PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Top 10 polskich albumów punk rockowych
Autor Wiadomość
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Czw 03 Lis, 2011   

Marguz napisał/a:
Em chyba offtopa zrobiłem jedną wypowiedzią.


Norma na tym forum :twisted:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

nie chce mi się uzasadniać bo nigdy nie lubiłem zbyt długich wypowiedzi:
- GaGa - koncertówka ojojoj
- Analogs - HLaskover rock i oi młodzież - miałem to na jednej kasecie i rozdzielał nie będę
- Bulbulators - Prawdziwe życie
- Siekiera - 84
- Karcer - wschód jest pełen słońca
- Cela nr 3 - Kwiaty
- Dezerter - ile % duszy
- Kult - Kult
Chyba żadnej innej nie chcę tak honorować, z zagranicznymi miałbym dużo więcej kłopotu
wiek 30
p.s. po przeczytaniu swojego posta zauważyłem że wszytkie są starocie i większośc to "jedynki", chyba sentymenty starca mnie dopadają :glupek:
edit:
jeszcze wieże fabryk!!!!
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

BAD i jak ci idzie z ta ksiazka? :>
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

To jest projekt długodystansowy więc prędko tego nie będzie, no i z czasem kiepsko. Poza tym za każdym razem kiedy do tego siadam wprowadzam poprawki, korekty stylistyczne
Pozostaje również kwestia wydania dzieła a na to trzeba zarówno funduszy jak i odpowiedniego wydawcy który będzie potrafił dotrzeć gdzie trzeba
Na pewno nie w tym i nie w przyszłym roku ale cały czas IN PROGRESS :old:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Sob 26 Lis, 2011   

no rozumiem. to nie takie hop-siup, ale jak jest progress to fajno :jupi:
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
-Rafo-


Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 62
Skąd: Kreuzburg O.S.
Płeć:
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Pierwsze które przychodzą mi na myśl…bez konkretnej kolejności, każda ważna z innych powodów dlatego nigdy sie nie nudzą ;) top 10 to za mało tak po prawdzie bo jeszcze kilka bym dorzucił ...

Dezerter „Kolaboracja”
Post Regiment „Post Regiment”
Mamusiu Ratuj „Ballada O…”
Liberum Veto „Naćpany nudą”
Smar SW „Swiadomość”
Analogs „Oi! Młodzież”
Rezystencja „Nic Nie Zatrzyma Nas”
Cymeon X „Free Your Mind, Free Your Body”
Zakon Żebrzących “ALF”
Spasi Sohrani “Bez Komentarza”
_________________
– Pytanie kolejne. Zatem. Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.
(...) – Panie Kazimierzu! Ma pan klucz od kabiny?
– Bardzo państwa, proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.
– Kluczbork.
– Odpowiedź prawidłowa – Kazimierz.
– Roman.
 
bozo79

Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 18
Płeć:
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

1. Smar SW - Walczmy O Swoje Prawa - teksty dosadne i muza wyjebana w kosmos - znam na pamięć wszystkie teksty z tego albumu. Słucham po dziś dzień

2. Nauka O Gównie - Teraz Kurde My - sentyment ogromny, słucham często

3. The Bill - Niech Tańczą Aniołowie - miłe zaskoczenie po latach

4. Defekt Muzgó - z każdego albumu parę dobrych kawałków by się znalazło

5. Grzmot W Nocniku - Nasz Kraj - jeden album nagrali i gitara - miło się tego słucha

6. Para Wino - wszystko - "i do ucha i do tańca" ;-)

7. Sedes - nie mam ulubionej płyty, ale słucham od dawna i mają sporo fajnych kawałków

8. Rozbujane Betoniary - zajebiste teksty i melodyjna muza - w to mi graj!

9. KSU - Pod Prąd - klasyka - kiedyś słuchałem często, aktualnie bardzo mało

10. Cela Nr 3, Karcer i Bunkier

Mój wiek? Rocznik 1979
_________________
Punk to brudas, punk to śmieć
punk nie umarł, Punk Not Dead
 
 
nosek

Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 8
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

To i ja swoje 10szt dołożę:
1Dezerter-Kolaboracja , lp z klubu płytowego Razem, nie do wiary jak można zedrzeć
winyl od ciągłego odtwarzania!
2Tzn Xenna-Ciemny pokój ,bardziej słuchana z ep niż z tego cd ale to też kapela której
zawdzięczam!
3 Brygada Kryzys -Brygada kryzys
4 Abbadon - Wet za Wet
5 Armia -Legenda
6 Siekiera -Demo 84
7 Po prostu -One hate doktorate
8 Ramzes And the hooligans-We are back
9 Bikini -Dokument
10 Bulbulators- Principes mortales z płyty na płytę coraz lepiej!
A lat przeleciało mi 4o
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

nosek napisał/a:

