PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
RATUJ TYBET
Autor Wiadomość
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Astiv napisał/a:
i co zamiast feudalizmu wprowadzili "równość społeczną" jeszcze powiedz, że teraz jest im lepiej niż przed latami 40stymi?


oczywiscie że lepiej....w latach 40stych to był skansen rodem ze średniowiecza aczkolwiek dla nas europejczyków wspaniała rzecz...taka maszyna do przenoszenia się w czasie i tylko nie wiedizeć czemu misi nikomu nie pozwalali tego kraju odwiedzać
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

r27 napisał/a:
"wolność" dla tybetu czyli odcięcie się od Pekinu to krach gospodarczy ..dzis co przyznaje dlaj lama inwestycje Pekinu w infrastrukturę kraju są gł. motorem jego rozwoju sta też szanowny dalaj lama ani mysli odrywać się do Chin

Stary, błagam, jeśli musisz się bawić w domorosłego analityka polityczno-ekonomicznego to chociaż nie dziel się tym z nami. :roll:
Tybet istnieje od setek lat i głównym motorem jego rozwoju nie jest Pekin. No i oczywiście jeśli "lepiej" oznacza "strzelają do nas na ulicy bo jesteśmy ludzmi drugiej kategorii" to faktycznie naprawdę się poprawiło. Tylko czemu nie piszesz o olbrzymich korzysciach jakie odniosła Polska za czasów PRLu? Przecież Matka Rosja była jedynym motorem naszego rozwoju :!: Żałosne.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

A teraz to tam jest raj na Ziemi. :roll:
I wychodzi na to że jednocześnie bronisz PiS i popierasz działalność komunistycznych kurew, moja teoria o lewicowości PiSu się sprawdza. :D
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Cytat:
Tybet istnieje od setek lat i głównym motorem jego rozwoju nie jest Pekin


więc dalaj lama się myli mówiąc o tym na lewo i prawo :?:

Cytat:
Dalajlama: Głównym powodem, dla którego szukamy rozwiązania w ramach chińskiej konstytucji, jest to, że Chiny mogą nam zapewnić rozwój ekonomiczny. A tego chce każdy Tybetańczyk.Tybet, choć olbrzymi i zasobny w bogactwa naturalne, był materialnie i technologicznie zacofany. Nikt nie poświęcał tam uwagi edukacji. Jeśli tylko Chiny zagwarantują nam prawdziwą autonomię z możliwością zachowania naszego języka oraz duchowego i kulturalnego dziedzictwa, to pozostanie w ich granicach leżeć będzie w naszym najgłębszym interesie.


Dharamsala, 4 kwietnia 2007 r.



myrkull zacznijmy od tego iż w "Pekinie" nie ma od lat żadnych komunistów, a pozatym gdzie ja twierdzę że strzelanie do ludzi jest ok?
dziwi mnie tylko ta jazda "wolny tybet" w momencie kiedy sami tybetańczycy tego nie chcą..rok temu chiny wybubowały pierwszą magistrale kolejową do tego kraju i w tybecie przyjęto to z olbrzymią radością....smutni byli tylko europejscy "obrońcy tybetu" i bredzili że ta kolej zniszczy "kulturę" itd

szczekacie jak pieski pawłowa..GW stosuje szantaż emocjonalny by bojkotować Chiny bo zabiły kilkudziesięciu demonstrantów..donek też bojkotuje i kurwa jedzie do ussralea który 3 tyg temu podczas jednego nalotu zabił 120 cywili w tym 30 dzieci

i co GW nawołuje do bojkotu? donek i kaczor coś powiedzieli?

....nałożyli mycki i obiecali 60 mld zł


ps.nie głoswałem na PiS tylko LPR/UPR
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

http://poland.indymedia.org/pl/2008/04/35915.shtml
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

r27 napisał/a:
więc dalaj lama się myli mówiąc o tym na lewo i prawo :?:
Prawda jest taka, ze Dalaj Lama od wielu lat w Tybecie nie mieszka i niestety ma prawo sie czasem mylic. Tybetanczycy nie dlatego wyszli na ulice, ze im Dalaj Lama kazal, tylko dlatego, ze poczynania Chinczykow sa dla nich coraz bardziej nieznosne. Polska tez przezywala okresy okupacji, wiec my, Polacy powinnismy dobrze wiedziec, co sklania ludzi do walki o wolnosc, nawet kiedy ciemiezyciel dysponuje nieporownanie lepszym uzbrojeniem.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

