PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Linux
Autor Wiadomość
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

gooy napisał/a:
robię tę komendę w terminalu ( chyba tam... ) i nic. Sudo fdisk-| ( | to shift i ten klawisz nad enterem ).

Wawrzon nie załamuj mnie, to jest mała literka L.
wawrzon napisał/a:
Komputer łączy się kablem sieciowym do rutera, do rutera wpięty kablem drugi pc z win 7 i ruter z modemen. Net 16 z Vectry.

Czyli rozumiem, że konfigurację sieci dostajesz przez DHCP od rutera i nic nie musisz konfigurować?
wawrzon napisał/a:
Pierwszy raz wyczekam te aktualizację, ale czy to musi tyle trwać

Jaką masz prędkość łącza, że musisz tyle czekać?
wawrzon napisał/a:
Powiedz mi proszę jak zrobić dysk :
partycję na lin ext4
partycję swap
partycję na muzykę ect4
partycję na inne ext 4
partycję na filmy ext4
wcześniej na win miałem też jedną na obrazy dysków gierek i programów, ale nie wiem czy tutaj będzie mi potrzebna. Chyba nie...
Czy partycja home będzie mi osobno potrzebna ? Czy lepiej ją sobie utworzyć ?

Nie czaje za bardzo po co chcesz robić oddzielne partycje na każdy rodzaj plików? Na jednej z filmami będzie Ci się kończyć miejsce nic nie wrzucisz a na partycji z innymi będziesz miał kupe wolnego miejsca. Zrób tak:
Podczas instalacji stwórz pierwszą partycję podstawową z ext4, punktem montowania w /. Daj jakieś 15 GB, spokojnie Ci starczy.
Drugą podstawową partycję daj swap, wystarczy 1GB.
Trzecią podstawową daj też ext4, z punktem montowania /home, daj resztę wolnej przestrzeni na nią. I tu trzymaj sobie filmy, zdjęcia i muzykę czy co tam chcesz.
Jeśli masz inny dysk, na którym są inne partycje ustaw odpowiedni system plików jaki jest na niej i punkt montowania w /media/partycja1. Katalog partycja1 może się nazywać jakkolwiek, to jest nie istotne, najważniejsze aby znajdować się w /media.
Co do instalacji systemu przejrzyj sobie http://www.qkiz.pl/ubuntu...cja-ubuntu.html
wawrzon napisał/a:
Później machnę od razu instalkę właśnie tej wersji, którą pobrałem. Chyba, że radzisz inaczej i lepiej. Posłucham starszych i doświadczonych.

Ja wolę instalować oficjalną wersję z www.ubuntu.com Wersja z ubuntu.pl różni się tym że ma od razu wszystko po polsku (w oficjalnej trzeba sobie samemu ściągnąć tłumaczenia, system sam poinformuje Cię o tym fakcie), są inne programy (nie ma Evolution, jest Thunderbird), jest chyba wsparcie do Neostrady i inne takie. Chyba nawet kodeki są, ale nie jestem pewien. Ja wole oficjalną, bo używam programów, które są usuwane z polskiego remixu i trzeba se je ściągać.
wawrzon napisał/a:
Tak w ogóle to już masz u mnie czteropaka za pomoc

Najważniejsze, abyś się nauczył z Linuksa korzystać i za jakiś czas jak będziesz wymiatał w temacie to będzie dla mnie sukces. Kolejny użytkownik Linuksa to plus, bo wtedy więcej firm będzie dostrzegać go i produkować programy i gry.
Cytat:
I na co ten Linux skoro tyle z nim zachodu? Niby taki dobry a trzeba być niezłym szpecem, żeby cokolwiek zrobić.

