PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Reedycje Pary Wino
Autor Wiadomość
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Cze, 2004   Reedycje Pary Wino

PWDARNPZ / W d... amerykańską reklamę na polskiej ziemi:

Co myślicie o tej kasecie i o jej reedycji?
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Cze, 2004   

reedycji nie slyszalem, ale mam pierwsza wersje z chyba 95 roku jak pamietam :) uwazam ze daje rade, jednak sposob opisu na okladce troche mnie wkurwial :) ogolem jest ok, zarowno textowo jak i muzycznie :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

bigi napisał/a:
reedycji nie slyszalem, ale mam pierwsza wersje z chyba 95 roku jak pamietam :) uwazam ze daje rade, jednak sposob opisu na okladce troche mnie wkurwial :) ogolem jest ok, zarowno textowo jak i muzycznie :)

No widziałem kiedyś tą "okładkę". To rzeczywiście tam na okładce były same napisy i do tyego tak kijowo ucięte?

Zgadzam się z A. Tę płytę trzeba rozumieć.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

nie tyle kijowo co nie bylo zadnych odstepow miedzy wyrazami :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

Anonymous napisał/a:
To wy pewnie mowicie o tej takiej białej z czarnymin napisami i takie coś ze niby to chologram a wsrodku nie4 zostaly podzielone slowa tylko tak jednym ciurkie. No to byla pierwsza i jedna z czterech okladek "pwdarnpz".

To oczywiscie ja kolo tylko zapomnialem sie zalogowac. No to uzupelnie swoja wypowiedz pierwsza "pwda..." byla okladka co o niej pisalliscie. Druga okladka byla taka sama ale poziomo, trzecia byla ...........? no wlasnie nie pamietam :evil: ale jak se przypomne to wam powiem i czwarta wtedy nie doszla do skutku, bo byla pzrewidziana tylko na CD no i wlasnie tearz ujzala swiatlo dzienne na "Para wino w ..." czyli "pwdar.." wwersji CD.
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Cze, 2004   

Charakteropatoie na redycji też będą w innej okładce.

A ma ktoś może skany wszystkich wersji okładek (oprócz ostatniej)? Kurde jak można wydać kasetę w takiej okładce? Same napisy, poucinane, bez odstępów...
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Cze, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
Kurde jak można wydać kasetę w takiej okładce? Same napisy, poucinane, bez odstępów...

No widzisz? A Para moze :lol: On totalnie pierdoli ustalone reguly i chocby tą okladka 10 lat temu. Rynek fonograficzny dyktowal swoje a Para realizowal sie po swojemu czyli najczesciej na odwrot. Nigdy nikomu nie wlazl w dupe a gwarantuje ci ze gdyby wyjac z garazu pierwszy lepszy zespol i dac mu szanse nagrania plyty i to na godziwych wearunkach to se z nimi zrobisz co zechcesz: narzucisz im okladke, logo, wybierzesz im nagrania z ich repertuaru i jak kazesz cos zmienic muzycznie (nie tekstowo) to zmienia. Oczywiscie zawsze pozniej wypra się tego albo uznaja ze zrobili to bo "fakty7cznie miales racje" albo "ze oni wlasnie tez tak to widza". Daj mi 100 tysiecy zlotych do dyspozycji a udowodnie ci to. W moim miescie tak sobie robila Melissa ze Stanem Oskarzenia. Chlopaki nmawet nie kwikneli bo pan prezes nie wydalby im plyty. Wiem ze narzucil im nawet okladke ktorą robila jego wspolniczka........................ Pary dziewczyna Klaudia. Stan Oskarzenia sprzedal Melissie nawet nazwe zespolu. Ha!
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Cze, 2004   

Tamte okładki (Charakteropatie i PWDARNPZ) z lat 90 były wymyślane na poczekaniu, a teraz na reedycjach są te "właściwe" okładki.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Cze, 2004   

A mnie zastanawia, że na CD 1 W d... amerykańską... jest napisane "Nagrano w pażdzierniku 94". A są tam nagrania z Pokolenia 80 i Okrutnego świata part 2, które wyszły wcześniej (np. Pokolenie 80 ukazało się w maju 94!). To jakies niedopatrzenie? Ta informacja o dacie nagrania odnosi sie chyba tylko do zawartości kasetowej wersji PWDARNPZ... Para wyjaśnij mi to.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Cze, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
A mnie zastanawia, że na CD 1 W d... amerykańską... jest napisane "Nagrano w pażdzierniku 94". A są tam nagrania z Pokolenia 80 i Okrutnego świata part 2, które wyszły wcześniej (np. Pokolenie 80 ukazało się w maju 94!). To jakies niedopatrzenie? Ta informacja o dacie nagrania odnosi sie chyba tylko do zawartości kasetowej wersji PWDARNPZ... Para wyjaśnij mi to.

