PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Linux
Autor Wiadomość
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Jakoś sobie poradziłem :>
A jestem dokładnie laikiem. Działa aż bucy...
A system mi się zajebiście podoba - czeka mnie bankowo sporo nauki i zmiana przyzwyczajeń do programów i innych pierdów - wiem że wyjdzie mi to na lepsze:)
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Sie, 2010   

generalnie do gier polecam drugi system, moze byc nawet odpalany przez virtual boxa - wtedy zero problemow ; )
_________________
Limitations are limitless
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Sie, 2010   

VirtualBox to już ostateczność. Przy grach raczej nie będzie takiej wydajności jak być powinna. Ale jeśli chodzi o używanie systemu w VB do używania programów to daje rade. W ogólnie nie czuć że to emulacja.
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Jest to coś w stylu windowsowego alt ctrl delete ? CZasem odpalam jakiś program, zawiesi się czy coś czy gra np i nie mam jak wyłączyć - muszę resetować.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Jeśli powiesi Ci się program, ale nie zblokowało Ci środowiska graficznego, możesz wyłączyć program z System>Administracja>Monitor systemu. Można skonfigurować skrót ctrl+alt+del aby Ci się automatycznie wyświetlał.
Jeśli zawiesi Ci się gra czy program, przez co nie możesz powrócić do pulpitu, wejdź do witrualnej konsoli ctrl+alt+f1. takich konsol w Ubuntu masz 6 (ctrl+alt+Fx gdzie jest liczbą od 1 do 6). Gdy już będziesz w konsoli wpisz:
Kod:
ps -e
To wyświetli Ci procesy, zazwyczaj to co odpaliłeś ostatnie jest na końcu listy. Sprawdź dokładną nazwę bo będzie Ci ona potrzebna, uwzględniając wielkość liter. I teraz możesz zabić proces po nazwie lub numerze identyfikacyjnym. Np. chcesz zabić firefox'a bo się zwiesił:
Kod:
$ ps -e
...     <-- tu trochę linijek, ale wykasowałem
11522 ?        00:00:00 firefox
$ killall firefox   <-- zabijanie po nazwie
lub
$ kill 11522   <-- zabijanie po numerze identyfikacyjnym

Potem sprawdzasz jeszcze raz poleceniem ps -e czy na pewno się proces zabił. Czasem jak coś zwiśnie to nie chce się zabić wtedy trzeba dodać jeden parametr:
Kod:
killall -KILL firefox

Pamiętaj, że tym poleceniem możesz zabijać tylko procesy, które zostały uruchomione z Twoimi uprawnieniami. Nie zabijesz procesów systemowych i nie swoich procesów. Aby zabijać je musisz dać sudo przez poleceniem:
Kod:
sudo killall firefox

Powrót do X'ów (środowiska graficznego) wykonujesz ctrl+alt+f7 lub f8.
_________________

 
f1nn

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Sty, 2014   

XUBUNTU 13.10 oraz SLACKWARE -wine odpala teraz prawie kazdy program spod windy, tylko po co instalowć jak mamy tysiace programów pod linuxy :jacko:
 
wajch


Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 414
Płeć:
Wysłany: Nie 23 Lut, 2014   

Jaki odkop. Ale Wine daje radę, ja na mincie grałem w nowe gierki spod windy i miałem podobne, a w niektórych momentach wyższe fpsy. Ale więcej konfiguracji niestety.
 
BiteItYouScum

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 107
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

Na Linuxie działam już jakieś 4-5 lat, od dłuższego czasu jadę na Mincie i jestem zadowolony. O powrocie do windy nie ma mowy. Z laptopem dostałem Win7 i chodził jak stara kurwa.
 
Makova Whiskey


Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 22
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

ja próbowałem Ubuntu i Minta, ale jako że w Linie szukałem głównie lekkości, postawiłem na Puppy Linux. Teraz mój równo 10 letni komputer radzi sobie bez zarzutu z 20 paroma otwartymi kartami w przeglądarce (fejsbuki, jutjuby itp), GIMPem z paroma oknami z dużymi plikami graficznymi, pidginem itp Zero zawieszeń itp. A wspomnienia z Windowsem? Niebieski ekran śmierci, który średnio raz co roku zwiastował, że własnie straciłem zapisy itp. W gry gram tylko na konsoli, a jak muszę coś z windy odpalić, to mam tego WINA, choć mówiąc szczerze wolę unikać. 90% programów ma odpowiedniki, a interesujące nas programy muzyczne Linux ma o wiele lepsze i więcej od Windy (Banshee, Clementine itd, a ja osobiście polecam absolutnie genialnie DeadBeefa.

Jak macie stary komp i wam wiesza i zamula to polecam Puppiego. System zajmuje jakieś 300 mb (niecałe), a jest duża baza programów wgranych od razu, banalna instalacja, internet wykrywany od razu bez żadnych konfiguracji, miód malina.

Do tego rozbudowane forum Murga Linux gdzie wszystko o Puppim znajdziecie i każdy problem rozwiążecie (początkowo instalacja programów itp może wymagać zajrzenia na forum, ale tam od razu odpisują więc no problem.)

Polecam na stare kompy i np. netbooki ze słabszym oprogramowaniem. Ubuntu wg mnie jest trochę za "ciężkie", Mint to samo. Mój stary komp miał już problemy z tymi systemami. Stary i słaby komp.
_________________
'..poślij stal w siną dal
w kłębowisko takich samych ciał
plebs orzeźwi strzelby strzał..'
 
 
Sagemix

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 1
Płeć:
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015   

wawrzon napisał/a:
D Z I A Ł A ! ! !

A już się bałem bo mam w planie nocną sesyjkę z owym klasykiem
:bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :bananik: :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :bananik: :bananik: :* :* :* :* :* :* :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :jacko: :* :* :bananik: :bananik: :bananik:

Tylko tak wyrażę obecne emocje


Gratulacje, Hirosi są mega :)
_________________
firmy eventowe
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12