A lat przeleciało mi 4o
Tutaj młodzi nie lubia za bardzo takich starych pryków :mrgreen: pozdro :punk:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

- Dezerter 'Kolaboracja'
- Karcer 'Wschód jest pełen słońca'
- Defekt Muzgó 'Przemoc'
- Dezerter ' Deuter'
- Dzieci Kapitana Klossa 'Dzieci Kapitana Klossa'
- Kolaboranci 'A może to ja?'
- WC 'Jurrasic Punk'
- Zakon Żebrzących 'A.L.F'
- The bill ' The Biut'
- KSU 'Pod prąd'

Edit
19 lat Ida :D
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
l82

Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

1. Włochaty-Tryumf Anarchii nad Tyranią- w sumie powinienem podać chyba jakąś wcześniejszą ale akurat byłem tam na koncercie więc miło wspominam, zresztą nie pierwszy i nie ostatni tego zespołu na jakim udało mi się być- ma sporo mocy
2. Dezerter- Mam kły mam pazury, choć podobnie jak ten powyżej można by wymienić praktycznie każdą płytę (w przypadku dezertera 2 ostatnich nie znam w sumie). Miałem dość długi okres kiedy nie mogłem strawić tego darcia się i musiałem przerwać słuchanie ale już mi przeszło. Dużo "przebojów" ;)
3. Post Regiment- w sumie nie wiem czy nie powinien być przed dezerterem. Niemniej jest konkretny kop w wielu piosenkach. Jeden z zespołów przez który nie da się powiedzieć że kobieta się nie nadaje na wokal do tego typu muzyki
4. Podwórkowi Chuligani- Powrót na ulice- choć reszta też- walnięte teksty, mieszanka spokojnego pobrzękiwania w jednej piosence i mnóstwo energii w innych- zacna :)
5. Kolaboranci- A może to ja? (możliwe że jedyny z zespołów które tu się pojawią, gdzie nigdy nie byłem na koncercie ale nadrobię bo co jakiś czas jednak grają w ZS) Płyta genialna i jednocześnie najbardziej hmm... przystępna jeśli idzie o muzykę dla przypadkowych osób z otoczenia
6. GYL- Wszystkie sztandary...- cała płyta poza kawałkiem hip hopowym jest warta uwagi, zespół zmusza do odpowiedzialności i w sumie dobrze, oprócz gadania sami też działali (tu niestety też skaszaniłem- jak grali byłem za młody - na jednorazową reaktywację niedawno jakoś się nie zebrałem:/)
7.Klinika- Tourdion (też nie byłem i nie będę raczej:P). Na jakiejś składance był bodaj zmierzch- dłuuugo szukałem potem bo kawałek co jakiś czas łaził mi po głowie a net nie dawał takich możliwości jeszcze wtedy. Zupełnie przypadkiem u kolegi usłyszałem znów i okazało się ze płyta cała warta tęsknoty za tą piosenką. Miło szybko :)
8.Apatia- Odejdź Lub Zostań- (tu byłem:) ) bardzo jak dla mnie specyficzny klimat i niepowtarzalny, słuchane wiele tygodni i teraz też jak się nawinie dzieje się podobnie
9.Liberum Veto- Naćpany nudą/wolny -nie pozwalam (nie byłem)jak dla mnie moc w każdym calu, przy niektórych aż się człowiek wyrywa, co zresztą ma każdy z wymienionych zespołów, czym więcej takich tym jak zaczynam słuchać tym więcej dni to trwa
10.Karcer-Wschód jest pełen słońca(też byłem)
Z bardziej hc należało by wymienić 1125 np Płonie mi serce i schizmę, ze ska vespę rzecz jasna i skampararas (na ostatnim nie byłem), trochę też oi ale starałem się trzymać jak najbliżej "punk rocka"

w sumie pewnie za kilka dni zmieniłbym kolejność i niektóre zespoły na inne ale powiedzmy tak na teraz...

wiek 30
 
qr3aq

Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 36
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2012   

1. Post Regiment - Post Regiment
2. Dezerter - Wszyscy przeciwko wszystkim
3. TZN Xenna - Ciemny pokój
4. Dezerter - Blastfemia
5. Po Prostu - One Hate Doktorate
6. Stan Zvezda - Bal Szkieletów
7. Mamusiu Ratuj - Ballada o...
8. Psy Wojny - Demokracja
9. Sajgon - Balanga
10. ID - Twoja Twarz

Wybrałem tylko te które od chwili zakupu do dziś regularnie powracają do kaseciaka, adaptera, CD lub w wersji leniwej odpalam mp3 (ops faux pas :D )

30 lat
 
co tu wpisac?

Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 2
Płeć:
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012   

1. Post Regiment - Post Regiment
2. Biała Gorączka - Pływy
3. KSU - Nasze Słowa
4. Bunkier - Wyskocz z autobusu - kierowca kłamie!
5. Karcer - Nic nikomu o niczym
6. Strajk - Siła w nas
7. Sexboma - Newyorksyty
8. Profanacja - Światowątpliwości
9. LD 50 - Retropunk
10. Spasi Sohrani - Bez komentarza
11. Moskwa - Moskwa
12. GaGa/ZŻ - Alternatywne Światy
13. Against All Odds - Jedno Życie

Na początku jak sobie wypisałem to tych płyt było ze 20, trochę wywaliłem ale w 10 się zmieścić nie umiem. Strasznie ciężko było mi wybrać ten top ten, ale ta 13-staka to płyty, których najczęściej słuchałem, do niektórych wracam częściej, do innych rzadziej (ale kiedyś na tyle dużo je katowałem, że dosyć mocno wryły mi się w pamięć). Kolejność całkowicie przypadkowa.
A tak poza tym to cześć wszystkim!

wiek 23 lata
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

1. Dezerter "Underground out of Poland" – Dezerter musiał otwierać tę listę, a że akurat ten krążek : był to zapis najbardziej pierwotnych i korzennych dokonań zespołu, w dodatku wydany poza granicami, co podkreśla jego wyjątkowość.
2. Siekiera "Nowa Aleksandria" – płyta wybitna bez dwóch zdań, od pierwszej do ostatniej nuty. "Demo 84" też powinno się tu znaleźć jako rzecz wyjątkowa i na wskroś nowatorska, ale uhonoruję Aleksandrię, bo jednak jest lepiej nagrana i przemyślana.
3. Post Regiment s/t – nie wiem właściwie dlaczego ta płyta w tym zestawieniu, ale jedno jest pewne: to album zajebisty, kultowy, legendarny i co chcecie jeszcze. Mimo paru niestrawnych momentów.
4. Analogs "Oi młodzież" – chyba najlepsza polska płyta streetpunk. Jest szczerość, agresja i melodia.
5. Alians "Równe Prawa" – mistrzowskie połączenie punka i reggae, wybitny album.
6. Armia "Legenda" – album bezprecendensowy. Mimo realizmu magicznego w tekstach absoltunie punkowa rzecz.
7. Partia "Żoliborz-Mokotów – punk rock to tylko w odległych inspiracjach, Partia twierdziła że gra "żolibilly", czyli więcej tu rock'n'rolla niż siary, ale wydawnictwo jak najbardziej scenowe oraz, nie bójmy się tego słowa: genialne.
8. Biała Gorączka "Pływy" – jak dla mnie szczyt możliwości krajowego anarchopunka
9. Miguel & The Living Death "Alarm!" – pierwsza płyta goth/death/horror punków ujawniła poziom niespotykany tutaj wcześniej. Płyta na 6 gwiazdek, klimatem i wszystkim.
10. Drip of Lies s/t – chyba czołowe krajowe osiągnięcie w crust punku i okolicach.
11. (—) Zostawiam pustą pozycję, którą wypełni album kapeli Iron To Gold : choć jakby wydać na CD ich "Soultraveller" 7"EP i demo, to już byłby to ten album. Najlepsze SExHC jakie nosiła ta umęczona ziemia. :P

Brakuje na tej liście kilku zespołów. Nie ma np. Bulbulators którzy są czołówką, ale jak dla mnie dotąd nie nagrali albumu który byłby absolutnie idealny.
Brakuje też paru hardcore'owych kapel, których nie zamieściłem bo nie zasłuchiwałem się nigdy, a na pewno są ważne: Schizma i 1125 np.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Kolejnosc mniej lub bardziej losowa :

Post Regiment - s/t
Dezerter - Underground out of Poland
Brygada Kryzys - s/t
Siekiera - materiał z 84
Biała Gorączka Pływy
Infekcja - Każdy Robotnik
Analogs - Oi Młodzież (dosc dziwnie wyglada w tym zestawieniu, ale to serio swietna plyta ;-) )
Moskwa - materiał z 84 wydany ostatnio na winylu przez refuse(?)
Homomilitia - Twoje Ciało Twój Wybór
Coalition - s/t

nie chce mi sie komentowac kazdego tytulu z osobna, ale generalnie jest to odbicie moich gustow, oraz troche docenienie kapel ktore sa (byly) wazne moim zdaniem dla kondycji pankroka w tym kraju. wartosc sentymentalna rowniez bardzo duza, chociaz zadna plyta nie snila mi sie po nocy ;-)

24 lata
 
wlochaty562

Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 9
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

