PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
broń
Autor Wiadomość
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

punka napisał/a:
musisz tylko być zdrowy psychicznie, dorosły, nie karany i nie możesz być nałogowcem(z pominięciem papierosów)

nie ma takich ludzi :D
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
punka


Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 200
Skąd: Lublin
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

na pewno na tym forum :wink:

kryteria są zbyt wygórowane i jeszcze wszystko na raz :lol:
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

zastanawiam się czy jestem zdrowa psychicznie...
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
WSZYSTKIEGO ZABRONIĆ


dlaczego tak wszystko uogólniasz?

i nie ma to jak porównać internet czy kochanke do broni :roll:

moim zdaniem dzisiejsze prawo do broni jest dobre. i chuj z tym, że na tym forum nie ma ludiz spełniających wszytskie te warunki (może to i dobrze :P )

r27 napisał/a:
ponoć setkami się tam pijane małolaty zabijają z broni którą każdy ma w domu


może nie będą sie małolaty zabijać setkami ale na pewno wzrośnie (drastycznie prawdopodobnie) ilość przestępstw z użyciem prawdziwej broni.

do r27:
Twoja argumentacja oparta jest tylko na anarchii, zero racjonalizmu, przewidywalnego myślenia czy choćby odrobiny wyobrażni. A jak tak bardzo podoba Ci się w finlandii czy szwajcarii to sobie tam wyjedź. Nikt Cie tu nie trzyma.
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Cytat:
Twoja argumentacja oparta jest tylko na anarchii, zero racjonalizmu, przewidywalnego myślenia czy choćby odrobiny wyobrażni. A jak tak bardzo podoba Ci się w finlandii czy szwajcarii to sobie tam wyjedź. Nikt Cie tu nie trzyma


o jakiej anarchii ty piszesz? :shock:


weź się ogarnij i daj jakis racjonalny powód dlaczego ludzie nie mogą posiadać broni....

bo z waszych postów wynika jedno "BO SĄ ZA GŁUPI"

znaczy się wy jesteście ci mądrzy?

czy głupi?

jeżeli mądrzy to mozę inni ludzie też nie sa debilami?

a jeżeli głupi to trzeba do was wysłać jakieś kommando policji co by wam noże pozabierać bo wiadomo co wam strzeli do głowy, w nocy po pijaku będziecie ludzi wracajacych do domów napadać...

....jakos nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na absurd iż w Polsce 19latek mozę legalnie zabijać ludzi w Iraku...ale po powrocie do domu nie ma prawa nawet ubiegać się o pozwolenie na broń (bariera 21 lat)

w Iraku dadzą mu do obsługi CKM, dostanie granaty, moździerz itd...a w Polsce nawet o "malutki pistolecik" nie może się starać :)
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
...jakos nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na absurd iż w Polsce 19latek mozę legalnie zabijać ludzi w Iraku...ale po powrocie do domu nie ma prawa nawet ubiegać się o pozwolenie na broń (bariera 21 lat)

hmm... gdzie tu absurd. tam jest dużo arabów, którzy mają broń, wiec trzeba ją też mieć żeby nie skończyć z ołowiem w plecach. w kraju arabów jest mniej, nie są zainteresowani walkami zbrojnymi na terenie Polski i nie noszą kałachów. więć czy i my musimy się zbroić... :lol:
_________________

 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Cytat:
gdzie tu absurd


jak to gdzie?
w Polsce 19latek jest zbyt niedojrzały by się starać o pozwolenie na "malutki pistolecik".....w iraku ten sam 19latek moze obsługiwać moździerz

zresztą zapomniałem że i w Polsce są enklawy na których owi 19 letni potencjalni pijani mordercy mogą sobie strzelać i paradowąć z bronią długą: koszary, poligony, strzelnice......

jednak po odbębnieniu woja jako 20latkowie muszą jeszcze rok czekać by się starać o pozwolenie na jakąkolwiek broń

ja sam nie zamierzam kupić sobie żadnej broni bo jej nie potrzebuje, nie oznacza to jednak że mam się cieszyć z tego iż władza zakazuje z NIEWIADOMYCH względów jej kupna przez innych obywateli

zdecydowana większość zabójstw to wynik alkoholu, idąć waszym tokiem myslowym należy wprowadzić 100% prohibicje

o papierosach nie wspominając

mozę jakieś testy psychofizyczne i specjalne zezwolenia na kupno alko?
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

