PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Punkowe kluby a cena piwa
Autor Wiadomość
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

yarethh, alez oczywiscie ze bardziej oplacalne jest nie robienie pankowych koncertow. no ale jak juz jest, to po co sobie robic straty nie zarabiajac na piwie :?: wytlumacz mi gdzie tu jest logika, bo nadal Ci to nie wyszlo.

pamieta ktos moze po ile bylo piwo w rotundzie na meteorsach :?:
_________________
Brains :!:
 
 
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

No to na jakichś imprezach disko-bandżo też powinno być tańsze :!:
w końcu tam przychodzi kilka razy więcej osób i jeszcze więcej się sprzeda. w ogóle po co robić piwo za 10 zł, 8zł też za dużo - 5 to przecież przesada - 2-3 (cena sklepowa) no to już do przełknięcia

Tylko czy mając klub też byś tak myślał.
Będąc na koncercie i tak wypijesz swoje. możesz nie pić, ale zazwyczaj i tak pijesz.
Wczoraj pankowiaki w Madness wzięli flaszkę za 50 zł , która normalnie nie kosztuje 20... po co ? mogli wypić na dworze... ale w klubie jest ciepło, jest muzyka i jest lepszy klimat niż w bramie czy pod klubem.

Wiem, że Ciebie może to jebać o czym pisałeś wcześniej, ale klub też ma opłaty, nie koniecznie dotyczące Ciebie, ale trzeba je zapłacić i jeszcze coś zarobić, żeby klub nadal na siebie zarabiał i był rentowny.

W Pradze była zajebista knajpa
Nazywała się Resort - piwnica kamienicy - drzwi zamknięte - wjazd po selekcji przez kamerkę nad drzwiami ( trzymasz klimat, spodobasz się barmanowi - wchodzisz) Drinki i piwo w kosmicznie niskich cenach. Często właściciel stawiał i dawał na krechę... mimo tego jakie podejście właściciela było... prawo rynko wymusiło plajtę. zawsze było tam coś ludzi, ale za to że było tanio i "frontem do klienta" trzeba było knajpę zamknąć.

Więc jeśli ma się coś dziać wolę zapłacić te 7-10 zł za broo na koncercie, ale mieć pewność, że będą koncerty za jakiś czas w tym klubie jeśli jest ok (pomijając cenę piwa, ale ochrona nie jest wypożyczona z dyskoteki, przed po i w przerwach między kapelami leci fajna muzyka itp itd...czyli nie ma nic do czego mógł bym się przyczepić)
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Czarny! napisał/a:
Więc jeśli ma się coś dziać wolę zapłacić te 7-10 zł za broo na koncercie, ale mieć pewność, że będą koncerty za jakiś czas w tym klubie

To wytłumacz mi dlaczego np. w takim "Uchu" od kilku lat można kupić piwo za 5 zeta? Dzięki temu zawsze jest tłok przy barze. I mimo to klub jakoś prosperuje - mało tego - organizuje wiele niszowych imprez i jakoś się mu to opłaca.

Śmiać mi się chce, jak czytam teksty o tym ,że piwo w knajpie musi być drogie, bo inaczej plajta.

Tak się składa, że kumpel pracuje w knajpie. Knajpa w centrum Gdańska, przy głównej ulicy, 5 min. piechotą od starego miasta. Ceny piwa zaczynają się od 4,5 zeta. Do tego serwują świetne jedzenie w normalnych cenach. Efekt jest taki, że ciężko jest się wieczorami wbić bez wcześniejszej rezerwacji. Alko schodzi jak ciepłe bułeczki, bo ludzie nie żydzą i nie piją w bramie, skoro właściciel nie stara się ich zrobić w chuja za pomocą cen z kosmosu.

Gooy o tym pisał - lepiej sprzedać 100 piw po 5 zeta, niż 30 po 8. Nie trzeba mieć mgr z ekonomi, żeby to zrozumieć.
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Rzadko zgadzam się z hejtem, ale tym razem się pod tym podpisuje.
zazwyczaj, jak browar jest po 8 zł to nie piję w knajpie, ale jak za 5 to już się skuszę. Poza tym w takich "pankowych" miejscach browary raczej są tanie, a na skłocie to już w ogóle dużo więcej piję, niż zazwyczaj mi się zdarza ;) więc chyba działa zasada - im niższa cena, tym więcej chętnych do picia.
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

yarethh napisał/a:

DIS :
jesli dla Ciebie przekreslona swastyka jest lewacka to jestes glup ialbo niedoinformowany albo jedno i drugie . Powiedz to zolnierzom AK i powstancom ...


łał.

