PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
broń
Autor Wiadomość
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

Cytat:
jesli chodzi o "wolność" to dali by se spokój, jesli mamy sprawne służby mudnurowe nikomu broń nie jest potrzebna

Przekonałeś mnie. Jestem za posiadaniem broni. :lol:
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

Cytat:
i tu nie chodzi o psychikę człowieka, bo żadna osoba nie jest w tym wieku dojrała. tu chodzi o wyreczanie się młodymi ludźmi, o władzę i jej utrzymanie


no więc o tym piszę że jak władzucha zechce to 19latków do obsługi moździerza wyśle i każe zabijać ....a w kraju serio będzie siępowtarzać brednie że nie powinno się posiadać broni bo "jesteśmy za głupi"

skoro jesteśmy za głupi by móc posiadąc broń to tym bardziej nie powinnismy mieć wolnych wyborów (po co dawac idiotom prawo głosu)
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

demokracja jest równaniem w dół, a prawo powinno byc równe dla wszystkich
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
no więc rysku idąc za cisoem nalezy w Polsce całkowicie zklikwidować demokracje bo skoro większość to debile i zastąpić ją systemem autorytarnym ... naprawdę "mądrych elit"

Nigdzie i nigdy nie napisałem że demokracja jest idealnym systemem. Jak na dzień dzisiejszy jest najsprawiedliwsza, gdyż "jeden człowiek=jeden głos", niezależnie właśnie od inteligencji czy stanu wiedzy. Kto miałby wybierać mądre elity? Na razie musimy wybierać po prostu wypadkową ilością głosów i interesów, ponieważ zakładamy, że każdy jest równy wobec prawa i każdy ma prawo do wolności, szczęścia czy życia jak ma ochotę o ile nikogo tym nie krzywdzi.
Dzisiaj jak się postarasz i jak ci zależy możesz mieć broń, jednak koniecznym warunkiem jest spełnienie kilku wymogów, które minimalizują niebezpieczeństwo zaszkodzenia niewinnym ludziom.
Ten układ uważam za sprawiedliwy.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

miałam na myśli, że na dzień dzisiejszy obywatele polscy nie są przygotowani mentalnie ani w jakikolwiek inny sposób do posiadania broni.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Cytat:
przykro mi chłopaku że masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz

po prostu twoje argumenty mnie nie przekonują
Cytat:
czemu przykąłd z kijem jest zły? ktoś zrobiłz niego (tzn z kija) zły uzytek i władza analogicznie zakazała ich posiadania tak jak powszechnego posiadania broni

równie dobrze do wszystkiego można dorobić taką ideologię jak sugerujesz. z łyżki, widelca, stołka, itd. czy to znaczy że mamy rozdawać ludziom broń :?:
r27 napisał/a:
nadal nie jesteś w stanie zuważyć absurdu iż władza pozwala w iraku korzystać 19latkom z moździerza a w Polsce nei pozwala się im starać o zezwolenie na broń małokalibrową?

tam jest wojna a podczas wojny raczej się strzela. u nas wojny nie ma i nie ma co ludziom dawać broń. proste.
Cytat:
czym się rózni psychika tego samego 19latka w iraku a w warszawie?

nie chodzi o psychikę a o warunki zewnętrzne.
Cytat:
Faszyzm, wbrew pozorom, wcale nie polega na wymachiwaniu rękami, czy kultywowaniu sentymentu dla wybitnego przywódcy socjalistycznego Adolfa Hitlera. Najtwardszym jądrem faszyzmu jest przekonanie, że władza państwowa wszystko wie lepiej i z tego tytułu może dyktować, co i jak ludzie mają myśleć i mówić.

skąd tą zacną teorie wyczesałeś :?:
Kreska 77 napisał/a:
czy sądzisz że na misje pojechali niedoświadczeni szeregowcy z Polski, 19 letnie dzieckiaki???