Najprawdopodobniej masz rację ale nie koniecznie. Wiele nagrań powstawało ponad rok i nie dlatego, że tak miało być ale dla tego, że podczas konkretnych nagrań zauważaliśmy (zresztą bardzo często), że po nagraniu sekcji (bas i bębny) nie klei się gitara, albo po dograniu do sekcji gitary okazywało się, że to nie moja tonacja i nie umiałem tego zaśpiewać. Wtedy odkładało się takie nagrania na "zaśkę", żeby dojrzał ich zamysł i obrać nową koncepcję. Często coś co sknociłem załóżmy w 1992 roku reperowałem do 1995 roku. "Pomnik Królewny" trwał od 1990 roku do 1994 roku! Zacząłem go z Młodym w Piwnicy Świdnickiej, dwa lata później realizowałem go z Ace gitarzystą PRAWDY w studiu M. Jureckiego i wtedy znowu utknęliśmy, bo nie moja tonacja. Przerabiałem go później przez rok w dwóch studiach "Promax" i u Krzyśka Kaprala. W końcu po czterech latach skończyłem nagranie w studiu "Digital" i opublikowałem na "Rozwodzie w Sedesie". W ten sposób wiele nagrań zacząłem realizować na konkretną płytę, a w rezultacie trafiały dopiero na następną, albo jeszcze następną, albo jeszcze......... itd. Jazda co? Dlatego wydawcy moich reedycji sugerują się datami, które widnieją na przekazanych przeze mnie taśmach studyjnych, a przecież tam nie ma opisu historii powstawania nagrania. Zresztą nawet ja nie umiem ustalić niektórych dat, bo niby które są właściwe? Początki, czy zakończenia nagrania?
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Cze, 2004   

Czy to prawda ze "do murzynow" to przypadkowy numer i ma to związek z jakims limitem czasowym?
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 30 Cze, 2004   

kolo napisał/a:
Czy to prawda ze "do murzynow" to przypadkowy numer i ma to związek z jakims limitem czasowym?

Tak, brakowało kilkadziesiąt sekund na str. A bez "Do murzynów", bo wydawca zakontraktował materiał na równe czasy str. A i str. B w przypadku MC. Mieliśmy już spakowany sprzęt i jedynie cudze konga i bongosy stały w studiu, które sobie bez pytania pożyczyłem nie wiedząc co chcę z nimi zrobić, ale kiedy Kuba Rutkowski dla rozgrzewki zagrał jakiś taki dziwny Islam albo środek Afryki to już wiedziałem, że to nastąpi jakieś "murzyństwo". Poszedłem na papierocha i wróciłem z gotowym (jak Wiesz) nie skomplikowanym tekstem składającym się z kilkunastu słów. Bas miałem jeszcze w studiu, ale nie nagrywałem go przez wzmacniacz, bo to nie opłacało się więc wskoczyłem bezpośrednio w konsoletę i na chyba dwóch, no do czterech dźwięków wymyśliłem sobie pochód basowy w tonacji A, bo to jest moja wrodzona wokalowo tonacja.
metal napisał/a:
Podobno Polonia czyni starania zeby sciagnac Pare na koncerty czy ktos wie ile w tym prawdy?

