PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Dobre kapele w komercyjnych mediach i na komercyjnych festac
Autor Wiadomość
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   Dobre kapele w komercyjnych mediach i na komercyjnych festac

Czytając ostatni post Zwierza, nasuwa mi się pytanie.
Czy promowanie muzyki, np u Wojewódzkiego, na Pepsi feście (czy jak to się zwie) czy innej kawie czy herbacie powoduje "zeszmacenie" kapeli.

Zwierz@k napisał/a:
pytanie do członków zespołu - po chuj robić z siebie szmate?



Moje zdanie jest taki. abstrahując od punka na przykładzie muzyki SKA. Skambomambo brali udział w jakimś programie na TV4 - zrobili promocje dla muzyki...ktoś usłyszał, że jest coś takiego jak SKA. U Wojewódzkiego też można było zobaczyć kilka fajnych kapel.
St.City Surfers jako chyba jedyni grają surfabilly w Polsce. jest to jakaś promocja i rozwój gatunku.
Wracając do punka. W USA usłyszeć np Rancid w radio, czy w soundrtacku do jakiejś gry, czy filmu - trudnym nie jest...Czy to zeszmacenie ?
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Nie wiem czy zeszmacenie, ale ja na pewno większym szacunkiem darzę kapele które trzymają się sceny zamiast pchać się do TV.

Pankrok to jednak jest bardzo plebejsko/proletariacka muzyka i jak kapela jest na szczycie, traci kontakt z "dołami" co bardzo odbija się na jej postawie, odbiorze granej przez nią muzyki, a często na samej muzyce.
Przykładów są setki, jeśli nie tysiące.

Niezależnie od tego, są imprezy na których pokazywanie się jest zwyczajnym obciachem: imprezki branżowe wytwórni płytowych, festiwale Kokakoli, Henia, Pepsi, Polszmaty etc. etc.
Daleki jestem od twierdzenia, że jak zespół zagra na czymś takim to automatycznie staje się szmatą - ale jakiś niesmak jednak jest... Bo to już nie moja bajka.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Pankrok to jednak jest bardzo plebejsko/proletariacka muzyka i jak kapela jest na szczycie, traci kontakt z "dołami" co bardzo odbija się na jej postawie, odbiorze granej przez nią muzyki, a często na samej muzyce.
Przykładów są setki, jeśli nie tysiące.

nie zapominaj, ze tv to medium dla plebsu.

a co do tematu to wg mnie glowna roznica tkwi w tym, czy kapela pojawia sie w mediach po to zeby promowac to co caly czas do tej pory robili, czy tez pojawia sie tam i nagle zaczyna grac cos zupelnie nowego pod publike, caly czas noszac maske 'andergrałndowej' kapeli
_________________
Brains :!:
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Czarny! napisał/a:
Czytając ostatni post Zwierza

może pojechałem dość za ostro.
Bynajmniej nie chodziło mi raczej o to, że kapela promując się w ten czy inny sposób robi z siebie szmate, tylko, że ten filmik jest cholernie żenujący, albo może po prostu ja mam inne poczucie humoru. Sam lubie się powydurniać, poprzebierać na koncerty, nieraz ze sceny gadam masakryczne, nie mające sensu durnoty, no ale kuźwa to - ? jakoś mi to nie styka
Co do samego tematu - grałem kiedyś koncert na imprezie integracyjnej polsko-nimieckiej firmy, w której robi nasz basista :mrgreen: Srogie party - niemcy bawili się lepiej niż przy swoich zespołach śpiewajaćych po szwabsku, polska część publiki dzielnie odśpiewała "Twoja Stara", żarcie i chlanie za friko - było zajebiście :mrgreen:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

gooy napisał/a:

nie zapominaj, ze tv to medium dla plebsu.
Daj pan spokój, plebs dla którego została stworzona telewizja nie ma nic wspólnego z tym, który słucha pankroka...

... na podobnej podstawie mógłbym sądzić, że stoczniowcy i mechanicy wszyscy kochają oi!music, bo to przecież muzyka working class. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Podstawowe pytanie jest takie: po co w ogóle to robić? O jakim polskim punkowym zespole można powiedzieć, że coś zyskał na pokazaniu się w jakimś żenującym programie w telewizji, między reklamą wiertarki i powtórką Miodowych Lat?

