PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Największy posąg Chrystusa na świecie w Świebodzinie
Autor Wiadomość
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   Największy posąg Chrystusa na świecie w Świebodzinie

Cytat:
Będzie o trzy metry wyższy od najbardziej znanego na świecie Chrystusa, który rozpościera swoje ręce nad Rio de Janeiro w Brazylii. 33-metrową postać Syna Bożego zwieńczy trzymetrowa korona. Te liczby mówią same za siebie. Świebodziński Chrystus będzie najwyższy na świecie!

Z gigantycznego nasypu na rogatkach Świebodzina (woj. lubuskie) wyłania się powoli olbrzymi posąg. Metr po metrze robotnicy używając potężnych dźwigów na żelazną konstrukcję nakładają betonowe kręgi z których powstaje figura. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała głowa Jezusa.

Rysy twarzy są specjalnie przerysowane tak, aby były widoczne z ziemi, bowiem głowa osadzona zostanie na wysokości ok. 30 metrów. Zwieńczy ją trzymetrowa korona kryta cieniutką warstwą prawdziwego złota!


REKLAMA Czytaj dalej



Rozłożone ramiona Jezusa mają liczyć sobie 24 metry. To o metr więcej niż rozstaw dłoni Jezusa z Brazylii. Więcej, bo i ta figura będzie najwyższa na świecie!

Pomysł budowy monumentu zrodził się w parafii pw. Chrystusa Króla. Budowla realizowana jest z datków wiernych. Pierwsze prace rozpoczęto trzy lata temu. Każdy z elementów konstrukcji ma swoją wymowę. Posąg liczy sobie 33 metry wysokości, bo tyle lat żył Chrystus. Z kolei wysokość korony – trzy metry – odnosi się do trzyletniego okresu publicznej działalności Jezusa. Głębsze znaczenie ma także konstrukcja kopca. Zbudowany jest z pięciu kręgów symbolizujących pięć kontynentów.

Tu, gdzie narodził się pomysł budowy tak monumentalnego dzieła, większość parafian uważa, że to wspaniały pomysł. - Nie chodziło o to, żeby budować pomnik wyższy od tego z Brazylii, ale o monument sławiący imię Jezusa Chrystusa - uważa Stanisław Markowski (69 l.).

Tempo prac wskazuje na to, że prace zakończą się w tym roku. - Wprost nie mogę już doczekać się chwili, kiedy w promieniach słońca zabłyśnie pozłacana korona naszego Chrystusa - mówi Markowski. - To będzie najpiękniejszy widok na świecie!




Co o tym myślicie :?:

Ciekawe ile kasy w to wjebali :/
_________________
Piss and love!
 
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Pojebani. Na szczęście nie za moja kasę.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
kRim

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 63
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Bo jakby się okazało ze z podatków to wysadził byś pomnik w powietrze? Czy chodzi Ci raczej o spokój ducha?
Pojebani? Ich kasa robią z nią co chcą.
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Bez sensu. To jakaś aberracja religijna.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   Re: Największy posąg Chrystusa na świecie w Świebodzinie

Cytat:
Nie chodziło o to, żeby budować pomnik wyższy od tego z Brazylii, ale o monument sławiący imię Jezusa Chrystusa - uważa Stanisław Markowski (69 l.)


Jasne, jasne :rotfl:
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Ja nie rozumiem jak ktoś stawiając taki pomnik ma czelność nazywać się katolikiem. W ogóle czczenie posągów, obrazów oraz wystawne świątynie kłócą się z ideą chrześcijańską. Mają 20 milionów czy tam nawet więcej na zbyciu? SUPER! Skoro tacy z nich gorliwi katolicy to może by tak zafundować biednym dzieciom obiady? Może by odbudować domy ofiarą powodzi? nieeee. po co? Przecież lepiej pokazać swoją wiarę poprzez wyjebanie tych pieniędzy na kupę zbrojonego betonu. :crazy:
 
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

ko0niu napisał/a:
Ja nie rozumiem jak ktoś stawiając taki pomnik ma czelność nazywać się katolikiem. W ogóle czczenie posągów, obrazów oraz wystawne świątynie kłócą się z ideą chrześcijańską. Mają 20 milionów czy tam nawet więcej na zbyciu? SUPER! Skoro tacy z nich gorliwi katolicy to może by tak zafundować biednym dzieciom obiady? Może by odbudować domy ofiarą powodzi? nieeee. po co? Przecież lepiej pokazać swoją wiarę poprzez wyjebanie tych pieniędzy na kupę zbrojonego betonu. :crazy:

W każdej religii są dewianci, wśród katolików także. Wystarczy przypomnieć krzyżaków z Warszawy. Ja bym ich zamknął w świątyni bez klamek.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

kolejny złoty cielak :misiek:
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

ja tam lubię dewocjonalia. takie duże też. :faja:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

mówiąc żargonem fajzbuka - "Twoja polaczkowatość na dziś" ;)
 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Biały napisał/a:
mówiąc żargonem fajzbuka - "Twoja polaczkowatość na dziś" ;)