:idea:
natalia 2 napisał/a:
miałam na myśli, że na dzień dzisiejszy obywatele polscy nie są przygotowani mentalnie ani w jakikolwiek inny sposób do posiadania broni.

i na legalizację marihuany :D
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Pazzo napisał/a:
Twoja argumentacja oparta jest tylko na anarchii, zero racjonalizmu, przewidywalnego myślenia czy choćby odrobiny wyobrażni. A jak tak bardzo podoba Ci się w finlandii czy szwajcarii to sobie tam wyjedź. Nikt Cie tu nie trzyma.

o słodki jezu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kiedys anarchistow sie wysylalo do korei pln i na kube, jesli cos im sie nie podobalo, a teraz to finlandia i szwajcaria :shock:

jesli jak zwykle znajda sie chetni kupna biletu w jedna strone to chyba tez zostane anarchistą :twisted:

a co do posiadania broni, to uwazam 100% populacji za nieodpowiedzialnych debili, dlatego wolalbym miec bron do obrony przed nimi.

r27 napisał/a:
nadal nie jesteś w stanie zuważyć absurdu iż władza pozwala w iraku korzystać 19latkom z moździerza a w Polsce nei pozwala się im starać o zezwolenie na broń małokalibrową?

mozna to dodac do calej listy absurdow, gdzie moim faworytem jest fakt, ze mozna legalnie przeruchac 15latke, a nie mozna legalnie miec zdjecia jej cyckow :lol: :lol: :lol:
_________________
Brains :!:
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Cytat:
równie dobrze do wszystkiego można dorobić taką ideologię jak sugerujesz. z łyżki, widelca, stołka, itd. czy to znaczy że mamy rozdawać ludziom broń


nie rozdawać...poprostu nie robić trudności i nie mnożyć zakazów


Cytat:
tam jest wojna a podczas wojny raczej się strzela. u nas wojny nie ma i nie ma co ludziom dawać broń. proste.


toteż ja nie chcę by dawać komuś broń, nie chcę by ktoś zabraniał im jej kupna pod byle pretekstem

Cytat:
nie chodzi o psychikę a o warunki zewnętrzne


skoro wg prawa w Polsce taki 19latek, kiedy jest pokój i nie ma zagrożenia będzie co chwila robił zły użytek ze swojej broni to logiczne że na owej wojnie TYSIĄCKROĆ bardziej będzie po nią sięgał bez potrzeby i mordował bez potrzeby



genralnie to jestem pod wrażeniem...oto mamy tu na forum "klub bardzo mądrych ludzi' którzy w przeciwieństwie do reszty społeczeństwa są "mądrzy, odpowiedzialni" itd itym samym wiedzą co jest dla tej ciemnoty "lepsze"


Cytat:
czy sądzisz że na misje pojechali niedoświadczeni szeregowcy z Polski, 19 letnie dzieckiaki???


znam 3 osoby które brały udział w misjach....jeden to psychopata (obecnie w afganistanie) drugi jest poszukwiany międzynarodowym listem gończym (zoorganizowana grupa przestępcza) trzeci to kompletny świr co lata z plecakiem po mieście bo ma "misje"

znałem też paru chłopaków z bielska-białej.....większość z nich to zdeklarowani naziści, którzy dostali się do tej jednostki bez większych problemów więc wybacz ale smeichu warte te twoje wyobrażenie iż jakoby na misjach wyłaczniebyli zrównoważeni psychicznie ludzie
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
nie rozdawać...poprostu nie robić trudności i nie mnożyć zakazów

nie przekonuje mnie to.
Cytat:
toteż ja nie chcę by dawać komuś broń, nie chcę by ktoś zabraniał im jej kupna pod byle pretekstem

czy "byle pretekstem" byłaby choroba psychiczna ubiegającego się o broń :?:
Cytat:
skoro wg prawa w Polsce taki 19latek, kiedy jest pokój i nie ma zagrożenia będzie co chwila robił zły użytek ze swojej broni to logiczne że na owej wojnie TYSIĄCKROĆ bardziej będzie po nią sięgał bez potrzeby i mordował bez potrzeby

weź pod uwagę, że do iraku nie jedzie 19latek z ulicy tylko przeszkolony żołnierz, który zazwyczaj wie do czego ma strzelać. gówniarz, który może latać z pizdoletem po ulicy nawet pewnie się nie zastanawia jak działa.
Cytat:
znałem też paru chłopaków z bielska-białej.....większość z nich to zdeklarowani naziści, którzy dostali się do tej jednostki bez większych problemów więc wybacz ale smeichu warte te twoje wyobrażenie iż jakoby na misjach wyłaczniebyli zrównoważeni psychicznie ludzie