MS mam rozumieć ze dziennikarze zachodni i ty jesteście lepiej poinformowani od dalaj lamy :shock: :shock: :shock: :shock:
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Cytat:
poczynania Chinczykow sa dla nich coraz bardziej nieznosne


skąd o tym wiesz? serio pytam
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Co do linkowanego artykulu:

Nie tak dawno bylo w Polsce glosno o Czeczenii i wtedy znacznie mniej interesowano sie Tybetem. Dosc czesto powraca tez sprawa Palestyny. Teza, ze naglosniona jest tylko sprawa Tybetu, a walka innych narodow jest ignorowana, brzmi przekonywujaco chyba tylko dla osob z ciezka amnezja.
Z kolei stawianie Baskow w jednym rzedzie z Tybetanczykami, Czeczenami i Palestynczykami jest naduzyciem. Fakt, ze Kraj Baskow podzielony jest pomiedzy sasiadujace ze soba panstwa. Ale sa to (jak autor tez wspomina) panstwa Uni Europejskiej, a to oznacza autonomie regionow, prawna ochrone mniejszosci narodowych, w tym ich jezykow i kultury, oraz prawo do swobodnych kontaktow, handlu i przemieszczania sie ludzi ponad granicami. UE konsekwentnie dazy w kierunku ograniczania roli granic panstwowych, tak ze niedlugo stana sie one jedynie "liniami na mapie", jak obecnie granice gmin i wojewodztw (landow etc.).
Nie neguje moralnego prawa Baskow do samostanowienia. Chodzi mi tylko o to, ze "okupacja" w wykonaniu kraju europejskiego ma zupelnie inne oblicze niz w Azji. O ile wiec ich walka jest ideologicznie uzasadniona, to praktycznie juz nie bardzo. Stad tez wiekszosc mieszkancow Kraju Baskow jest przeciwna zamachom ETA.
http://www.e-polityka.pl/a.341.d.75.Kwestia_baskijska.html napisał/a:
Sami Baskowie widzą dużą rolę Unii Europejskiej w rozwiązaniu konfliktu. Liczą, iż środki finansowe płynące w ramach polityki regionalnej pozwolą zasilić budżet Euskadi i uniezależnić go od Madrytu.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

r27 napisał/a:
skąd o tym wiesz? serio pytam
Jak juz pisalem: my, Polacy powinnismy dobrze wiedziec, co sklania ludzi do walki o wolnosc. Poza tym skoro zamieszki byly na swym poczatku skierowane jasno przeciwko chinskiej obecnosci (w tym: naplywowym Chinczykom i chinskim sklepom), to przeciwko niej skierowany byl gniew ludzi.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

link wkleiłem ze wzg na opisanie roli mediów
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

MS napisał/a:
r27 napisał/a:
skąd o tym wiesz? serio pytam
Jak juz pisalem: my, Polacy powinnismy dobrze wiedziec, co sklania ludzi do walki o wolnosc. Poza tym skoro zamieszki byly na swym poczatku skierowane jasno przeciwko chinskiej obecnosci (w tym: naplywowym Chinczykom i chinskim sklepom), to przeciwko niej skierowany byl gniew ludzi.


to tak jak przed wojną chłopi niszczyli żydowskie stragany :D
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Cytat:
myrkull zacznijmy od tego iż w "Pekinie" nie ma od lat żadnych komunistów

Ale komuniści tam byli. Zresztą co daje zmiana nazwy? Nadal giną ludzie.
Cytat:
dziwi mnie tylko ta jazda "wolny tybet" w momencie kiedy sami tybetańczycy tego nie chcą..rok temu chiny wybubowały pierwszą magistrale kolejową do tego kraju i w tybecie przyjęto to z olbrzymią radością

No to mam nadzieję że jesteś jednocześnie zwolennikiem Unii Europejskiej bo jej urzędasy zajmą się nami lepiej niż nasi i podejrzewam że przynajmniej będziemy mieli w Polsce autostrady, plus nikt nie będzie do nas strzelał na demonstracjach. A jak ktoś demonstruje w Tybecie i tylko za to zostaje zabity to tam nie jest nawet poprawnie...
Cytat:
szczekacie jak pieski pawłowa..GW stosuje szantaż emocjonalny by bojkotować Chiny bo zabiły kilkudziesięciu demonstrantów.