nie wiem czy r27 żartuje sobie, czy na serio to pisze.
porownie z irakiem chybione coś :) . irak się rodzi z socjalizmu.tam broń jest resteuratorem chleba.albo broń albo chleb, choć tak naprawdę jedno się z drugim wiąże.poza tym, tam jest wojna.
w polsce społeczeństwo jest na tyle niedojrzałe, że broń to jak ktoś słusznie pwiedział - jak zapałki w ręku dziecka.
tak, ludzie w polsce są za głupi na to.nie jest zakazane posiadanie broni i jak ktoś chce, może ją dostać. natomiast dać taki luz wszystkim , to jak zlikwidować zasady drogowe. no i co to ma do alkoholu i fajek? na to istnieje przyzwolenie społeczne, broń u nas to wciąż tabu i złe skojarzenia.
widocznie nie jestem wielkim wolnościowcem.
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
weź się ogarnij i daj jakis racjonalny powód dlaczego ludzie nie mogą posiadać broni....


idziesz sobie wieczorem po mieście dopada do ciebie dwójka gości:
"dawaj komórke!" Przyłożą ci pistolet do skroni i dać musisz.
lub "za kim jesteś?" powiesz nazwe złego klubu i dostaniesz kulke w łeb.

w Iraku trwa wojna jakbys nie zauważył. na każdej wojnie jest broń. w Polsce jest stan pokoju.

zauważ, że w USA broń jest legalna i dosyć regularnie słychać o idiotach strzelających do ludzi.

Dałeś przykład Szwajcarii. Tam też nie każdy może mieć broń, lecz tylko Ci, którzy byli w wojsku.

Poza tym dlaczego nie odpowiada Ci ta ustawa, która jest?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Pazzo napisał/a:
idziesz sobie wieczorem po mieście dopada do ciebie dwójka gości:
"dawaj komórke!" Przyłożą ci pistolet do skroni i dać musisz.
lub "za kim jesteś?" powiesz nazwe złego klubu i dostaniesz kulke w łeb.

a teraz tak wg Ciebie być nie może? W przypadku powszechnego dostępu do broni ci goście zastanowią się dwa razy, bo nie będą wiedzieli, czy nie masz lepszej spluwy. Jak napisałem wyżej, jakoś tak się dzieje, że bandytów jakoś zakazy nie powstrzymują i broń zawsze są w stanie sobie skołować.

Ogólnie - to jest jedna z tych spraw w których nie mam w 100% wyrobionego zdania, natomiast Twoja argumentacja do mnie całkowicie nie trafia.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

bo jest bardzo restrykcyjna np. zezwolenia de facto wydaje się od widzimisię komendanta wojewódzkiego

Cytat:
zauważ, że w USA broń jest legalna i dosyć regularnie słychać o idiotach strzelających do ludzi.


w usa jest taki problem że istnieja stany gdzie nosi sie ją powszechnie i tam jest najmniej napadów z uzyciem broni czy strzelanin bo napastnicy mają świadomość iż nie mogą być panami życia i śmierci ...broń bez problemu można przewieść do stanu gdzie jest trudno uzyskać pozwolenie i w takim stanie broń znajduje sie bardzo częst owyłacznie w rękach bandytów świadomych tego że potencjalna ofiara takowej nie posiada


oczywiście ze nie jestem za tym by dawać broń każdemu jak leci...kwestia karalności..zdrowia psychicznego itd

Cytat:
idziesz sobie wieczorem po mieście dopada do ciebie dwójka gości:
"dawaj komórke!" Przyłożą ci pistolet do skroni i dać musisz.
lub "za kim jesteś?" powiesz nazwe złego klubu i dostaniesz kulke w łeb.


z 10 lat temu po napaści na studenta UJ w Krakowie i zabiciu go kijem bejzbolowym wprowadzon ow Polsce zakaza posiadania takich kiji...myślisz że przez to spadła liczba napadów?
czy w przypadku świadomości iz potencjalna ofiara moze być uzbrojona napastnicy tak bez powodu będą przykładać komuś broń do skroni?


