eliminowania" ze społeczeństwa najgroźniejszych jednostek i odstraszenie innych kryminalistów przed popełnianiem najcięższych przestępstw.

Przeciwnicy jednak zgodnie twierdzą, że egzekucje nie mają wpływu na wzrost lub spadek przestępczości, a jej wykonywanie łamie podstawowe prawo człowieka.

W Polsce ostatnio znów podniesiono dyskusję na temat stosowania kary śmierci. Według statystyk większość naszych rodaków byłaby skłonna uznać egzekucję jako karę za A jakie jest twoje zdanie na ten temat :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

stanowcze NIE :!: nie daliśmy tego życia i nie mamy prawa go odbierać. dokonujemy mordu i to często w imie idei czy religii która tego zabrania. hipokryzja, przekręcanie i najgłupsza rzecz jaką człowiek wymyślił. tak samo z aborcją,też jestem bardziej przeciw. jedyne co uprawnia nas do zabicia człowieka to eutanazja NA JEGO ŻYCZENIE
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

bladaczka napisał/a:
NA JEGO ŻYCZENIE
ale też w skrajnych okolicznościach
 
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

nie chodzi nawet o skrajne okoliczności,twoje zycie i sam możesz decydować. ważną kwestią jest ustalenie czy ta osoba jest w stanie podjąć racjonalną decyzję
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

bladaczka napisał/a:
nie chodzi nawet o skrajne okoliczności,twoje zycie i sam możesz decydować. ważną kwestią jest ustalenie czy ta osoba jest w stanie podjąć racjonalną decyzję
chwilę temu była taka sprawa kolesia co został sparaliżowany chyba w wypadku (nie pamiętam) i tylko mógł ruszać ustami (mówił, pisał na klawiaturze rysikiem) no i on chciał eutanazji ale to Polska. Głośno o tym było w tv, w Magazynie Ekspresu
Reporterów chyba najwięcej
 
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

Kara śmierci to wcale nie jest najgorsza kara,są przecież tortury gdzie delikwent wręcz może prosić o szybki koniec.Można by w ten sposób prowokować takiego aby popełnił samobójstwo i mieć ręce czyste,poniekąd dożywocie jest tego typu karą{choć zostaje nadzieja na ucieczkę}.Na szczęście to nie jest moja sprawa.Z mojej strony wyjątkowo perfidnych przestępców karałbym młotkiem w czoło co by do końca głupi chodził.Żyłby ,a i krzywdy nigdy nikomu by już nie zrobił.
_________________
Może być?
Może być?
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

pedofili, gwałcicieli, poczytalnych zwyrodnialców-morderców sam mógłbym likwidować w więzieniach i czułbym że robie coś dobrego dla swojego otoczenia. Nie ma litości dla takich wykolejeńców i nie zamierzam typa który pomyślał że zabawnie będzie pociąć nożem do tapet i zgwałcić 12 letnią dziewczynkę utrzymywać w więzieniu swoimi podatkami. Niech kurwa ginie i nie marnuje moich ciężko zarobionych pieniędzy.
 
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

przydaliby się tacy ŚWIĘCI Z BOSTONU :!:
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

Ja się nie potrafię opowiedzieć po żadnej ze stron. Z jednej prawo do życia, tak jak wspomniała bladaczka. Z drugiej strony chory system więzienny gdzie na miesięczne utrzymanie więźnia idzie więcej niż wynosi średnia krajowa (jak się mylę to poprawcie). No i dochodzi kwestia słusznej eliminacja skurwysyństwa. Jakby mi kazali wybierać to nie wiem na co bym się zdecydował :hmm:
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

dla mnie mimo wszystko zabicie kogoś nie po to żeby przeżyć jest totalnym wynaturzeniem, wartość życia przewyższa stopień upodlenia człowieka a tym bardziej problem więziennictwa. życie to po prostu coś nietykalnego, a zabójca, czy to gwałciciel czy sędzia łamie pewne podstawowe prawa i jest tym naznaczony na zawsze. ciężko mi to wytłumacyć dokładnie
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Sob 24 Gru, 2011   

zamiast karmić zwyrodnialców w wiezieniach karmy dzieci w domach dzieci :!:
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

bladaczka napisał/a:
dla mnie mimo wszystko zabicie kogoś nie po to żeby przeżyć jest totalnym wynaturzeniem, wartość życia przewyższa stopień upodlenia człowieka a tym bardziej problem więziennictwa. życie to po prostu coś nietykalnego, a zabójca, czy to gwałciciel czy sędzia łamie pewne podstawowe prawa


Też myślę coś w tym stylu.

Ponadto: kara śmierci, jeżeli już by była, powinna być stosowana tylko w przypadkach ekstremalnych, a czy te kilka osób robi taką różnice? Ja mimo wszystko skupił bym się na reformie więziennictwa, niż pakował ludzi do trumien coby było mniej tłoczno. Takie zamiatanie pod dywan.

Kara śmierci to wg mnie pójście na łatwiznę, do tego mocno wątpliwe etycznie, po co się w to pakować?
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Suchy,zadałeś nam pytanie nie mówiąc o swojej opinii ;-)
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

nazik napisał/a:
u nas
;-)
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
webnull


Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

Zdecydowanie jestem na nie.
Zasada równości - jeden człowiek nie może decydować o życiu drugiego człowieka.
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011   

nazik napisał/a:
Mówię o Polsce bo wymiaru sprawiedliwości w Chinach, Korei Północnej i innych krajach tego pokroju nie zmienisz.
wiem że nie zmienię, interesuje mnie tylko pogląd suchego na tę sprawę
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
Carper

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011   

Nie jest czasem tak, że kara śmierci jest tylko pomocą dla osoby, która wie, że resztę życia spełni w więzieniu, w dodatku np. zostanie tam gnębiona? (jak np pedofile, co moim zdaniem jest dobrą solidarnością więźniów, polecam krótki dokument ''nie sąd Cię skaże, pedofilu'' [sorry jeśli przekręciłem, parafrazuje]).