Cytat:
Skambomambo brali udział w jakimś programie na TV4 - zrobili promocje dla muzyki...ktoś usłyszał, że jest coś takiego jak SKA.


i co? frekwencja na koncertach SKA w Polsce wzrosła po tym występie o 5%? :lol:
_________________
 
 
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Ale zawsze coś...
Studenciaki wiedzą, że coś takiego jest...
Większość całej złotej polskiej młodzieży kojarzy takie zespoły jak CGB, czy inne Akuraty... z "panka" Pidżame... komuś się spodoba idzie dalej... zawsze się zaczyna od zera ;)
Sam słuchałeś od zawsze tego co dzisiaj? bo ja nie ;)
musiałem się dowiedzieć, że jest coś takiego jak Punk, Ska, Rockabilly czy innego typu dobra muza!
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Czarny! napisał/a:

Sam słuchałeś od zawsze tego co dzisiaj? bo ja nie ;)


uwierz mi, że żadnej z kapel, której słucham teraz i które uważam za istotne, nie znalazłem w telewizorze.
_________________
 
 
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

nie wierze, że za młodu nie słuchałeś pankowego syfu... chyba każdy to przerabiał... możesz teraz nie uważać, że to istotne, ale jednak dalej to torowało Twoją drogę w Punku. chyba, że jesteś zmodyfikowany, i ominąłeś ten etap. ja się nie wstydzę tego od czego zaczynałem , bo cieszę się, że kręcą mnie zespoły jakie mnie kręcą teraz... I uwierz mi, że nawet klasyka punk jest wyświetlana w TV bo jeśli nie uznajesz programów dokumentalnych na discovery, czy innych materiałów o scenie punkowej w stacjach muzycznych... The Clash, Ramones, Sex Pistols , U.K. Subs... nic dla Ciebie nie znaczą ?
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Dobra, inaczej może to powiem, bo widzę, że w ten sposób się nie dogadamy :)

Chodzi mi o to, że w mojej opinii media nigdy nic istotnego dla punk rocka nie zrobiły. Ten ruch ma już blisko 40 lat i jedyne co media z nim robiły, to od czasu do czasu go doiły. Czepiło się gówno statku i krzyczało "Płyniemy!". Zainteresowanie mediów punk rockiem pojawia się i znika okresowo (ostatnie na prawdę duże miało miejsce pod koniec lat 90. i wszyscy chyba się zgodzą, że była to raczej karykatura). Ostatnio to samo było z Emo, które zostało totalnie zdewaluowane przez media właśnie.

Wracając do tego co napisałeś, tak, mając 13-14 lat słuchałem takich kapel jak Green Day, Offspring czy Blink 182 (wtedy to było na topie), tyle, że nie dzięki temu, że zobaczyłem to w TV (bo nawet nie miałem takiej możliwości, TVP1 tego nie grało), ale dlatego, że po prostu szukałem wtedy różnej muzyki. słuchałem też totalnie gównianych niezależnych kapel, których w telewizji nie było, więc raczej nie przeceniałbym zasług mediów w tym, że zostałem punkiem ;)

Podsumowując, chodzi mi o to, że Punk nigdy niczego od mediów nie dostał i nie widzę najmniejszego sensu, żeby w związku z tym miał im coś dawać.

Poza tym, ktoś już kiedyś to powiedział ;)

Cytat:
You've turned rock and roll rebellion
Into Pat Boone sedation
Making sure nothing's left to the imagination

M.T.V. Get off the
M.T.V. Get off the
M.T.V. Get off the air
Get off the air
_________________
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Cytat:
Podsumowując, chodzi mi o to, że Punk nigdy niczego od mediów nie dostał i nie widzę najmniejszego sensu, żeby w związku z tym miał im coś dawać


Nie zgodzę się że niczego nie dostał. To zupełnie nie prawda. Kapele takie jak undertones, buzzcocks, cockney rejects, sham 69 pokazały się w bardzo popularnym w tamtym czasie w Wielkiej Brytanii programie telewizyjnym "top of the pops". Napewno zyskali na popularności dzięki takim wystąpieniom. Przez to jak kapele zachowywały się podczas swoich wejść na wizję nikt ze środowiska nie uważał ich za "sprzedajne szmaty". Rzecz w tym żeby umieć się zachować i wyjść z twarzą.