Cytat:
w Iraku trwa wojna jakbys nie zauważył. na każdej wojnie jest broń. w Polsce jest stan pokoju.

to tym bardziej nie powinno się tam posyłać 19latkó którzy się zaraz napiją i zaczną strzelać z moździerzy gdzie popadnie....
po ost. wypadkach w Afganistanie idąc twym tokiem logicznym trzeba odebrać polskiej armii moździerze bo znowu zaczną sołdaty strzelać w jakieś wioski

Cytat:
tak, ludzie w polsce są za głupi na to.


dzięki za szczerość....rzadko ktoś w necie pisze serio o sobie że jest "głupkiem"

Cytat:
na to istnieje przyzwolenie społeczne, broń u nas to wciąż tabu i złe skojarzenia.


no więc czas na zmiany jak mawia pewien murzyn z chicago

żeby mnie źle nie zrozumiano...nie jestem fanatykiem broni, nie zamierzam sobie jej kupić nawet kiedy by mi pozwolono, ale u diabła jak już coś się tak mocno zabrania to może jakoś to argumentować....bo na razie ja jako członek społeczeństwa jestem zwyczajnie obrażany przez jakieś indywidua typu Dziewulski które to twierdzą tak jak tu niektórzy że "jesteś durny więc nie damy ci broni"

dziś zabraniają mi kupic broni jutro mogą wprowadzić zezwolenia na kupno alkoholu tak by alkohol nie dostwawał się w niepowołane ręce...przytoczą oczywiscie statystyki...kilkaset morderstw rocznie pod wpływem alkoholu, kilkaset zabitych w wypadkach spowodowanych w wyniku spożycia alkoholu
jak ktoś tego nie rozumie to więcej pytań nie mam
 
Kreska 77

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

r27 napisał/a:



oczywiście ze nie jestem za tym by dawać broń każdemu jak leci...kwestia karalności..zdrowia psychicznego itd


to się w końcu zdecyduj o co ci chodzi, bo WŁASNIE NA DZIEN DZISIEJSZY takie sa obostrzenia jak sam piszesz. czyli chcesz dostępu dla WSZYSTKICH, czy dla tych, co sami maja taką potrzebę.
a o zakaz alkoholu się tak już nie obawiaj. choć polacy nie są mądrym narodem /vide historia/, to akurat rząd sie akcyzy z alkoholu nie pozbędzie. bo budżety nieżle na tym zarabiają.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Cytat:
Pozwolenie na broń można uzyskać w drodze odpowiedniej decyzji administracyjnej. Z odpowiednim wnioskiem należy zgłosić się do własciwego względem miejsca zamieszkania komendanta wojewódzkiego policji.Pozwolenia na broń nie otrzymują osoby:
Które nie mają ukończonych 21 lat
Z zaburzeniami psychicznymi lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej
Wykazujące istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego
Uzależnione od alkoholu lub substancji psychoaktywnych
Nie posiadające stałego miejsca zameldowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
co do których istnieje uzasadniona obawa, że mogą użyć broni w celach sprzecznych z zachowaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, w szczególności skazanych prawomocnym orzeczeniem sądu za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej, albo wobec których toczy się postępowanie karne o popełnienie takiego przestępstwa.
Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
a) Posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850
b) Gromadzenia broni w zbiorach muzealnych
c) Używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu
d) Posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm
e) Posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego
Posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nie przekraczającej 10 mA i energii nie przekraczającej 300 mJ
W celu uzyskania pozwolenia nazleży złożyć następujące dopkumenty:
Podanie adresowane w zależności od rodzaju broni do Komendanta Wojewódzkiego Policji lub Komendanta Miejskiego Policji z uzasadnieniem, w jakim celu niezbędna jest broń,
Życiorys z pełnymi danymi personalnymi - imię ojca, matki, nazwisko rodowe matki, data i miejsce urodzenia, nr PESEL, zaświadczenie o źródle utrzymania, orzeczenie lekarskie i psychologiczne, wydane przez upoważnionych lekarza i psychologa, stwierdzające, że osoba zainteresowana może dysponować bronią, 2 fotografie, dowód osobisty do wglądu, znaczki opłaty skarbowej w wysokości 5 zł na podanie i 50 gr od każdego załącznika.
Osoba, która posiada lub chce posiadać - pozwolenie na broń jest obowiązana raz na 5 lat przedstawić organowi Policji aktualne orzeczenie lekarskie i psychologiczne.
Musi także zdać przed stosowną Komisją egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania broni oraz praktyczny w zakresie umiejętności posługiwania się bronią.
Stawki odpłatności za egzamin wynoszą od 400 do 1000 zł.
Do celów pamiątkowych 400 zł
Do ochrony osobistej 500 zł
Do celów sportowych 800 zl
Do celów kolekcjonerskich 1000 zł
Do celów szkoleniowych 1000 zł
Innych 600 zł
Za wydaną decyzję zezwalającą na posiadanie broni zainteresowany obowiązany jest uiścić kwotę 212 zł na konto wskazane przez policję plus opłatę skarbową w wysokości 11 zl za wydane zaświadczenie na zakup broni.


