PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Reedycje Pary Wino
Autor Wiadomość
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Witam ponownie.

Nareszcie... Może w końcu MTJ ruszyło swą dupę. Byłoby idealnie gdyby jako bonus na Charach znalazł się pełby koncert Pary z Jarocina 94, jak dla mnie dobrze by tam pasował jako uzupełnienie całości.
 
dziadek6

Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Witam ponownie.

Nareszcie... Może w końcu MTJ ruszyło swą dupę. Byłoby idealnie gdyby jako bonus na Charach znalazł się pełby koncert Pary z Jarocina 94, jak dla mnie dobrze by tam pasował jako uzupełnienie całości.
Z tego co wiem właścicielem pełnego materiału jest radio RMF FM a znimi ciężko się pertraktuje.
 
szymon

Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 187
Skąd: Z domu
Płeć:
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

Wszystko fajnie ale kto jest wydawcą tego MTJ czy może Melon?

Nie wiem czy dla samych teledysków warto kupić tą płytę bo od 10 dni
chodzi po sieci dosyć dobry rip do Charakteropatii...

Ja tam poczekam na książkę..reedycję bym łyknął z rok,dwa lata temu gdy byłem zafascynowany parą...teraz patrzę na to chłodnym okiem..

Mam nadzieję Para że to twoja ostatnia reedycja i zaczniesz nagrywać coś nowego...
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

szymon napisał/a:
Wszystko fajnie ale kto jest wydawcą tego MTJ czy może Melon?

MTJ to stara warszawska wytwórnia muzyczna, wydająca 1800 tytułów rocznie, gdzie Melon wydaje zaledwie kilka mało istotnych pozycji. 15 lat temu, kiedy "dla niektórych nośnik CD był mało popularny" :P MTJ wydawał kompakty z Parą :roll:


szymon napisał/a:
reedycję bym łyknął z rok,dwa lata temu gdy byłem zafascynowany parą..

Rok temu toś chłopcze bluzgał na Parę, więc co łykałeś nie wnikam :roll: dwa lata temu, jeszcze jestem w stanie uwierzyć, tylko nie pisz, że fascynował cię Para, bo ludzie to czytają :mrgreen: lepiej pisać, że to muzyka cię fascynowała :wink:

Reedycja tym różni się od pierwszego wydania, a tym bardziej od ripu, że została zremasterowana i wzbogacona o fragmenty koncertu z Jarocina oraz wspomniane teledyski, więc tak czy inaczej jakość reedycji jest nieporównywalna do ripu, który tak zachwalasz :roll: poza tym w ripie nie ma bogato ilustrowanej książeczki, która jest bardzo istotna dla zbieracza płyt.
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Ja pewnie nie pogardzę reedycją, zwłaszcza jeśli będą interesujące dodatki. Jednak lepiej tego słuchać 3w jakości Cd niż nawet z dobrego ripu Doba (jeśli ktoś chętny, mogę podać link). Moje zdanie o Parze jako człowieku swoją drogą, a to, że lubię jego muzykę, się nie zmieniło. :)

Tylko wkur...za mnie ślamazarstwo MTJ, wiem, że oni wydają tyle płyt itp. ale mimo to nie świadczy to o nich dobrze...

Gilka, mówisz o fragmentach Jarocina. Jak obszerne one bedą?
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Gilka, mówisz o fragmentach Jarocina. Jak obszerne one bedą?

Moja wiedza w tej kwestii kończy się na tym, co napisałam powyżej, jeśli się czegoś dowiem, napiszę.
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
szymon

Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 187
Skąd: Z domu
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Gdzie bluzgałem na parę?Taka ciekawostka rok temu to ja byłem na koncercie pary w Kielcach...także dobrze wiem o czym piszę

Możesz poszukać na tym lub innych forach moje posty...

Wszystkie kawałki pary powinny ukazać się w formie mp 3 na jego stronie-czekam aż para swoim fanom zaproponuje coś innego,nowego niż odgrzewane kotlety....

Teledyski wcześniej czy później ktoś wrzuci na youtube....
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

szymon napisał/a:
Gdzie bluzgałem na parę?Taka ciekawostka rok temu to ja byłem na koncercie pary w Kielcach...także dobrze wiem o czym piszę

Możesz poszukać na tym lub innych forach moje posty...



cwaniak :P no nie wiem czy tak dobrze wiesz co piszesz, bo jak gadaliśmy (przez telefon) w zeszłym roku (czerwiec, lipiec, sierpień) to jakoś nie kojarzę byś nie bluzgał na niego :P na forach nie miałeś chyba tyle odwagi by o tym pisać, z resztą nie sprawdzałam nigdy, bo mam lepsze zajęcia niż szukanie twoich postów na necie :roll: a na koncercie w Kielcach wiem, że byłeś, bo dzwoniłeś przecież :roll:

A niby czemu wszystkie kawałki Pary powinny się pojawić w formie mp3?
Co do odgrzewanych kotletów, to jak wyszło PWDARNPZ, to było powiedziane, że najpierw wyjdą WSZYSTKIE reedycje Pary, a dopiero ukażą się premierowe kawałki, więc nie zarzucaj niekonsekwencji, bo właśnie teraz wychodzi ostatnia reedycja, a jeśli w ciągu przykładowo 2 lat (bo Para założę się, że nie wyda się w podrzędnej małej firemce bez masteringu w ciągu miesiąca, bo szymon chce dowodów na istnienie nowych utworów) nic nie wyjdzie nowego, wtedy możesz się pruć, że coś jest nie tak.
Wracając do odgrzewanych kotletów nie żebym się czepiała, ale od kiedy Para zaczął znów grać w tzw. komplecie i od kiedy można rzec, że obiecuje, że będą nowe rzeczy? Odpowiedz sobie na pytanie i zadaj ponownie od kiedy twój sedes się reaktywował i od kiedy obiecywał nowy materiał, zrób notatki, tabelkę, podsumowanie i schowaj na pamiątkę do zeszytu spraw ważnych, który otwórz zawsze wtedy, gdy będziesz miał pytanie ;)
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Akurat jeśli chodzi o robienie ludzi w konia z nową płytą, to Sedes i Para są siebie warci.
 