Cytat:
uwazam sie za patriote i naturalnym dla mnie jest widok przekreslonej , powieszonej ect. swastyki ,zbyt duzo mi rodzina opowiadala co sie dzialo w warszawie za pobytu naszych "przyjaciol" zza zachodniej granicy (wschodniej zreszta tez )


ja nie jestem - za to bywam ironiczny.
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Cytat:
To wytłumacz mi dlaczego np. w takim "Uchu" od kilku lat można kupić piwo za 5 zeta?


może dlatego, że zawartość tego piwa w piwie to na moje oko jakieś 20% :lol:
_________________
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Sorry guys,
może i w wawie mają tam takie ceny z kosmosu, jeśli chodzi o wynajem, hurtownie też pewnie za 2,5 zł sprzedają browar, ja na szczęście tam nie pijam, w bydgoskiej estradzie cena piwa ~5 zł jest git
_________________
Limitations are limitless
 
_pulpet_

Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 79
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

argument ze bardziej w "punkowych" knajpach "opłaca" sie robic elektro manieczki hip-hopy itp. mnie rozbawia ... knajpa taka jest za "obskurna" dla takich srodowisk zeby tam zaczeli bywac regularnie.
 
maliniak


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 112
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

beszambelan napisał/a:
Cytat:
To wytłumacz mi dlaczego np. w takim "Uchu" od kilku lat można kupić piwo za 5 zeta?


może dlatego, że zawartość tego piwa w piwie to na moje oko jakieś 20% :lol:


jakosc piwa w knajpach to osobna bajka! czesto placi sie 7-8zl za cos co tylko kolorem przypomina piwo a smakuje jak trzeciorzedne popluczyny! i w takim przypadku tak wygorowana cena to zwykle zlodziejstwo!
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

w każdym przypadku tak wygórowana cena to złodziejstwo. i głupota gratis
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Powiem szczerze, że w ogóle nie znam Warszawskich klimatów w takim razie - W krakowie piwo jest zazwyczaj w cenie 6-7 zł, czasem się trafi 5 (ale to rzadko).

A Knajpa ma piwo za około 2-2,20 zł/szt.

Nie wiem czy ktokolwiek narzeka że piwo w knajpie kosztuje 5-6 zł. Moim zdaniem to jest OK.

Ale piwo za 8 zł - 10 zł to wybaczcie. Mnie na to po prostu nie stać przy mojej skromnej pensji i podobnie 60% Polaków zarabiających poniżej średniej krajowej. A już nie mówię o czasach gdy miałem tylko kieszonkowe, przecież w większości przychodzi na koncerty młodzież.

A co do knajpy to nierzadko w przypadku koncertu w ogóle nie płaci za nic. W większości knajp graliśmy tak że sprzęt był nasz, rolę akustyka pełniliśmy my, a klub tylko "dawał salę", nierzadko skąpiąc nawet na browar dla kapel. Albo samemu z biletów musieliśmy opłacić akustyka.

Aha, czy w pobliskim knajpie sklepie nie płacisz może obsłudze, za prąd, za wynajem? :)

A jakoś jak już ktoś wspomniał, są knajpy gdzie piwo kosztuje mało i funkcjonują.

jak mam zapłacić 5 zł za piwo, to wolę sobie siedzieć w knajpie a nie na mrozie. A jak piwo jest drogie, to pieniądze swoje zostawię w sklepie :)

Więc knajpa i tak nie zarobi. Więc jaki w tym sens utrzymywać nierealną w stosunku do pensji większości cenę piwa? Chyba że zakładasz że wszyscy na koncercie powinni wypić jedno, max dwa piwa!
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Skoro piwo tyle kosztuje to znaczy, że sa klienci, którzy są w stanie tyle za nie zapłacić-nie widzę w tym nic złego. Mnie taka cena odstraszy i po prostu go nie kupię, dlatego nie chodze do takich knajp po prostu. Bartek za 3,50 w Madnesie jest opcją dla mnie i tą opcje zazwyczaj wybieram 8)
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Tak, są knajpy które mają niskie ceny i funkcjonują, zwróć uwagę na lokalizację tych knajp. w Krakowie znam takie knajpy tylko w Nowej Hucie, na Bronowicach (czyli daleko od centrum) wszystko co znajduje się na kazimierzu lub w rynku leje piwo w okolicach 6-7 zł tak jak piszesz. Ma to naturalnie związek z czynszami za lokale. Często płacisz też za obsługę, wystrój. Chyba miło jest jak położysz rękę na stole i sie nie przykleja a kanapa na której siedzisz nie jest pocięta nożem. ? :)
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Kamyla napisał/a:
Bartek za 3,50 w Madnesie jest opcją dla mnie

kurwa, myslalem ze tylko wawrzon zydzi te 2,50 wiecej
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

:!: :!: :shock: też tak myślałem...
 
