PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak Allegro zarabia na sprzedających.
Autor Wiadomość
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   Jak Allegro zarabia na sprzedających.

Pomóżcie wykopać temat o tym jak Allegro w wątpliwy sposób próbuje zarabiać na pieniądzach sprzedających opóźniając do tego transakcje.
http://www.wykop.pl/link/...-sprzedajacych/
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Przymus przy sprzedaży. Nie możesz tej usługi wyłączyć aby było po staremu.
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Co za pierdolenie, zamawiałem w ciągu ostatniego miesiąca chyba z 4 rzeczy, za żadną nie płaciłem "PzA" . Każda to przelew na konto typa bądź tak jak napisał nazik - za pobraniem. To nie jest przymus. Chyba, że jakiś typ sobie ustawi, że przyjmuje TYLKO PzA, ale wtedy jest skończonym idiotą bo ten kto nie ma włączonej tej opcji (np ja) przestaje być jego potencjalnym klientem.
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Jak dla mnie opcja Płacę z allegro jest zajebista - kilka kliknięć i po kłopocie. Zwłaszcza jeśli kupuję kilka przedmiotów od jednego sprzedającego - nie muszę bawić się w wklejanie w tytule przelewu wszystkich numerów aukcji itp. System robi to wszystko za mnie. Podobnie przecież Paypal na ebayu funkcjonuje.

Poza tym kilka razy korzystałem z tej opcji i nigdy nie było żadnych opóźnień - transakcje są niemalże w czasie rzeczywistym (już po kilku minutach dostałem potwierdzenie na maila, że sprzedający otrzymał kasę)
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Cytat:
Co za pierdolenie, zamawiałem w ciągu ostatniego miesiąca chyba z 4 rzeczy, za żadną nie płaciłem "PzA" . Każda to przelew na konto typa bądź tak jak napisał nazik - za pobraniem. To nie jest przymus. Chyba, że jakiś typ sobie ustawi, że przyjmuje TYLKO PzA, ale wtedy jest skończonym idiotą bo ten kto nie ma włączonej tej opcji (np ja) przestaje być jego potencjalnym klientem.
Widać dawno nie kupowałeś na Allegro. Allegro promuję te formę zapłaty bo ma z tego zysk. Owszem można wybrać opcję przelew bankowy (czyli po staremu), ale jest ona ukryta za listą nazw banków i nie każdy jeszcze wie co za nią się kryje.
Dostałem nawet mejla od nich jak zapytałem czy da się to wyłączyć. Powiedzieli że nie.
100% Hate napisał/a:
Jak dla mnie opcja Płacę z allegro jest zajebista - kilka kliknięć i po kłopocie. Zwłaszcza jeśli kupuję kilka przedmiotów od jednego sprzedającego - nie muszę bawić się w wklejanie w tytule przelewu wszystkich numerów aukcji itp. System robi to wszystko za mnie. Podobnie przecież Paypal na ebayu funkcjonuje.
Dla kupującego owszem, ale sprzedający ma problem, bo kasa potrafi przyjść nawet po tygodniu. A zdarzają się sytuacje Allegro nie chce wypłacić kasy sprzedającemu bo ma jakieś wątpliwości i żąda okazania papierów, że to konto sprzedającego. Ja wole sam przelać kasę, wiem za co płacę i komu.
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

100% Hate napisał/a:
Jak dla mnie opcja Płacę z allegro jest zajebista - kilka kliknięć i po kłopocie. Zwłaszcza jeśli kupuję kilka przedmiotów od jednego sprzedającego - nie muszę bawić się w wklejanie w tytule przelewu wszystkich numerów aukcji itp. System robi to wszystko za mnie. Podobnie przecież Paypal na ebayu funkcjonuje.

Poza tym kilka razy korzystałem z tej opcji i nigdy nie było żadnych opóźnień - transakcje są niemalże w czasie rzeczywistym (już po kilku minutach dostałem potwierdzenie na maila, że sprzedający otrzymał kasę)


Z tym masz hate racje, nie trzeba się martwić pierdołami typu "kolo ma LUCAS BANK a ja PKO BP, więc hajs będzie miał pojutrze wyśle za trzy dni paczka będzie za tydzień znając pocztę polską"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

A co to za problem przelać kasę ręcznie, przynajmniej wiesz komu płacisz.
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

fizycznie? żaden, problem pojawia się kiedy kasa idzie tydzień. Kiedyś ktośtam przelał mi hajs na konto i tydzień roboczy ni chuja nie przeszło, banki, szczególnie te małe prywatne opierdalają się czasami z księgowaniem przelewów.
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

to ja to ja :)
Pamiętam bo sam się wkurwiałem co tyle idzie... i miałem obawę że już mi komorniok siadł na konto.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

Cytat:
fizycznie? żaden, problem pojawia się kiedy kasa idzie tydzień. Kiedyś ktośtam przelał mi hajs na konto i tydzień roboczy ni chuja nie przeszło, banki, szczególnie te małe prywatne opierdalają się czasami z księgowaniem przelewów.
Dżizas gdzie Wy macie konta pozakładane :shock: Ja mam w BGŻ, nie płace za żadne przelewy i realizują najpóźniej następnego dnia do 12 (nie licząc weekendów), a jak rano przeleje to jeszcze tego samego dnia leci.
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

Ja mam PKO BP i ODE MNIE przelewiki są w ciągu 24 h (chyba ze weekend tak jak piszesz) a Wawrzon to nie wiem w czym, ale faktycznie szło tydzień.
 