równie dobrze mogę powiedzieć w drugą stronę, moi koledzy z młodych lat też jeżdżą na misje do iraku i są normalnymi obywatelami tego kraju, którzy wybrali służbę wojskową, bo generalnie nie mogli znaleźć pracy. nie są nazistami, ani pierdolnięci. myśle że ludzie o których mówisz to mały odsetek, taki jak ludzi, którzy legalnie i prywatnie posiadają broń.
_________________

 
punka


Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 200
Skąd: Lublin
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
.poprostu nie robić trudności i nie mnożyć zakazów

czy wg ciebie wymaganie skończonych 21 lat, zdrowia psychicznego, braku nałogów i obywatelstwa to te przeogromne trudności? Chciałbyś rozdawać bron komu popadnie, czy jak w końcu? Bo miotasz się jakoś w swoich wypowiedziach i nie mamy tu jasności.
Poza tym o co chodzi z tym mnożeniem zakazów? kiedy zostały namnożone? Bo ustawa o posiadaniu broni pochodzi z 1999 r.
[quote="r27"]nie chcę by ktoś zabraniał im jej kupna pod byle pretekstem
czyt. każdy świr, gówniarz, ćpun, czy alkoholik powinien mieć prawo do posiadania broni, mało tego, powinien mieć szerszy dostęp, bo prawo jest zbyt restrykcyjne na dzisiejsze czasy i zabrania kupna broni pod byle pretekstem. :|

r27 napisał/a:
na owej wojnie TYSIĄCKROĆ bardziej będzie po nią sięgał bez potrzeby i mordował bez potrzeby

jasne, po co będzie sięgał, niech go zapierdolą od razu.

r27 dlaczego tak naprawdę jesteś za? tylko racjonalne argumenty proszę, a nie wyświechtane slogany
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Cytat:
r27 dlaczego tak naprawdę jesteś za? tylko racjonalne argumenty proszę, a nie wyświechtane slogany


dlatego że uważam iż ludzie powinni sami decydowac o swoim życiu a nie pani bożenka z panią grażynką z biura legistalcyjnego sejmu
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

r27: powiedziałeś wcześniej, że jesteś za zalegalizowaniem broni, ale dla tych, którzy bedą chcieć ja kupić trzeba zrobic testy psychologiczne. Tak jest teraz chyba nie? Wiec czym to się będzie Twoim zdaniem różnić?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Cytat:
Tak jest teraz chyba nie? Wiec czym to się będzie Twoim zdaniem różnić?


tym że dzis trzeba udowodnić że się nie jest wielbłądem.....

coś jak prawo jazdy zrobić w Polsce czy USA...niby tu i tu testy ...ale dziwnym trafem 99% w usa je zdaje a w Polsce zaledwie 50%
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

czyli wystarczyłaby mała zmiana w przepisach dzisiejszych tak? aby uzyskanie pozwolenia było szybsze, sprawiało mniej trudności i testy były lepsze?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

poiwedzmy że byłby to zgniły kompromis
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Pazzo napisał/a:
czyli wystarczyłaby mała zmiana w przepisach dzisiejszych tak? aby uzyskanie pozwolenia było szybsze, sprawiało mniej trudności i testy były lepsze?



oby się to nie stało.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Cytat:
(...)Dlatego Lewica nie chce by mężczyźni byli agresywni, by ludzie mieli w domach broń...

Ciekaw jestem, tak nawiasem: czy gdyby część obywateli II RP, konkretnie: Żydzi, mieli w domach broń - i był uczeni, jak jej używać – to hitlerowcom udałoby się dokonać Holokaustu? (...)
 
punka


Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 200
Skąd: Lublin
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
uważam iż ludzie powinni sami decydowac o swoim życiu a nie pani bożenka z panią grażynką z biura legistalcyjnego sejmu

jak mogę sama decydować o swoim życiu, kiedy jakiś świr stanie mi na drodze i zechce mnie tak o, po prostu odstrzelić? I do kogo będą mieli pretensje moi rodzice np? Czy nie do organu,który rozdaje bron na prawo i lewo byle komu, bez uprzedniego sprawdzenia czy ta osoba jest zdrowa psychicznie chociażby? Wole decyzje pani Bożenki i Grażynki w kwestii broni, bo w tym przypadku maja racje.
r27 napisał/a:
dzis trzeba udowodnić że się nie jest wielbłądem.....

dajże spokój! przecież wymagają podstawowych rzeczy! Czyżbyś był wspomnianym ,,wielbłądem", ze te utrudnienia są dla ciebie tak ogromne? Nie spełniasz warunków? Dlatego tak o to pozwolenie krzyczysz?