szymon

Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 187
Skąd: Z domu
Płeć:
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Dzięki Gilko za twoją odpowiedz-jestem nią w pełni usatysfakcjonowany...oby to była prawda że będzie to ostatnia reedycja pary...w końcu chyba każdy fan muzyki pary (a za takiego uważam się) czeka z utęsknieniem na jego nowe kawałki jak też na koncerty..myślę że wtedy będzie okazja wyjaśnić sobie wszystkie sprawy na żywo...pozdrawiam i dzięki za odp...
 
dziadek6

Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Akurat jeśli chodzi o robienie ludzi w konia z nową płytą, to Sedes i Para są siebie warci.
głupi jesteś, głuchy i ślepy :wall:
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Ale nie obrzucam ludzi inwektywami. :)
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Mamy dzień 04 maja 2009 roku i właśnie zaakceptowałem projekt graficzny "Charakteropatii" + zawartość płyty. Machina ruszyła :lol: Pewnie w ciągu miesiąca pojawi się CD w sprzedaży. Rzeczywiście reedycja jest mocno wzbogacona o bonusy: fragment "Jarocina '94" i 9 teledysków. Podoba mi się jako całokształt. Tradycyjnie jest to moja kolejna reedycja zajebana materiałem audio-video na full. No i przede wszystkim sporo materiału nigdy i nigdzie nie opublikowanego no i cacy mastering (jak zwykle). Polecam.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Nie myślałem,że kiedykolwiek to napiszę,ale: chyba kupie z sentymentu, tak jak wczoraj zakupiłem reedycje na cedeku "Czarnej Ziemni" Doktorka. :roll:
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Foxy 68 napisał/a:
chyba kupie z sentymentu

Nigdy bym nie kupił, nie wspominając o słuchaniu. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Przesadzasz. Mi tam muzyka Pary zupełnie odpowiada.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Śro 06 Maj, 2009   

Stanzberg napisał/a:

PARA - dla Twojej satysfakcji, to jest mój ostatni post na Twoim podforum.
Bye.

To był wpis Wysłany: Poniedziałek 07 Lipiec 2008 9:54
Pozdrawiam.
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 06 Maj, 2009   

Och, tak mi przykro - myślałem, że to dział "nowe płyty"

Bye.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
dziadek6

Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro 06 Maj, 2009   

Stanzberg napisał/a:
myślałem, że to dział "nowe płyty"
:shock: "Gizbern co ty zrobiłeś?" :rotfl:
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Darku,

Informuję, że szefowie MTJ przekazali mi wiadomość o wstrzymaniu produkcji wydawnictwa "Charakteropatie" i wydania jej przed wakacjami.
Maciej Pluciński pisze:
"w tej chwili nie ma co wydawac tej pozycji, zbliza sie lato i nikt nie zauwazy nawet ze ta płyta wyszła."

Nie otrzymałem również na razie żadnej propozycji terminu wydania tego albumu.

Pozdrawiam,

Tomasz Ryłko
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Śro 02 Gru, 2009   

Coś się zmieniło? Może choćby na wiosnę?
Sugerowałbym sprzedaż płyt podczas koncertów.
 
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009   

Slayer napisał/a:
Coś się zmieniło? Może choćby na wiosnę?
Sugerowałbym sprzedaż płyt podczas koncertów.
MTJ tłumaczy to kryzysem fonografii i dłużnikami na potworne pieniądze, którzy okrągły rok brali ich wydawnictwa w komis. Zresztą nie tylko od nich, bo to pewien upadający potentat w kraju no a na kryzys narzekają wszystkie wytwórnie. Zaproponowałem "przezimowanie". "Chara" to na tyle głośny tytuł, ze nie chcę tego spieprzyć. Jeżeli nic nie ulegnie zmianie oleję wydanie płyty dla jej mitu.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pon 07 Gru, 2009   

Nie mam dobrego zdania o MTJ, chyba mało kto ma... Nie ma szansy na wydanie Chara... przez inną firmę?

A jeśli nic z tego nie wyjdzie, to rozważałeś może udostępnienie Chara... za darmo lub za opłatą w sieci, w formacie bezstratnym, ew. jako mp3?
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Nie mam dobrego zdania o MTJ, chyba mało kto ma... Nie ma szansy na wydanie Chara... przez inną firmę?

A jeśli nic z tego nie wyjdzie, to rozważałeś może udostępnienie Chara... za darmo lub za opłatą w sieci, w formacie bezstratnym, ew. jako mp3?
Nic z tego. Tanie reedycje to gnioty jedynie dla kasy. Nie interesuje mnie skąpa książeczka i zero bonusów a całość zamknięta w 30-40 minutach. Takie reedycje to syf i niszczą legendę pierwowzoru. Moja "Lekcja historii" (PWDARNPZ) to były dwa krążki CD + multimedia i w chuj bonusów (wiele nigdy nie publikowanych) + dwa niebanalne teledyski za cenę w złotych nie wiele wyższą od wiadomych "Lekcji historii" sknersko wydanych. Dla mnie to był wałek na fanach. Ja tak nie chcę. Wolę zostawić dziewicze "Chara" i nie wznawiać skoro tak. A co do sieci? Przecież "Chara" fruwają tam od zawsze.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Fruwają, fruwają, w bulgoczących mp3 zgranych z podniszczonych kaset...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12