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Super temat. A czy to "place z allegro" wysyła też pieniądze nie na konto ale na adres sprzedającego gdy tak okresli w transakcji. Jest też i inna wersja przekazu pocztowego. Przekaz na poste restante na konkretny urząd i numer przesyłki. Czy takie zlecenie allegro też wykona?
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

100% Hate napisał/a:
Jak dla mnie opcja Płacę z allegro jest zajebista - kilka kliknięć i po kłopocie. Zwłaszcza jeśli kupuję kilka przedmiotów od jednego sprzedającego - nie muszę bawić się w wklejanie w tytule przelewu wszystkich numerów aukcji itp.

Ale do tego chyba każdy sprzedający większe ilości przedmiotów ma (miał?) coś takiego jak menadżera sprzedaży. Jeden gość mi to tłumaczył. Wystarczy sprzedawać jako sklep.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

allegro chce byc jak ebay :lol: najpierw ukrywanie nazw kupujących teraz przymiarka do jedynej słusznej drogi zapłaty
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Nie wiem co cię w tym śmieszy, to chyba dobrze. Ebay jest chyba najpopularniejszym i najsprawniej działającym serwisem aukcyjnym w sieci. Bardzo dobrze, że coś zmieniają na lepsze, nie obchodzi mnie, że kserują z ebaya do póki wychodzi to na dobre użytkownikom serwisu. :roll:
 
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

ko0niu napisał/a:
Nie wiem co cię w tym śmieszy, to chyba dobrze. Ebay jest chyba najpopularniejszym i najsprawniej działającym serwisem aukcyjnym w sieci. Bardzo dobrze, że coś zmieniają na lepsze, nie obchodzi mnie, że kserują z ebaya do póki wychodzi to na dobre użytkownikom serwisu. :roll:

Tyle, że z tego co wiem ebay umożliwia operowanie na innych aukcjach środkami, które wpłacone są na wirtualne podkonto. W allegro wszystko jest w połowie zaczęte i nie dokończone. Oby sie przez to rozpadli, upadli.. cokolwiek. Życze im żeby oparło sie to wszelkie możliwe instytucjie kontroli i żeby puszczono ten serwis w skarpetkach. Bo profesjonalnosci nie mają za grosz. :punk:
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Z mojej perspektywy nie wychodzi to na dobre. Często dostawałem maile typu spam z ciekawymi ofertami płyt w dobrych cenach nie raz skorzystałem i obydwie strony były zadowolone. Ja bo nikt nie kupił przedemną/nie przelicytował a sprzedający bo ominął prowizje i nie tracił czasu na wystawianie aukcji. Z paroma kumplami mieliśmy układ,że przy licytacji jakieś płyty nie wchodzimy sobie w parade teraz musimy sie konsultowac co kto bierze :lol: . Allegro raczej odpuściłem na rzecz ebaya właśnie z prostej racji mają tam płyty,których na allegrze nie ustrzelisz a jeśli już to rzadko się pojawiają i trzeba by codziennie obserwować nowe aukcje.
Tak Janku Januszu na Ebayu płacisz przez paypal.Reszty Twojej wypowiedzi po prostu nie rozumiem,może dlatego,że miałem przejebany tydzień a Perełka nie pomaga w rozumieniu prostych rzeczy.Ale nie gniewam się na nią bo to dobra kol;eżanka.
A śmieszy mnie to,że robią jakieś pseudo usprawnienia,które nie usprawniają życia użytkownikom. Kiedy coś kupuje i pytam czy woli przelew czy 'place z allegro' to kazdy mi odpisuje ze prosi o przelew wiec cos w tym musi byc.

Pamietam tez ze z kilkoma typami musialem sie uzerac bo nie dostalem zamowionego towaru. Dzis koles zwrocil mi kase z ebaya bezgadania bo okładka była naderwana o czym nie wspomniał w opisie. Miło i sympatycznie. A nie jak na allegro,że chuj wyśle płyte zwykłym listem i nie odpowiada przez dwa miesiace mimo interwencji allegro. a tutaj, 15 minut sprawa załatwiona kasa zwrócona.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Ja jeszcze pamietam allegro nie pobierające prowizji za sprzedaż/wystawienie aukcji. a teraz mam dwa złote na minusie i dostaje list za 1,50 ze mnie wpisza do KRD no ludzie :lol: to tak jak z funduszami z unii jesli zostanie Ci 4grosze to musisz oddac. a śmieszy mnie bo ja ogólnie jestem wesolym człowiekiem przynajmniej tak mi mowią ludzie,ale pewnie kłamią.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
Ostatnio zmieniony przez Foxy 68 Pią 14 Maj, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Perła bojs i chuj. przywódca pedonów jest śmieszny. a isorry za hattricka. kibice bayernu to cioty interu również. :cancan:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2010   

Pijane panki przed komputerem
_________________

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010   

Taa, nie to co dumne: trzeźwe panki przed komputerem. :grin:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14