Pazzo napisał/a:
czyli wystarczyłaby mała zmiana w przepisach dzisiejszych tak? aby uzyskanie pozwolenia było szybsze, sprawiało mniej trudności i testy były lepsze?


r27 napisał/a:
byłby to zgniły kompromis

to czego byś chciał w końcu? bo wychodzi na to, ze jednak chciałabyś rozdawania ganów na prawo i lewo. Zamotałeś się? :faja:
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

ty weź się naucz czytać ze zrozumieniem



a tak na marginesie to jak wytłumaczycie fakt iż na broń gazową też jest potrzebne zezwolenie

też tym że wracając wieczorem do domu będą do was strzelać po pijaku z gazówek?
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

gazówke można przerobić na ostre
_________________

 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

QkiZ napisał/a:
gazówke można przerobić na ostre


:lol: :lol: :lol: :lol:

jesteś mistrzem!

a z rury kanalizacyjnej można zrobić armatę

nie wiem czy wiesz ale ta broń jest legalna w praktycznie wszystkich krajach UE....więc teoretycznie powinno się w Polsce pojawić tysiące wariatów z przerobioną na ostrą amunicje bronią gazową...bo przewiezienie przez granicę jest dziecinnie łatwe....jednak nie wiedzieć czemu nikt takiego zjawiska nie odnotował
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
a z rury kanalizacyjnej można zrobić armatę

można, gdzieś na jutubie widziałem filmik :)
a teraz specjalnie dla ciebie:
http://www.mafiapress.pl/d_69_BRON_POCHODZENIE.html?Chapter=2 napisał/a:

Broń ostra przerobiona z broni gazowej.


Przerobienie broni gazowej na palną teoretycznie jest niemożliwe. Lufy broni gazowej są przegrodzone metalem twardszym niż lufa (specjalnie wzmocniona stal lub płytka z tytanu). Wyłamanie przegrody niszczy, więc broń. Ale to tylko teoria. Praktycznie w Polsce niemal od początku lat 90-ych, na nielegalnym rynku, funkcjonowało tysiące sztuk broni ostrej przerobionej z gazowej. Wysokiej klasy fachowcy, rusznikarze i ślusarze, potrafią tak przerobić pistolet bądź rewolwer, że amator będzie miał problemy z odróżnieniem, czy broń, którą posiada, wcześniej była bronią gazową, czy też jest to oryginalna produkcja.
Przerobioną broń, policjanci odkrywają w Polsce od początku dekady lat 90-ych. Są to oczywiście tylko pistolety bądź rewolwery (rzadko). Kaliber takiej broni waha się zazwyczaj od 5.6 do 9 mm. Broń jest skuteczna, i jeżeli robił ją dobry fachowiec jest w miarę celna, zacina się, ale stosunkowo rzadko, jest wytrzymała. Czasami byłą gazówkę rozpoznaje się po nietypowym kalibrze np. 6 mm. Od początku ten rodzaj broni stał się podstawowym wyposażeniem przestępców oraz rodzących się grup przestępczych. Bardzo szybko policja zaczęła też odkrywać profesjonalne rusznikarnie, w których doświadczeni ślusarze, rusznikarze czy byli wojskowi, w sposób ciągły, zajmują się przerabianiem broni gazowej na broń ostrą.

polak potrafi
http://www.policja.pl/wai/pol/1/19255/Nielegalna_bron.html napisał/a:

Zachodniopomorscy policjanci w ciągu weekendu zatrzymali trzy osoby, które nielegalnie posiadały broń. Wszystkim zatrzymanym za posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności a mężczyźnie, który przerobił pistolet do 10 lat.


W godzinach wieczornych policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Złocieniec, u którego znaleziono broń palną. Wkrótce okazało się, że znaleziona przez funkcjonariuszy broń wcześniej służyła jako pistolet sygnałowy, który został przerobiony w ten sposób by mógł służyć do użycia amunicji ostrej. Ponadto policjanci znaleźli i zabezpieczyli 158 sztuk amunicji ostrej różnego rodzaju i kalibru, 2 sztuki amunicji ćwiczebnej, 5 luf, a także tłumik własnej produkcji.