Biaffra którego to tekst przytoczyłeś też korzystał z dobrodziejstw TV i Radia i udzielał wywiadów.
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Daj pan spokój, plebs dla którego została stworzona telewizja nie ma nic wspólnego z tym, który słucha pankroka...

tak, zdaje sobie z tego sprawe ;)
ale wolalem dopisac, zeby nikt nie wywnioskowal, ze tv to medium dla inteligencji promujace wyzyny kulturowe :P
_________________
Brains :!:
 
 
beszambelan


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

ko0niu napisał/a:

Nie zgodzę się że niczego nie dostał. To zupełnie nie prawda. Kapele takie jak undertones, buzzcocks, cockney rejects, sham 69 pokazały się w bardzo popularnym w tamtym czasie w Wielkiej Brytanii programie telewizyjnym "top of the pops".


czyli pomogło to tym zespołom. tak samo jak pomogło green day'owi czy offspringowi. pytanie tylko, czy punk rock bez tego by umarł ;)

Cytat:
Rzecz w tym żeby umieć się zachować i wyjść z twarzą.


to teraz obejrzyj klip st city surfers :lol:
_________________
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

wątpię, by punkowe kapele chciały by ich fanami były studenciaki czy inne nerdy ;)

oczywiscie nie dyskredytuje Black Tapes, Buzzcocks czy Komet za ich politykę promocyjną. ale w zasadzie podzielam zdanie Besza.

Nowe symbole
Sztuczni idole
Promocja przeboje
Wszystko gówno warte
Chcą was obłaskawić
Oswoić na tyle
By móc wasze klatki
Zostawić otwarte
Podpiszą najbardziej
Korzystne umowy
Wam zalepi uszy
Przetworzona papka
Powielają bzdury
Nie przyjdzie wam do głowy
Że łykacie tylko to
Co wam wciska branża
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Czarny!


Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 376
Skąd: Świdnica - Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Surfersi raczej dali ten występ dla pompy... Ja na to patrze z innej strony, bo znam załogę i wiem jakie mają poczucie humoru... mega specyficzne. Ostatniego czasu jest o nich głośno... czy to źle?
Czy to, że kapela jest w mediach od razu musi zmienić ich imidż?
To są zwykli ludzie, normalnie pracujący- studiujący, którzy grają muzykę, która może podobać się szerszej rzeszy ludzi...
Pytanie do członków kapel... wolicie grać dla 20 osób, czy 100 , 200 ?
_________________
www.myspace.com/klubmadness
www.madnes.website.pl
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Cytat:
Pytanie do członków kapel... wolicie grać dla 20 osób, czy 100 , 200 ?

czyli nie do mnie, ale i tak odpowiem: 100 i 200, z tym że sa pewne granice których kapela chcąca byc częścią szeroko pojętej "sceny" przekraczać nie powinna, bo okaze sie że tak jak napisał Starsky tracą z tąże "sceną" kontakt, ale to wszytsko jest kwestia wyczucia i dobrego smaku, moim zdaniem ten filmik surferów nie mieści sie w granicach pojęcia "poczucie humoru", a tym bardziej "dobrego smaku"
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Dla mnie pokazywanie się w tiwi na różnego rodzaju imprezach, które polegają na lansowaniu się zeszmaca kapele czy artystę. Ale jeśli od czasu do czasu puszczą teledysk to chyba nic się nie stanie. Może nawet to kogoś nawróci. Generalnie wole klimat koncertów w ciasnych klubach, piwnicach, skłotach itd gdzie naprawdę czuć prawdziwy klimat punkrock'a. Jakoś nie potrafiłbym się bawić przy tej muzyce na jakiś spędzie, gdzie jest kupę bydła i przypadkowych ludzi.
_________________

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Cytat:
Generalnie wole klimat koncertów w ciasnych klubach, piwnicach, skłotach itd gdzie naprawdę czuć prawdziwy klimat punkrock'a. Jakoś nie potrafiłbym się bawić przy tej muzyce na jakiś spędzie, gdzie jest kupę bydła i przypadkowych ludzi.

egzakli, momentami to mam nawet wątpliwości czy festiwale plenerowe maja sens, bo 10 osób słucha muzyki reszta pije piwo i opala się, a że teren zwykle jest spory to wyglada to załośnie
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Mecenas napisał/a:
a że teren zwykle jest spory to wyglada to załośnie

pankrok nie jest od wyglądania :evil:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