Nie czytam GW.
Cytat:
donek też bojkotuje i kurwa jedzie do ussralea który 3 tyg temu podczas jednego nalotu zabił 120 cywili w tym 30 dzieci

A teraz stosujesz szantaż, jestem przeciwnikiem tego co robi Izrael. Tylko co ma wspólnego Tusk, czy prezydent i ich stosunek do Tybetu/Izraela a mój stosunek do nich.
A USA nie reaguje w Tybecie otwarcie (chociaż to gadanie o CIA jest jak dla mnie przesadzone), bo się pizdy boją.
Przeciwnikiem tego co robi Rosja w Czeczeni też jestem (jak i ogólnie polityki Rosji i Putina), uważam że Baskowie powinni mieć własny kraj, itd. i o ile Baskowie tak jak MS napisał poradzą sobie dzięki kasie (czyli w najlepszy możliwy sposób), to takiej Czeczeni, Palestynie, czy Białorusi nie da się pomóc bo wszyscy wielcy mają je w dupie, a Tybetowi może da się pomóc bo przynajmniej robi za pionka w tej tzw. "Wielkiej Grze". Więc czemu nie?
A Dalajlamę traktuję negatywnie.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

a co ty w to mieszasz Białoruś? :shock:

napisałem tylko co o sytuacji w Tybecie ma do powiedzenia dalaj Lama na którego tak się wszyscy chętnie powoływali do czasu kiedy się okaząło że ma inne zdanie iż "polit poprawne media"

poprostu nie macie pojecia co sie tam dzieje i się szarpiecie że aż śmeich na sali
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Cytat:
a co ty w to mieszasz Białoruś?

To też jest kraj zniewolony.
Cytat:
napisałem tylko co o sytuacji w Tybecie ma do powiedzenia dalaj Lama na którego tak się wszyscy chętnie powoływali do czasu kiedy się okaząło że ma inne zdanie iż "polit poprawne media"

No ja się na pewno nie powoływałem, tym bardziej że jak już napisałem mam do niego stosunek negatywny. Bo Dalajlama jest właśnie "politycznie poprawny" i gówno to daje Tybetowi.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

przez kogo niby Białoruś jest zniewolona?
łukaszenkę popiera wg niezaleznych sondaży conajmniej 65% obywateli

przez międzynarodowy kapitał też nie jest zniewolona...

a co dalaj lama ma dawać tybetowi?
wezwać do walki? :D :D
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Cytat:
przez kogo niby Białoruś jest zniewolona?
łukaszenkę popiera wg niezaleznych sondaży conajmniej 65% obywateli

A nie tak dawno temu większość w Niemczech poparła Hitlera.
Między innymi te 65% obywateli jest zniewolone. Są to głównie starsi ludzie, najczęściej z małych miejscowości typu "gdzie diabeł mówi dobranoc", którzy zazwyczaj myślą że tylko w ich wiosce jest tak źle, bo w radiu (telewizji zazwyczaj nie mają) Łukaszenko ciągle mówi że w Białorusi jest dobrze, a w zachodnich krajach źle. Dodatkowo jest im dobrze bo pamiętają jeszcze "opiekuńczy" Związek Radziecki. A to że w szkołach nie można uczyć białoruskiego, jedyna niezależna od Łukaszenki gazeta jest sprzedawana na ulicy (nie wiem czy ciągle), w prawie każdym (!) programie jest coś o Łukaszence (chociażby to że obsługuje jakąś maszynę), a osoby które się z nim nie zgadzają są zamykane do pudła i ty mi może jeszcze powiesz że to nie jest kraj zniewolony?
Cytat:
a co dalaj lama ma dawać tybetowi?
wezwać do walki?

Nie. Ale po co ma pierdolić politycznie poprawne bzdury, które nikomu nic nie dadzą?
I co ty masz do tych żydów kompleksy jakieś?
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

no to teraz myrkull musisz tylko jakoś wytłumaczyć tym Białorusinom że są durni bo im Łukaszenko nie wadzi...


a co do państwa żydowksiego to tylko przypominam iż łukaszence jak do tej pory nie udowodniono ani jednego zabójstwa..zaś 3 tyg. armia izraleska zabiła 30 palestyńskich dzieci

wiec czemu mam pisać że Łukaszenko jest bee? a żydzi cacy?
skoro on jest 'be' to co napisać o żydach dumnych ze swego państwa?

a wracając do tybetu to nie bardzo rozumiem co ty zarzucasz dalaj lamie? on zna sytuacje w tym kraju milion razy lepiej niz wy wszyscy razem wzięci...
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Cytat:
no to teraz myrkull musisz tylko jakoś wytłumaczyć tym Białorusinom że są durni bo im Łukaszenko nie wadzi...