1. Dezerter - Underground - Klasyka!
2. Pod prąd - KSU to dla mnie coś więcej niż legenda
3. Oi Młodzież - zajebiste kawałki w zajebistym wykonaniu.
4. Włochaty - Dzień Gniewu - przy tym kształtowały się moje poglądy. W ogóle cały Włochaty nauczył mnie więcej niż nauczycielka w gimnazjum.
5.[Smar SW - Świadomość
6. Bunkier - Wyskocz z autobusu kierowca kłamie!
7. TZN XENNA - Ciemny pokój - stara Xenna, stary Zygzak, stary PUNK, ...
8. GAGA - Jarocin '93
9. Uliczny Opryszek - Młodzież punkowa - dałem to ponieważ mam do tego wielki sentyment. Jak byłem mały to ojciec puścił Ulicznego z kasety. Nie wiedziałem co to jest, ale zapamiętałem wtedy pewien fragment tekstu z piosenki "Propaganda" a był to fragment: "radio i telewizje kłamią, polskie gazety kłamią, kłamie polski ksiądz, kłamie Lech Wałęsa..." i od tego czasu jestem kim jestem i mam wielki sentyment do Ulicznego ;-)
10. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku
_________________
"...Władza jest zawsze gwałtem na ludziach..."
 
awareness


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

1. Włochaty - Droga Oporu ( Ta płyta dała mi wiele do domyślenia - chyba mam senstyment )
2. Bulbulators - Principes Mortales Punk Aeterna ( uwielbiam głos Iglaka -, sadze,że to ich najlepsza płyta )
3. Kult - Tata Kazika ( wiem ,że jest to zespół bardziej rockowy aczkolwiek uwielbiam ich za teksty :D )
4. The Junkers - Nasza wolność ( generalnie nie słucham street punku aczkolwiek oni mi przypadli do gustu :D )
5. Siekiera - Nowa Aleksandria ( specyficzny zespół przez co mnie przyciąga )
6. Zielone Żabki - Lekcja Historii ( na ich koncercie byłam z co najmniej 20 razy :D Smalec jest ciekawą osobą :D )
7. Uliczny Opryszek - Na zawsze punk
8. KSU - Pod Prąd
9. Dezerter -Nielegalny zabójca czasu
10. Myślę ,że tę dziesiątkę zakończy Moskwa - Nigdy! :D

lat 17 .
 
Gringinio

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

1. Smar SW - W jedności siła
2. Siekiera - Demo summer 84
3. Karcer - Wschód jest pełen słońca
4. Kompania Karna - Jarocin 88
5. KSU - Demo 1983
6. Nauka o gównie -
7. Defloracja - Zobaczymy
8. Depresja -
9. Cela nr 3 -
10. Stress -

Nie uzasadniam bo nie lubię!
Kolejność przypadkowa.

Wiek: XXXV
_________________
Punk's not dead
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

rudy lis napisał/a:


Przepraszam najmocniej, że się wtrącam. Kult należałoby usunąć. To raczej nie ten przedział.
Nie pierdol tylko podaj swoja 10 :> A ja zobaczę czy usunąć cię czy niet :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Nie spinaj dupy bo zaraz z tego wysrasz swój korek analny;) daj po prostu swoją 10 i spokój :roll:
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

rudy lis napisał/a:


Czuł byś gdybym pierdolił. Co Ty tu kurwa jesteś? Bóg? To wypierdalaj jak taki zajebisty gość jesteś. Płakał nie będę.
TAK ja tu jestem BogieM a ty ogarnij swój jęzor i pisz na temat!!!!!
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Gain Kain


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 447
Skąd: Kozhnitz
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Cytat:
Farbenlehre - grali i pracowali - dobry przekaz i całkiem przyjemne dźwięki


:lol:
_________________
Wnuk Koryntu
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

rudy lis napisał/a:
k_u_dlaty napisał/a:
Nie spinaj dupy bo zaraz z tego wysrasz swój korek analny;) daj po prostu swoją 10 i spokój :roll:


Poziom wypowiedzi jest tutaj zaiste Sedesowy. W realu nawet bym na Ciebie nie splunął koleś.
bardzo mi przykro z tego powodu :( ech... cały czas to samo, trafi się jeden z drugim posapią, napiszą parę postów i pójdą. A Z TYM FARBEN LERE TO DOJEBAŁEŚ ;)
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

wczesne płyty FL nie takie złe, ale żeby w top 10 to pomyła
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Śro 14 Lis, 2012   

rudy lis napisał/a:


Spadaj na szczaw.
Słuchaj kolego mam ci jebnąć bana czy pofolgujesz swoje zapędy na forum !!!!!!!!Wybór należy do ciebie!!!!!!!!!! :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12