Myślę, że akcja śmierć za śmierć to tylko znizenie się do pewnego poziomu, którego zaniżać się nie powinno.
 
Uncivilisable

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

1- jestem za kara smierci (za najgrozniejsze przestepstwa w tym np gwalt lub zarazenie wirusem HIV)
2- za zniesieniem wykluczenia odpowiedzialnosci ze wzgl na "niepoczytalnosc" itd bo jest to bzdura
3- za szybka i dotkliwa kara ktora jednak nie ponosi konsekwencji na zawsze to znaczy kara cielesna - jest skyteczna szybka i prawdopodonie ukarany nie bedzie chcial zrobic tego samego szybko jesli w ogole. tradycyjna kara jest lepsza a nie ta "cywilizowana" kara przez pozbawienie wolnosci na "x lat czy miesiecy" na ktora sie czeka miesiace czy nawet lata i skazany nawet pewnie juz nie pamieta za co skazany zostal:)
_________________
When there is no rules, the common sense play a big role and all can be happy, when there is too many rules, common sense is gone.
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

a teraz idź podlać swój idealnie równo skoszony trawnik, ucałuj dziatki w czółko, obejrzyj wiadomości i w drodze do pracy skocz do kfc po ciastko. w kolejce możesz porozmawiać z kolegą o tym dlaczego powinno się robić getta dla nieprzystosowanych społecznie
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Ciekawe jakby ci bladaczka zamordowali syna ,córke czy wtedy tez byłabys za zniesieniem kary smierci? :old: Wątpię!!!
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Kara śmierci nie jest i nie była karą jaka ma odstraszać potencjalnych zbrodniarzy jacy by takową dostali. Już wolę dla takiego delikwenta wieloletnie więzienie w warunkach zdecydowanie gorszych od tych jakie mają normalni użytkownicy tej planety. Najlepiej z domieszką przymusowej pracy fizycznej tak aby osoba ta była świadoma że musi zarobić na własne utrzymanie.
 
Jako


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 58
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Nie popieram karty śmierci kazdy ma prawo d życia nawet najwiekszy zbrodniarz i tak bedzie osadzony na sadzie ostatecznym przed Bogiem
_________________
Jako
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012   

No to i ja się wypowiem - Nie jestem za karą śmierci, ale nie jestem również za utrzymywaniem przez nas skurwysynów z więzienia.
Jakby nie wystarczyło że przez paranoiczne ustawy o narkotykach 30-40% ludzi w poprawczakach i więzieniach to palacze trawy
Dodajmy sobie do tego te 5-10% ludzi wsadzonych za kraty na długie lata z powodu ogólnie pojętego piractwa i okazuje się że faktycznych zbrodniarzy (wybaczcie bardzo ale ten kto ma kupić oryginalne oprogramowanie muzykę czy film i tak je zakupi) w więzieniach jest POŁOWA
Jedna osoba potencjalnie skazana na karę śmierci to jest jedna morda do wykarmienia przez podatników na kolejne minimum 25 lat
Czy więzienie jest miejscem resocjalizacji? NIE! Ludzie siedzący w więzieniach za państwowe i nasze pieniądze są przyuczani w swoim zbrodniczym fachu. W dodatku leżą do góry chujami i mają lepsze warunki życia niż niektórzy niczemu niewinni ludzie nie mogący znaleźć sobie pracy i nie mający domów. Z JAKIEJ RACJI PYTAM ?!

Nie jestem za karą śmierci bo każde życie jest ważne. Jednak zamiast pchać skurwysyństwo do więzień to wysłać ich na prace przy obiektach na których renowację / powstawanie wykłada pieniądze państwo. Lub innych które uszczuplają budżet kraju, oczywiście pod ścisłym nadzorem odpowiednich organów (chociażby policjantów leżących na komisariatach do góry chujami)
Nagle okaże się że budżet państwa zwiększa się do niewyobrażalnych sum, skoro kraj nie płaci nic za prace które wykonują więźniowie utrzymywani z tego samego korytka
Albo niech zmienią zwierzęta na których testuje się różnego rodzaju kosmetyki i środki chemiczne - Niehumanitarne ? A humanitarne jest obojętne przechodzenie koło bezdomnych, bezrobotnych albo wielodzietnych rodzin których nie stać na najbardziej podstawowe potrzeby ?
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

w pełni zgadzam się z przedmówcą.
suchy693 napisał/a:
Ciekawe jakby ci bladaczka zamordowali syna ,córke czy wtedy tez byłabys za zniesieniem kary smierci? :old: Wątpię!!!
pewnie w afekcie bym wyraziła chęć zajebania tego gnojka, ale tak naprawdę dalej bym była przeciwko :razz: i jestem pewna na stówę że nie oczekiwałabym, że ktoś go ukatrupi na moich oczach.
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
kawkader


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 448
Skąd: ToruŃ
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

Problem w tym, że nie sądzę aby taki więzień był dobrym, wydajnym i dokładnym pracownikiem. No bo co mu zrobią? Wywalą, utną premię? Chyba że zostanie wprowadzony SBN - system bezkarnego napierdalania :razz:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12