Oni nie są durni, oni albo mają zbyt wąski zakres widzenia i nie wiedzą że może być lepiej, albo po prostu jest im dobrze (bo jak PRL'u dostaną w łatwy sposób gifty od państwa, zwłaszcza jebani służbiści). I w Białorusi trzeba właśnie zmieniać świadomość ludzi, a to jest prawie niemożliwe niestety.
Cytat:
a co do państwa żydowksiego to tylko przypominam iż łukaszence jak do tej pory nie udowodniono ani jednego zabójstwa..zaś 3 tyg. armia izraleska zabiła 30 palestyńskich dzieci

Ja bym powiedział że jeszcze nie udowodniono.
Ogólnie niedawno oglądałem świetny niezależny dokument o Białorusi (nie pamiętam tytułu :oops: , postaram się go znaleźć) niestety prawie niedostępny bo tam zakazany, a nie wiem czy istnieje więcej niż jedna kopia w Polsce (tłumaczona przez studentkę z Białorusi). Tam jest m.in. o niewyjaśnionych zniknięciach. Zresztą jak ktoś ma w swoim kraju pomniki Dzierżyńskiego to nawet komentować tego nie trzeba...
A Izrael powinien odpowiadać za te zabójstwa. Tyle że jak widzisz tak jak Białorusią nikt się tym nie interesuje bo w Białorusi się nie opłaca bo nie ma z niej zysków, a w Izraelu się nie opłaca bo są z niego zyski. :roll:
Cytat:
wiec czemu mam pisać że Łukaszenko jest bee? a żydzi cacy? skoro on jest 'be' to co napisać o żydach dumnych ze swego państwa?

Odniosłem wrażenie że piszesz o Żydach jako ogóle, zaś jak dla mnie to bee jest rząd Izraela (chociaż jego mieszkańcy jak zauważyłeś w dużym stopniu też).
Cytat:
a wracając do tybetu to nie bardzo rozumiem co ty zarzucasz dalaj lamie? on zna sytuacje w tym kraju milion razy lepiej niz wy wszyscy razem wzięci...

To dam taki przykład, nie jestem zwolennikiem Jana Pawła II, ale on znając sytuację w PRL'u (i ogólnie w krajach za żelazną kurtyną) np. potrafił wpierdolić się do niego na pielgrzymkę, powiedzieć odważnie, chociaż dyskretnie co mu nie pasuje i zmusić ludzi do myślenia (m.in. z którego mógł wyjść i wyszedł czyn), jednocześnie zachowując postawę pacyfistyczną. Miał władzę i potrafił ją wykorzystać. Nie pierdolił farmazonów dla samego pierdolenia.
A jak tak patrzeć na ogół rozmowy to w wielu przypadkach jesteśmy zgodni. :lol:
 
RudeButtons
Gość
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

http://allegro.pl/item347...ana_edycja.html
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

ma się ten łeb do interesów
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
Ambroży Predator


Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 74
Płeć:
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

"FREE TYBET" ęd "DESTROY FESZYZM" :-D
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,5134837.html
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008   

jacy głipi ci chińczycy ..wypuszczając z pudła wroga reżimu na pamiątke dali narzędiza tortur :D :D


Cytat:
Jej kilkuletni synek popełnił samobójstwo


to juz przypomina Annę Binkot z wyborczej w jej najlepszej formie z czasów "jedwabnego"

"wrzucali widłami dzieci do stodoły a potem grali ich główkami w piłkę"

ja rozumiem że trzeba walczyć o free tybet i wogóle ale te teksty obrażają intelignecję czytelnika..choć z drugiej strony przeciętny czytelnik GW raczej jest pozbawiony krytycznego spojrzenia i łyka wszystko co podadzą na tacy
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

a tu Chiończycy za mordy na cywilach dają dożywocie

http://wiadomosci.gazeta....69,5165066.html

17 cywili zabitych podczas zamieszek.......hehe "pokojowi" ci mnisi jak nie wiem co....

mamy 18 vs 22

słabi ci Chinole Zydzi w Strefeie Gazy maja proporcje 1 vs 100
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12