Szpecem nie, ale musisz wiedzieć co to partycja podstawowa, rozszerzona, punkt montowania inne takie. Polecam Ci Wawrzon z zapoznaniem się z terminologią abyś mógł sensowne pytania zadawać na forach http://www.qkiz.pl/ubuntu...ia.html?start=3
Tak w ogóle to przeczytaj cały powyższy artykuł.
ko0niu napisał/a:
- jak już go skonfigurujesz "pod siebie" to nie różni się w zasadzie w obsłudze od znanych wszystkim okienek

Ba możesz go skonfigurować aby wyglądał jak Windows. I to wszystko bez żadnych dodatkowych narzędzi, wykorzystujesz tylko to co jest w systemie. Ewentualnie ściągasz tylko ikonki i motyw.
Do plusów powyżej dodam jeszcze jedno co mi się bardzo podoba w Linuksie: nic nie robi się samo. Ile razy miałem w Windowsie sytuację że działam na kompie jednego dnia i wszystko cacy, nic nie zmieniałem. Następnego dnia już się nie działa, coś się sypie, masakra. Ubuntu używam już 3 lata, w ciągu roku się wyexperciłem, a teraz pogłębiam tylko wiedzę. Na lapku już nie mam Windy bo nie potrzebuje, na stacjonarnym jeszcze Winda została, ale Ubuntu też obok jest. W pracy se Ubuntu postawiłem, bo na xpku nie będę pracował.
Jakbyś Wawrzon mieszkał w Wawie to żaden problem by był. Ustawiamy się, przychodzę, uczę Cię i za miesiąc sam byś wymiatał.
_________________

 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

ko0niu napisał/a:
- jak zawiesisz kompa pod linuxem to dam ci medal wyrzeźbiony w surowym ziemniaku. Prawie niewykonalne, no chyba ze wchodzi w grę sprzęt a nie soft jako winowajca.

to ja poproszę :mrgreen:
_________________
Limitations are limitless
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

hehe, ja też. mogę to zrobić na żądanie, tylko potrzebuje praw roota ;-) :grin:
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

tak to się nie bawimy, bo tak to pewnie że się da, zróbcie to podczas normalnego użytkowania :P
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

hmm... yyyyy... to znaczy... Nie wiem jak to zrobić.










:>
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

Cytat:
A jak wygląda Linux pod względem obciążeń? Pewnie o wiele lepiej niż Windows ...

Procesor to normalnie. Mam kompa 4 rdzeniowego, po 3 GHz każdy i jak przeglądam sieć to jeden procek coś tam robi reszta leży. Co do pamięci: 300-400 MB na starcie zajęte. Jeśli chodzi o kartę graficzną to zależy jaki producent. Zazwyczaj nVidia wypada najlepiej.
nazik napisał/a:
Acha, a można sobie zrobić na komputerze prócz Wina Linuxa na innej partycji?

Tylko w ten sposób możesz zrobić. Nie zainstalujesz natywnie Linuksa na partycji NTFS czy FAT. Ewentualnie możesz zainstalować przez Wubi, wtedy instalator pod Windowsem tworzy Ci obraz dysku z Linuksem na partycji Win i w niej instaluje Ubuntu. Wtedy problem z dzieleniem dysku na partycję odpada. Ale to rozwiązanie dla kogoś kto chce sobie potestować Ubuntu nie dzieląc dysku. Do codziennej pracy się nie nadaje, obniżona wydajność odczytu/zapisu na dysku.
_________________

 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

@up
Ilość zzeranego ramu mozna zredukowac poprzez wylaczenie compiza i innych wodotryskow : )
@koniu
mi sie chyba dwa czy trzy razy zdarzylo zawiesic linucha podczas normalnego uzytkowania ; ] w ciagu ja wiem, roku moze dwoch : P tak szy siak czekam na trofeum
@dow
jak znow mi sie uda ta sztuka to lece po kamere, nie odpuszcze wam skurwysyny ;d
_________________
Limitations are limitless
Ostatnio zmieniony przez Cyb Czw 15 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

No i mamy jasność. Tyle partycji miałem ze względu na WINDOWSA i format raz plus minus na 3 miesiące. dlatego miałem wszystko na osobnych bo zawsze się coś potrafiło jakoś spierdolić. Dziękuje Panowie za pomoc - bardzo, naprawdę bardzo mi się przydaję. Jestem szczęśliwy, bo tutaj mogę pytać o każdą błachostkę i nikt mnie nie zrypie jak na forach dla speców ;)


Kiedyś głębiej siedziałem w kompach itp. ale jakiś czas przerwy i się zapomina. Prostego html a zapominam podczas go nieużywania. Stałem się po prostu userem :-| :mrgreen:
Jeszcze raz dzięki, będę się z każdym problemem zgłaszać.