tyle teoria....

a praktyka:

1% Polaków ma zezwolenie na broń.....
ok 390 tys.
w tym: byli policjanci, żołnierze, ochraniarze..najwiecej mysliwych

a ilu zwykłych obywateli?
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
oczywiście ze nie jestem za tym by dawać broń każdemu jak leci...kwestia karalności..zdrowia psychicznego itd


i doszliśmy do porozumienia :) broń, skoro juz została wynaleziona niech będzie dostępna, ale po przejściu odpowiedich badań i tyle :)

co do zakazów i ich łamania przez bandytów. Jak masz kase to i bombe atomową sobie załatwisz.
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

sęk w tym że zwykłemu obywatelowi broń nie jest do niczego potrzebna, a stwarza potencjalne zagrożenie. jest to na tyle niebezpieczne narzędzie, że badanie psychologiczne uważam za konieczność.
tak, zakładam, że ludzie są głupi i nieodpowiedzialni, bo tak jest bezpieczniej.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

skoro ludzie są głupi to ty będąc jednym z nich też jesteś głupi...więc siłą rzeczy to co tu piszesz to jest jedna wielka głupota
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

niestrudzony łowca absurdów... :roll:

niech ci będzie, bo chyba nie załapałeś skrótu myślowego: 'uważam że ludzie są w większości głupi i nieodpowiedzialni bo tak jest bezpieczniej'
nie, to nie znaczy, że wszyscy jesteśmy idiotami. to oznacza, że część, wg mnie ta większa, to półgłówki. proste?
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

r27 napisał/a:
w usa jest taki problem że istnieja stany gdzie nosi sie ją powszechnie i tam jest najmniej napadów z uzyciem broni czy strzelanin

to bardzo ciekawe co piszesz, mozesz podac jakies zrodlo?

kontra:

The Northwest, such as Montana, Idaho and Washington; the Deep South, including Alabama, Georgia and Florida; and Southwest States such as Texas, New Mexico and Utah tend to support gun rights.

http://en.wikipedia.org/w...e_United_States dzial Regional and partisan divides

i tu :
http://en.wikipedia.org/w...s_by_crime_rate
nie widze nadreprezentacji miast ze stanow z utrudnionym dostepem do broni

mam mieszane odczucia co do klamek, niezaprzeczalne jest jednak ze w Polsce nikt nie wlazi do szkoly/uczelni z kalachem i nie wali na oslep, w przeciwienstwie do USA wlasnie, czy wymienionej wczesniej przez r27 finlandii.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

Budyń napisał/a:
ak napisałem wyżej, jakoś tak się dzieje, że bandytów jakoś zakazy nie powstrzymują i broń zawsze są w stanie sobie skołować.

teraz też sobie możesz skołować broń, ale już na własną odpowiedzialność. jak cię złapią że ją masz będziesz odpowiadał.
r27 napisał/a:
z 10 lat temu po napaści na studenta UJ w Krakowie i zabiciu go kijem bejzbolowym wprowadzon ow Polsce zakaza posiadania takich kiji...myślisz że przez to spadła liczba napadów?
czy w przypadku świadomości iz potencjalna ofiara moze być uzbrojona napastnicy tak bez powodu będą przykładać komuś broń do skroni?

sugerjesz zlikwidować wszelkie zakazy dotyczące broni tylko dlatego że uważasz że są nie skuteczne. mi wydaje się że są skuteczne, ponieważ odsetek osób które mają nielegalną broń jest nieznaczny. i jest jakaś tam trudność w jej zdobyciu. moim zdaniem prawo musi być bardziej restrykcyjne, bo jeśli się je rozluźni, a ludzie nie są przyzwyczajeni do wolności to będą jak psy spuszczone z łańcucha.
Cytat:
dzięki za szczerość....rzadko ktoś w necie pisze serio o sobie że jest "głupkiem"

o nas wszystkich w takim razie, nie tylko o sobie :wink:
Cytat:
sęk w tym że zwykłemu obywatelowi broń nie jest do niczego potrzebna, a stwarza potencjalne zagrożenie. jest to na tyle niebezpieczne narzędzie, że badanie psychologiczne uważam za konieczność.
tak, zakładam, że ludzie są głupi i nieodpowiedzialni, bo tak jest bezpieczniej.

już nie chodzi nawet że ktoś mógłby latać z bronią w ręku po ulicy i strzelać. a co gdy zdarzy się po prostu wypadek. broń zostanie znaleziona w domu przez dziecko i użyta w zabawie. były już takie przypadki.
_________________