:bananik: :bananik: :bananik:
KMWTW PDK
Cytat:
Ja nie rozumiem jak ktoś stawiając taki pomnik ma czelność nazywać się katolikiem. W ogóle czczenie posągów, obrazów oraz wystawne świątynie kłócą się z ideą chrześcijańską. Mają 20 milionów czy tam nawet więcej na zbyciu? SUPER! Skoro tacy z nich gorliwi katolicy to może by tak zafundować biednym dzieciom obiady? Może by odbudować domy ofiarą powodzi? nieeee. po co? Przecież lepiej pokazać swoją wiarę poprzez wyjebanie tych pieniędzy na kupę zbrojonego betonu. :crazy:

bo kupno obiadów czy inna akcja charytatywna, nie ważne jak wielka i jak bardzo słuszna przejdzie bez echa a tak na całym swiecie powiedzą "patrzcie jakie z nich dobre katolaki jaki pomnik zrobili Jezusowi!"
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Sama biblia PRZESTRZEGA przed "czasami kiedy ludzie będą modlić się do obrazów w domu z kamienia"
Ale przecież trzeba mieć się komu wyżalić, składać prośby ... wiecie ilu ludzi naraz może stać wokoło takiego posągu :?: I nie trzeba go pilnować tak jak krzyża :old:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

już mi się radość włącza jak pomyślę o tych wszystkich straganach i straganikach, które szybciutko powstaną wokół tegoż niezbędnego monumentu.
nie będzie to może drugi w polsce katolicki disnejlend*, ale zawsze można upolować maryjkę podświetlaną lampkami choinkowymi wygrywającą melodyjki, lub b16 na kryształkowej podstawce, która się pięknie mieni jak się go postawi pod słońce (i pomyśleć, ze jedyne kosztował 5zł... a tyle radości)




*cholera, jeszcze nie dotarliśmy do lichenia :-|
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
ameb-x


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 299
Skąd: gw/wro
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

mijam tą "sukienkę" bardzo często w trasach.
trzeba się pokazać, że jest się najbogatszym w okolicy, bo mieszkanie w pałacu to już za mało.
 
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

mnie kiedyś babcia dała taki obrazek maryji(?) z budzikiem na dole, a na około ramki takie światełka były :mrgreen:

gdzieś go wyjebałam niestety, więc nie pokażę.


ale kilka dni temu babcia mnie rozwaliła jeszcze bardziej. wróciła z jakiejś jednodniowej pielgrzymki połączonej, jak się okazało, z pokazem garnków zeptera i patelni za 700zł :lol: (brawo dla zeptera za pomysł!). I opowiada o figurce matki boskiej jakiejś tam, że ją chłopi w polu znaleźli, konie padły, potem ludzie ją zamknęli w skrzyni i ona cała świeciła i wszyscy poumierali. z mocy matki boskiej. widocznie grzeszni byli.

ja na to babci, że pewnie napromieniowana ta figurka była i tyle. babcia: "tak! ona była napromieniowana przez matkę boską!". I opowiada dalej, że tę figurkę w winie moczyli, żeby czysta była. i to wino teraz w takich mikro buteleczkach, może 3-4 ml, księża sprzedają starym babom. tzn przepraszam, nie sprzedają, tylko "co łaska". a babcia się koleżance musiała pokazać i nawzajem, więc łaska była spora.

dalej babcia mówi, że koleżankę gardło bolało. wypiła więc to wino i CUD się stał! matka boska sprawiła, że jej przeszło!

miałam się nie odzywać, ale jednak... " babciu, przepraszam, ale jak mnie gardło boli i wypiję wino za 10zł z monopola obok, to też mi przechodzi."


nie wyrzuciła mnie babcia z domu, ale mało brakowało .... :lol:
 
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Mnie również nie są potrzebne posążki czy inne tego typu do modlitwy.

Sam Jezus też pewno nie jest zadowolony z tych budowli,a swoją drogą zastanawia mnie skąd biorą jego wizerunek?To,że ktoś jest podobny z twarzy do Jezusa z obrazka ze smutną miną nie czyni go jeszcze świętym?W moim wyobrażeniu to raczej człowiek wesoły,bo przecież nie głosił zagłady ani nie obiecywał rzeczy smutnych.Tyle,że jest jak jest,tak jak wszyscy tu piszą stawiają pomnik Chrystusowi a z nauką jego na bakier.
_________________
Może być?
Może być?
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

michał ze wsi 2 napisał/a:
W moim wyobrażeniu to raczej człowiek wesoły


w moim wyobrażeniu był to człowiek chory psychicznie z bardzo dużą charyzmą :mrgreen:
 
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

albo chociaż z bardzo dużą charyzmą.
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

magdalenik napisał/a:
michał ze wsi 2 napisał/a:
W moim wyobrażeniu to raczej człowiek wesoły


w moim wyobrażeniu był to człowiek chory psychicznie z bardzo dużą charyzmą :mrgreen:


Można wiedzieć skąd Go znasz?Bo jeśli z opowiadań babci to nie dziwię się że tak myślisz. :lol:
_________________
Może być?
Może być?
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

michale ze wsi - wierz w co masz ochotę i na tym może poprzestańmy ;-)
 
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

WIARA CZYNI CUDA -takze niech kazdy sobie wierzy w co tam chce ja wierze w siebie :jupi:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Wkurwia mnie pomnikomania, a religijna wkurwia podwójnie.

Nie mówiąc o tym, że wkurwia mnie rzeźba realistyczna rodem z XIX w.
Belle epoque is over, dude, it's over.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

ciekawe czy jest gdzieś pomnik pankrokowy? ;)
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

moim zdaniem szkoda nawet gadki na dyskusje o medalikach,pomnikach i świętych obrazkach,a nawet o kościele.to wszystko to szit obrażający nauki jezusa i sprzeczne z nimi.ksiądz by powiedział,że symbole wiary i obrazki świętych traktowanych jak bogów mają pomóc w dotarciu do tego tam,ale to chuj. wszyscy wiemy,że to gówno i manipulacja.i tyle.żaden uczeń nie będzie wywyższony? nie twórzcie obrazów moich na ziemi? nie mówcie do nikogo Ojcze? :eeek:
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
ameb-x


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 299
Skąd: gw/wro
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Biały napisał/a:
ciekawe czy jest gdzieś pomnik pankrokowy? ;)


owszem. Johnnemu Ramone postawiono.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12