W końcu można używać thunderbirda - pod win to chujnia bo z każdym formatem traciłem maile bo nigdy nie zdążyłem zrobić jak trzeba by je zapisać. Myślisz że jak ściągnę z oficjalnej strony ubuntu to będzie mi lepiej ?

Czy inne aplikacje, które nie będą mi potrzebne da się skasować ?

W sumie zawsze sam wolałem "surowe" wersje systemów i samemu dobieranie składników - choć z ang na początku i nowym systemem mogą być problemy :( No zastanawiam się czy próbować :)

Jak zrobię nowy system to będę działał z siecią. Tak - komp sam się połączył z netem, nie musiałem nic ustawiać. mam 16 mega :)
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

Cytat:
Jeśli masz inny dysk, na którym są inne partycje ustaw odpowiedni system plików jaki jest na niej i punkt montowania w /media/partycja1. Katalog partycja1 może się nazywać jakkolwiek, to jest nie istotne, najważniejsze aby znajdować się w /media.


i co mi da to że jest zrobiony w media ? To będzie oddzielna partycja czy po co to ? Mam dwa identyczne dyski po 500 gb - nie wiem co zrobić z tym drugim. jak zrobię to w media to jaki będzie efekt ?
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

wawrzon napisał/a:
Cytat:
Jeśli masz inny dysk, na którym są inne partycje ustaw odpowiedni system plików jaki jest na niej i punkt montowania w /media/partycja1. Katalog partycja1 może się nazywać jakkolwiek, to jest nie istotne, najważniejsze aby znajdować się w /media.


i co mi da to że jest zrobiony w media ? To będzie oddzielna partycja czy po co to ? Mam dwa identyczne dyski po 500 gb - nie wiem co zrobić z tym drugim. jak zrobię to w media to jaki będzie efekt ?

bedzie identyfikowany jak odrebna pamiec masowa.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

wawrzon napisał/a:
W końcu można używać thunderbirda - pod win to chujnia bo z każdym formatem traciłem maile bo nigdy nie zdążyłem zrobić jak trzeba by je zapisać. Myślisz że jak ściągnę z oficjalnej strony ubuntu to będzie mi lepiej ?

Ja używam w Evolution (w domu i pracy) opcji kopii zapasowej ustawień i mejli z programu. Potem jest łatwo wczytać. Ja osobiście wole oficjalną wersję, ale co kto lubi. Tak naprawdę to wszystko jedno, bo i tak wspólne repozytoria są. To sam możesz sobie takie remixy robić jak się nauczysz.
Cytat:
Czy inne aplikacje, które nie będą mi potrzebne da się skasować ?

Uruchamiasz Synaptica, zaznaczasz co Ci nie potrzebne (zaznaczasz do usunięcia) i zastosuj. Programy wylatują. Tyle że pamiętaj o jednym: niektóre programy od siebie zależą, więc gdy będziesz próbował jakiś wywalić dostaniesz ostrzeżenie że jest on zależny od innych. Więc czytaj dokładnie każdy komunikat.
wawrzon napisał/a:
W sumie zawsze sam wolałem "surowe" wersje systemów i samemu dobieranie składników - choć z ang na początku i nowym systemem mogą być problemy No zastanawiam się czy próbować

Spróbuj. Instalacja będzie po polsku, tylko potem musisz sobie pobrać spolszczenia po zainstalowaniu systemu. Można jeszcze zainstalować Ubuntu na pendraku i wtedy instalacja z pendraka trwa 10 minut.
wawrzon napisał/a:
i co mi da to że jest zrobiony w media ?

/media to stardardowy katalog. Wtedy zamontowane partycje będą pokazywać się na pulpicie.
wawrzon napisał/a:
To będzie oddzielna partycja czy po co to ?