 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

Cytat:
'uważam że ludzie są w większości głupi i nieodpowiedzialni bo tak jest bezpieczniej'
nie, to nie znaczy, że wszyscy jesteśmy idiotami. to oznacza, że część, wg mnie ta większa, to półgłówki. proste?


rozumiem że ty nie jesteś idiotą ......a tylko jakaś bliżej nieokreslona "reszta ludzi"

no więc rysku idąc za cisoem nalezy w Polsce całkowicie zklikwidować demokracje bo skoro większość to debile i zastąpić ją systemem autorytarnym ... naprawdę "mądrych elit"

Cytat:
czy wymienionej wczesniej przez r27 finlandii


raz na X lat w Finlandii jakiś dostał pierdolca a ty sugerujesz że to normalka.....idąc takim tokiem myslowym należy z wiadomych powodówzakazać w austrii budowania piwnic

Cytat:
broń zostanie znaleziona w domu przez dziecko i użyta w zabawie. były już takie przypadki.


Nie bądźcie natrętni! Natrętny pasażer. O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał, i każdy z rodziców chciałby wejść to jaki byłby tłok sami widzicie, i nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie (sprawdzić czy nie ksiądz).
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

powiem tak: pierdolisz.
zamiast prowadzić dyskusję ty bawisz się w jakieś gierki słowne i łapanie za słowa właśnie, szukając analogii w piwnicach, demokracji, bejzboli, wojny, arabów, itd :roll:
_________________

 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

przykro mi chłopaku że masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz



dajesz przykład finlandii gdzie jeden szaleniec postrzelił ileś tam osób i to ma być argument za tym by restrykcyjnie podchodzić do prawa posiadania broni, więc ja ci daje przykład jak to jeden w austrii zrobił uzytek z piwnicy...niewłaściwy

oba argumenty mają taką siłę.....a de facto żadnej siły bo nie są argumentami i przypominają teksty z "misia"

....."a gdyby tak tu".....

to wy piszecie że większość ludzi to debile, demokracja ma to do siebie że opiera się na zdaniu większości..skoro większość wg was to debile to jak wiadomo debile nie są w stanie podejmować "mądrych" decyzji..to są wasze słowa!

czemu przykąłd z kijem jest zły? ktoś zrobiłz niego (tzn z kija) zły uzytek i władza analogicznie zakazała ich posiadania tak jak powszechnego posiadania broni

nadal nie jesteś w stanie zuważyć absurdu iż władza pozwala w iraku korzystać 19latkom z moździerza a w Polsce nei pozwala się im starać o zezwolenie na broń małokalibrową?
czym się rózni psychika tego samego 19latka w iraku a w warszawie?
logiczne byłoby nie wysyłać 19latków do iraku jako że są wg włądzy "niedojrzali"







i na koniec:

Faszyzm, wbrew pozorom, wcale nie polega na wymachiwaniu rękami, czy kultywowaniu sentymentu dla wybitnego przywódcy socjalistycznego Adolfa Hitlera. Najtwardszym jądrem faszyzmu jest przekonanie, że władza państwowa wszystko wie lepiej i z tego tytułu może dyktować, co i jak ludzie mają myśleć i mówić.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

dla mnie cały problem sprowadza się do tego: po chuj komuś normalnemu szotgan pod łózkiem, ci którzy faktycznie potrzebuja to i tak teraz dostają licencję
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Kreska 77

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

a mi sie ni epodoba cytat. pod tą formułkę możńa podciągnąć każdą władzę scentralizowaną. socjalizm też.zresztą nie znam ustroju, gdzie ktoś - reprezentatywnie - nie ustalałby praw dla kogoś, w imieniu kogoś.
opieranie się na socjologicznych badaniach ma dwa końce.zależy w czym kto ma interes. argument o młodziakach w Iraku I Polsce mnie rozwala! tam sa inne warunki, tam władza daje karabiny dzieciom , by walczyły, tam jest walka.co to ma do Polaków? czy sądzisz że na misje pojechali niedoświadczeni szeregowcy z Polski, 19 letnie dzieckiaki??? i tu nie chodzi o psychikę człowieka, bo żadna osoba nie jest w tym wieku dojrała. tu chodzi o wyreczanie się młodymi ludźmi, o władzę i jej utrzymanie. jak tego można nie rozumieć, to ja nie wiem.
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Śro 04 Lut, 2009   

Kreska 77 napisał/a:
jak tego można nie rozumieć, to ja nie wiem


widocznie mozna :D
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12