:mrgreen:
ale sam przyznasz że jak w ustce na prawdzie zostało 15 panków pod sceną to było słabo że aż mi się żal zrobiło kapeli, choc nie przepadam za ni mi
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

gooy napisał/a:
glowna roznica tkwi w tym, czy kapela pojawia sie w mediach po to zeby promowac to co caly czas do tej pory robili, czy tez pojawia sie tam i nagle zaczyna grac cos zupelnie nowego pod publike, caly czas noszac maske 'andergrałndowej' kapeli


pod tym się podpisuję
a poza tym
nie można tak srogo uogólniać, na zasadzie "media są złe i chuj", bo pomijając oczywiste wyjałowienie, można tu i tam znaleźć coś wartego uwagi
np. co nieco Animal Planet ;)

idąc kawałek dalej:
czy wszystko co działa w ramach kultury masowej jest głupie i szkodliwe?
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Cytat:
Nie zgodzę się że niczego nie dostał. To zupełnie nie prawda. Kapele takie jak undertones, buzzcocks, cockney rejects, sham 69 pokazały się w bardzo popularnym w tamtym czasie w Wielkiej Brytanii programie telewizyjnym "top of the pops".
W przypadku SH69, Cockney Rejests, Clash i pewnie jeszcze kilku innych (Adverts), to był początek ich końca.
Na pewno zaś niczego nie "dostały", bo uczestnictwo w Top of the Pops zależało (i nadal zależy), od ilości sprzedanych płyt. Oni wcześniej zapracowali sobie na popularność poza TV, a występ w tym szajsie (przypomnijmy, że zawsze z plejbeku) to dodatek.

Beszamblan napisał/a:
czyli pomogło to tym zespołom. tak samo jak pomogło green day'owi czy offspringowi. pytanie tylko, czy punk rock bez tego by umarł :wink:
No, Green Day to jest sztandarowy przykład kapeli, która będąc punkowym zespołem nagle zakochała się w produkowaniu hitów do radia - bo to oczywiście lepiej płatne zajęcie.
Postawił bym tezę, że punk rock właśnie by umarł, jakby wszyscy pchali się do pieniędzy, sławy i telewizji.
Masz bezapelacyjnie rację.

Cytat:
uwierz mi, że żadnej z kapel, której słucham teraz i które uważam za istotne, nie znalazłem w telewizorze.
Ja akurat właśnie w TV po raz pierwszy usłyszałem Clash, Ramones, Alians ( ;-) ), UK Subs... i jeszcze parę innych, ale to są właśnie wyjątki od reguły.
To zresztą było dawno temu, teraz - w czasach internetu, ten epizod nie miałby miejsca.

Telewizja to najchujowsze dla pankroka medium jakie obecnie sobie można wyobrazić. Chyba, że mielibyśmy własny Punk Or Die Channel i puszczali sobie własnoręcznie kręcone teledyski i reportaże z popijaw, klubów i skłotów. :D
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Na moje to wszystko zależy od tego jak prezentuje się kapela i jaki wizerunek tworzy. Wiadomo, że jak do Wojewódzkiego pójdą 100%DIY hc pank to coś jest nie tak. Analogicznie, gdy zespół traktuje swoją działalność jako zawód (a przy bardziej znanych grupach to całkiem normalne) to granie na komercyjnych festach niespecjalnie mnie razi. Dopóki nie ma w tym obłudy i jest zachowany umiar - mogę zaakceptować.

Choć z drugiej strony wolałbym, żeby scena była andergrałnd i by pankowe kapele nie lansowały się przez Kokakolę i MTV.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

Cytat:
Rzecz w tym żeby umieć się zachować i wyjść z twarzą.


to teraz obejrzyj klip st city surfers :lol: [/quote]

Widziałem, takich zachowań nie pochwalam, czułem się bardzo kiepsko oglądając ten klip szczególnie że 2 razy widziałem ich na żywo, podobają mi się muzycznie i zakupiłem ich demko, miałem szacunek dla tej kapeli i nadzieję że coś osiągną...ale nie w taki sposób :?

Z tym poznawaniem przez telewizje dobrych kapel które do tej pory szanuje to Stan ma racje. Ja np też pierwszy raz zobaczyłem U.K Subs w TV na jakiejś vivie niemieckiej. Był to koncert i pamiętam jak siedziałem z rozdziawioną mordą a potem w gazecie z programem szukałem czy będzie powtórka...ze 3 razy widziałem ten koncert 8) Koncert husker du też widziałem na vivie w wieku ok. 10 -12 lat i pamiętam że parę kawałków bardzo mi przypadło do gustu. "Diane" usłyszałem wtedy pierwszy raz i do tej pory mam zajebisty sentyment do tego numeru. Dziękuję ci germańska vivo! :D
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   

viva cwaj to w ogóle była kumata tiwi, moim zdaniem w tego typu meadiach to nie wstyd się pokazywać
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12