Poczytaj dokładnie co to jest punkt montowania i rekurencyjny system plików. Podawałem Ci link na mojego bloga.
wawrzon napisał/a:
jak zrobię to w media to jaki będzie efekt ?

Jeśli zamontujesz partycje z tego dysku w /media będziesz je miał elegancko na pulpicie.
A tak Wawrzon byłem dziś w Empiku i widziałem gazete dla Ciebie. Pierwszy numer Linux Magic. Kosztuje 27 zł, ale jest masę rzeczy dla początkujących. Myśle, że Tobie się przyda. Po za tym jest płyta DVD razem z gazetą, a na niej różne wersje Ubuntu: Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Mythbuntu.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

o - jutro sobie kupię ! Może jakaś wersja z tamtej gazetki będzie okej. Dobrze że wychodzi jakieś pisemko :) DZIEKI !
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

Możesz spróbować z Kubuntu, ponoć fajniejszy dla poczatkujących linuxiarzy.
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

ko0niu napisał/a:
Możesz spróbować z Kubuntu, ponoć fajniejszy dla poczatkujących linuxiarzy.

Eee... jak dla mnie zbyt innowacyjny w swoim interfejsie. Chwile posiedziałem i zacząłem szukać konsoli, bo niczego nie mogłem zrobić.
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Lip, 2010   

wawrzon napisał/a:
Może jakaś wersja z tamtej gazetki będzie okej.

Każdą możesz odpalić z płyty i sprawdzić sobie bez wprowadzania zmian w kompie.
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Lip, 2010   

A tak wygląda mój pulpit po małej zmianie (zamiast panelu gnoma na dole mam CairoDock [testuje go jako panel]):
_________________

 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

nazik....komend uzywasz tylko przy konfiguracji (glownie jest to sudo apt-get install <nazwa pakietu> do instalacji) potem to zlewasz ; pp
_________________
Limitations are limitless
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

Sprawdzałem fakture za kompa i mam u siebie procka : amd athlon 64 x2 5200+ s.am2 box
tzn że instaluję sobie 64 bitową wersję systemu - dobrze myślę Panowie ?

Kupiłem linux magica - czytam i biorę się za instalkę.


Przy instalacji nie miałem opcji montowania w /media
było tylko :
/
home
boot
tmp
usr
srv
var
usr/local
opt


Mam dwa identyczne dyski i na dysku a nie ma nic, tylko wolna przestrzeń ( to ten co się kiedyś zjebał, wolałem zrobić wszystko na tym nowym ), natomiast dysk b podzieliłem :
/ - ext4 12 giga
swap - 4 giga
/home - reszta

Czy mogę później zmienić ten dysk a i zrobić z niego osobną partycje czy cokolwiek by się nie marnował ?
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

nazik napisał/a:
Ładne. Wygląda o wiele lepiej niż Windows. Jakby nie strach przed tymi wszystkimi komendami dawno już bym instalował.

Komend używam od czasu do czasu. Generalnie używa sie GUI. Jakbyś raz siadł i poduczył się to byś dawno siedział na Linuksie. Po za tym nie samych komend musisz się uczyć a pracować w konsoli. Ja też nie znam wszystkich komend na pamięć bo to jest niemożliwe. Jak mi czegoś w danym momencie potrzeba po prostu wyszukuje danej komendy, sprawdzam jej składnie i jade z tematem. Wszystko w zależności od tego co się chce osiągnąć. Komendy nad metodą klikalną mają tą zaletę, że można je zakolejkować w skrypcie i wykonywać pewne czynności z automatu.
wawrzon napisał/a:
Przy instalacji nie miałem opcji montowania w /media

Nie ma problemu abyś sam sobie wpisał punkt montowania, to co dałeś to tylko przykłady punktów montowania z instalatora.
Cytat:
zn że instaluję sobie 64 bitową wersję systemu - dobrze myślę Panowie