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Zwierz@k napisał/a:
kurwa, myslalem ze tylko wawrzon zydzi te 2,50 wiecej

Zwierzak co Ty pierdolisz :lol: Przecież tu w ogóle nie chodzi o pieniądze! :lol:
Temat Bartka był już wałkowany tysiąc razy i przyznaję się do picia tego specyfiku za każdym razem. Mi to piwo po prostu smakuje-oczywiście nie mówię, że to jest jakiś rarytas bo jest miliard lepszych piw od Bartka, ale z madnesowych Bartek smakuje mi najbardziej-dodatkowo ma spoko cenę jak dla mnie wybór prosty :wink:
 
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Kamyla napisał/a:
Temat Bartka był już wałkowany tysiąc razy i przyznaję się do picia tego specyfiku za każdym razem. Mi to piwo po prostu smakuje-oczywiście nie mówię, że to jest jakiś rarytas bo jest miliard lepszych piw od Bartka, ale z madnesowych Bartek smakuje mi najbardziej-dodatkowo ma spoko cenę jak dla mnie wybór prosty

+150!
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Koniuu ale ja mówię, że 6-7 zł to nie jest jeszcze tragedia. ale 12 zł już tak :) skoro knajpy narzekają to chyba nie ma tak różowo z tymi relacjami cenowymi.
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

12 za browar to niech się w łeb pukną jak będę chciał płacić 12 zł za piwo to pójdę do sheratona. Takiej ceny nie przełknąłbym nawet jak by mi kasy zbywało, a że tak nie jest to so sorry.
 
 
stępel

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 23
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

Po pierwsze primo nie ma co Madnessa porównywać do knajp warszawskich, bo osobom tu piszącym chodzi właśnie o taką kanjpę w Wawie,
po drugie primo lepsze koncerty w miejscach z browarem za 8-12 zł, czy ich zupełny brak??
a po trzecie primo, każdy kto coś sprzedaje, daje taką cenę jaką wymyśli - nie chcesz, nie kupuj, wolny wybór. Wtedy sprzedający się może ździwi i obniży cenę, albo nie - jego brocha.
 
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

stępel napisał/a:
Po pierwsze primo nie ma co Madnessa porównywać do knajp warszawskich, bo osobom tu piszącym chodzi właśnie o taką kanjpę w Wawie,
po drugie primo lepsze koncerty w miejscach z browarem za 8-12 zł, czy ich zupełny brak??
a po trzecie primo, każdy kto coś sprzedaje, daje taką cenę jaką wymyśli - nie chcesz, nie kupuj, wolny wybór. Wtedy sprzedający się może ździwi i obniży cenę, albo nie - jego brocha.


:!: :!: :!: :!: :!: :!:

Całe meritum sprawy w 3 zdaniach
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

stępel napisał/a:
a po trzecie primo, każdy kto coś sprzedaje, daje taką cenę jaką wymyśli - nie chcesz, nie kupuj, wolny wybór. Wtedy sprzedający się może ździwi i obniży cenę, albo nie - jego brocha.

Jasna sprawa - tylko nie kumam w takim razie o co ten lament, że ktoś woli kupić browara na stacji, zamiast dać się naciągnąć na browca za 8 zeta?

Już nie mówiąc o tym, że alternatywa że "albo piwo za 8-12 zeta albo brak imprez" jest alternatywą fałszywą, o czym pisałem wcześniej na konkretnych przykładach.
 
stępel

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 23
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

100% Hate napisał/a:
stępel napisał/a:
a po trzecie primo, każdy kto coś sprzedaje, daje taką cenę jaką wymyśli - nie chcesz, nie kupuj, wolny wybór. Wtedy sprzedający się może ździwi i obniży cenę, albo nie - jego brocha.

Jasna sprawa - tylko nie kumam w takim razie o co ten lament, że ktoś woli kupić browara na stacji, zamiast dać się naciągnąć na browca za 8 zeta?

Tego to nie wiem. Po co ktoś pcha się w miejscówę, gdzie za czymsz buli tyle, że piwo gna za np 10 zł?? Chyba że to taka wymówka.
Ja raz w Wawie trafiłem na Pradze na koncercie piwo butelkowe za 12 zł. Wtedy mi kopara opadła i po prostu piwa nie piłem.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

znam takich co uważają że jak piwo za 12 to znaczy że to knajpa dla elyty i dlatego tam chodzą, no ale oni z pankrokiem nie mają nic wspólknego
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Śro 13 Sty, 2010   

gooy napisał/a:
yarethh, alez oczywiscie ze bardziej oplacalne jest nie robienie pankowych koncertow. no ale jak juz jest, to po co sobie robic straty nie zarabiajac na piwie :?: wytlumacz mi gdzie tu jest logika, bo nadal Ci to nie wyszlo.

pamieta ktos moze po ile bylo piwo w rotundzie na meteorsach :?:


Po 5 zł najtańsze. Chyba tyskie. Na dole przed gigiem było po 3,5 chyba nawet.

Co do tych lokali dla "elity" faktycznie, jest coś takiego, są idioci którzy czują się lepsi przez to, że ich stać na browar za 12 zł i idzie buractwo do knajpy z browarem w takich właśnie cenach mimo tego że uliczkę dalej jest i piwo lepsze i połowę tańsze. Nie widzi taki oczywiście, że daje się dymać, przecież jego portfela to nie boli. :roll:
Ps. W jakimś Krakowskim lokalu z żarciem widziałem kiedyś w menu cenę wody: 6 zł szklanka 0,33l. To jest dopiero "szok cenowy" :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13