Funkcjonariusze z Polic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, który przejechał przez przejazd kolejowy nie stosując się do znaku STOP. Kierującym okazał się 22-letni Tomasz F. Jak ustalono nie posiadał on prawa jazdy, a pojazd nie był ubezpieczony. Ponadto mężczyzna miał broń pneumatyczną MP-654K kaliber 4,5 mm marki RAIKAL i 1 sztukę amunicji myśliwskiej BOAR. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking strzeżony.

Policjanci z Gryfic, wezwani na interwencję domową związaną z awanturą, którą wszczął nietrzeźwy 53-letni Leszek D, znaleźli pistolet gazowy produkcji niemieckiej SM 80. Nielegalnie posiadana broń została zabezpieczona.

Wszystkim zatrzymanym za posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności a mężczyźnie, który przerobił pistolet do 10 lat.

na tej stronie jest poruszony ciekawy temat: handlu bronią przez internet:
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20071128IPR14030+0+DOC+XML+V0//PL napisał/a:

Za broń palną uznaje się także każdą broń (np. pistolety gazowe, straszaki) dającą się przerobić na broń palną. Objęte przepisami dyrektywy zostało także nabywanie broni palnej przez osoby prywatne za pośrednictwem środków komunikacji na odległość, na przykład przez Internet. Posłowie argumentują, że od wdrożenia poprzedniej dyrektywy w 1993 r. internet bardzo się rozwinął i stał się elektronicznym rynkiem handlu bronią, który powinien być ujęty dyrektywą.
_________________

 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

do wszystkich przeciwników prawa do posiadania i korzystania z broni: z tego co wiem, są dwie podstawowe uwagi, które obalają większość argumentów - 1. ilość morderstw w krajach, gdzie broń jest mało dostępna nie jest zawsze niższa. po prostu ludzie używają innych narzędzi. albo korzystają z broni nielegalnie 2. policjanci, zazwyczaj uzbrojeni, przynajmniej w Polsce, potrafią być psychiczni i przechodzić testy psychologiczne. zwłaszcza, że pracują w patogennych warunkach, a jednocześnie - ich zdrowie psychiczne jest kontrolowane przez ich własne, zsolidaryzowane ze sobą, środowisko.

http://www.rp.pl/artykul/130664.html

http://www.mindfuckzine.i...-to-niemozliwe/

niestety link do Gazety już poszedł się jebac, nie umiem też znaleźć go w archiwum.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
Ostatnio zmieniony przez jaś skoczowski Pią 06 Lut, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Mecenas napisał/a:
dla mnie cały problem sprowadza się do tego: po chuj komuś normalnemu szotgan pod łózkiem, ci którzy faktycznie potrzebuja to i tak teraz dostają licencję
ja nienaprawdę potrzebuję. i głęboko mam w dupie, że ktoś zauważa to, że potrzebuję nienaprawdę. wystarczy mi fakt, że nie podejrzewam siebie o to, że kogoś zabiję nie broniąc własnego życia lub życia bliskich. a nie sądzę, by nawet pan mądry psycholog mógł coś więcej przewidzieć na temat moich zachowań niż ja, bo znam kilku panów i pań psychologów i byłem przez nich obrabiany. dlatego.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

na twój pierwsze argument można położyć film M. Moore'a "Zabawy z bronią". Tam też był poruszany ten problem tylko od drugiej strony.
argument drugi potwierdza tylko zakaz posiadania broni i wprowadza refleksje nad badaniami psychologicznymi polucjantów. :lol: :roll:
w pierwszem tekście jest ciekawe zdanie: Kto chce zabić, zabije
więc problem zakazu posiadania broni nie polega odżeganiu morderstw czy napadów, tylko na ich utrudnieniu wykonania.
i jeszcze jeden cytat
Cytat:
Dowodzą, że to nie legalna broń jest przyczyną przestępczości, lecz nierozwiązane problemy społeczne, etniczne itp.

broń nie jest przyczyną problemów, tylko środkiem do rozwiązania ich (wg nielegalnie używających). jeśli człowiek z problemem będzie chciał się go pozbyć, to normalne że użyje najprostszej metody jego rozwiązania. czyli sięgnie po broń jeśli będzie miał taką możliwość. i na to niestety nie da rady żadne prawo.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12