Jak chcesz. Ale jako początkujący radzę Ci zainstalować 32bitową. Łatwiej o pakiety. A jeśli nie masz więcej niż 3 GB RAMu to bym nie instalował 64bit.
wawrzon napisał/a:
Mam dwa identyczne dyski i na dysku a nie ma nic, tylko wolna przestrzeń ( to ten co się kiedyś zjebał, wolałem zrobić wszystko na tym nowym ), natomiast dysk b podzieliłem :
/ - ext4 12 giga
swap - 4 giga
/home - reszta

Bardzo ładnie. Tylko 4 giga swapa... nawet nie wiem czym go wypełnisz. 1 GB spokojnie by starczył :grin:
wawrzon napisał/a:
Czy mogę później zmienić ten dysk a i zrobić z niego osobną partycje czy cokolwiek by się nie marnował ?

Pewnie że tak. Możesz z nim zrobić co chcesz. W Ubuntu jest dosyć proste narzedzie do bawienia się dyskami: pierwszy to gParted, a drugi to Narzędzie do obsługi dysków (tak się to nazywa w menu).
Poniżej screen'y:
gParted

Narzedzie do obsługi dysków:
_________________

 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Jeśli chcesz się pobawić bez mieszania na partycjach na dysku zainstaluj sobie Ubuntu przez Wubi. Stworzy on plik udający twardy dysk na partycji windowsowej i w nim zainstalujesz sobie spod windowsa jak każdy program. Ściągnij sobie tylko Ubuntu, wypal płytę lub podmontuj jako wirtuala, powinno Ci wyskoczyć okno z pytaniem co zrobić. Wybierasz opcję "zainstaluj w Windows' czy jakoś tak i jedziesz. Co to instalacji Ubuntu to pisałem tutaj:
http://www.qkiz.pl/ubuntu...cja-ubuntu.html
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Padła mi karta graficzna ... chyba. Wysyłam do serwisu, bo gwarancja powinna ją jeszcze objąć. Później wrócę do mojej przygody i zabawy z ubuntu - dzięki za pomoc. :*
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Łoch pechozol. Kurde ale jak Ci padła :?: Masz na niej chłodzenie? Mój laptop nie zbyt dobrze znosi upały. Tzn system chodzi stabilnie, ale obudowa gorąca jest.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Już mówię - wyjmowałem jeden dysk bo chciałem zrzucić inne pierdoły na niego na innym pc, wyjąłem i już była dupa. Na monitorze po odpaleniu kompa białe paski, pasy, kreseczki. Nie miałem nocy się za to zabierać - zobaczę może na spokojnie jutro rano - jak dalej będzie to samo to muszę jechać do wroc i reklamować. Jutro bd podpinał inny monitor i wszystko będzie wiadomo. Moje szczęście :)

Linux mi się bardzo podoba i nie zamierzam się poddawać -zrobię pc i bd walczyć do upadłego aż się nauczę tyle - by normalnie pracować i siedzieć przy kompie. albo się uda, albo będę bez pc :) Po ostatniej kolejnej zresztą awarii win mam dość. Xp to świetny system ale mam go dość. Przez to plany kupna na zimę konsolki się zmieniają - mam coraz większy uraz do produktów Microsoftu...
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Ja ostatnio testuje docki i chyba AWN mi najbardziej pasi ze względu na to że jest w miarę lekki i konfigurowalny. Lepszy jest tylko Cairo Dock, ale on na mojego laptoka jest za ciężki jako window managa. Mój nowy zrzut:
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010   

Qkiz... wiadomość którą ci wysłałem - już podołałem :) W biosie mi w serwisie źle podłączyli dyski i były kupnie poustawiane.
Słuchaj Pan...

Drugi dysk montowałem w /media/pliki i mam na pulpicie "system plików o pojemności 500 giga" a w środku folder lost+found. Co to za folder, jak się go pozbyć jak już i co mi to daje... Zabieram się za aktualizację i walkę z systemem.


Mam jeszcze taki problem, że się firefox przycina i nie chce wyłączać... chuj wie z jakiego podowu. jak odpale go po raz drugi to ten drugi dziala ale zawieszony nadal nic. Zawieszony... dziala ale nie chce sie zamknac. ot
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13