No chyba ja wiem najwięcej. Rzeczywiście kombinują mi koncerty w USA na za rok, ale pomijając fakt, że nie podobają mi się Stany Zjednoczone o czym wiecie :lol: , jest jeszcze kwestia historyczna, bo 10 lat temu Polonia kupiła dość sporo jak na Amerykę moich kolęd i też odniosły tam sukces i też wtedy mnie zapraszali i gówno z tego wyszło :lol:
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Lip, 2004   

poprostu A napisał/a:
a ja wiele razy widziałem na zachodzie płyty Pary Wino, Dezertera i KSU.
Ale to bylo to niby KSU 93, bo sam Siczka z Para Wino "Okrutny swiat 1".
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Lip, 2004   

Nie byłem nigdy w USA.
poprostu A napisał/a:
a ja wiele razy widziałem na zachodzie płyty Pary Wino, Dezertera i KSU.

KSU '93 osobiście kupiłem sobie w Kolonii za chyba 45 marek. To było bardzo drogo (1993 rok).
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Sie, 2004   

Para jesli mozesz zaspokoic moją ciekawosc i powiesz jaki rozszedl sie naklad dzisiejszej reedycji "P.W.D.A.R.N.P.Z."?
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Nie 08 Sie, 2004   

Też jestem tego ciekaw.

Kiedyś widziałem w MediaMarkt tę płytę, nawet ją mam kupioną tam.

Czemu na reedycji jest wycięta ostatnia zwrotka w kawałku Wszystko, co mam do powiedzenia/
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 10 Sie, 2004   

kolo napisał/a:
Para jesli mozesz zaspokoic moją ciekawosc i powiesz jaki rozszedl sie naklad dzisiejszej reedycji "P.W.D.A.R.N.P.Z."?
Nie mogę, bo nie wiem. Naprawdę nie wiem.
Nikodem15 napisał/a:
Czemu na reedycji jest wycięta ostatnia zwrotka w kawałku Wszystko, co mam do powiedzenia/
Bo mi się nie podoba III zwr.
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Śro 11 Sie, 2004   

Już ci się nie podba.

A i zauwazyłem subtelne róznice w aranżacji napój czerwony.

Jakie są twoje ulubione pieśni z PWDARNPZ? Których nie znosisz?
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 11 Sie, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
Jakie są twoje ulubione pieśni z PWDARNPZ? Których nie znosisz?
Lubię raczej conajmniej połowę, raszta sprawia mi satysfakcję a nieznośnych nie ma, bo bym je teraz przy okazji reedycji wyskrobał tak jak 3 zwrotkę we "Wszystko co mam (wam) do powiedzenia).
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Śro 11 Sie, 2004   

Czego się Jasiu najadł podczas sesji, że wywalil takie mega zarąbiste solówy?
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 14 Sie, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
Czego się Jasiu najadł podczas sesji, że wywalil takie mega zarąbiste solówy?
Strachu, bo krzyczałem na niego :lol: .
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Sie, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
Czego się Jasiu najadł podczas sesji, że wywalil takie mega zarąbiste solówy?
Ale rzeczywiscie nie widze go w KSU natomiast do ciebie pasuje jak ulał :lol:
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Sob 28 Sie, 2004   

W KSU wycinał też spop0ko solówy.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
kolo

Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2004   

Nikodem15 napisał/a:
W KSU wycinał też spop0ko solówy.
Spotkałes go podobno w Poznaniu czyli chyba byłes na koncercie tak? Napisz jak sie sprawdził i czy "podniósł" KSU które kochamy za banał i prostotę. Chodzi mi o to czy KSU zyskało cokolwiek czy stracił czy wogóle zmieniło się np. na maxa. No i jak sie słucha starych ich nagrań z zajebistym gitarzystą bo napewno zmieniły sie. Tylko czy na dobre czy na złe? No nie wyobrażam sobie mimo wszystko Kidawy w KSU i stąd tyle pytań.
_________________
"Zuzanna zna Papieża a Papież Zuzy nie!"
 
Nikodem15

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 336
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2004   

Jak masz którtąś z kaset KSU:
Na 15-lecie
Moje Bieszczady
Bez prądu
Ludzie bez twarzy
to wiesz, jak gra KSU z Jasiem, bo on na tych labumach wycina na gitarze solowej.

Teraz utwory KSU wiele zyskały, ale nic nie straciły z dawnego uroku, są grane e wersjach bliskich oryginałom, a mistrzowskie partie jasia dodają im smaku i palera.
_________________

www.dr.hackenbush.vn.pl - oficjalna strona dotycząca zespołu Dr. Hackenbush, duetu Fred Standart & William Kox i innych przejawów działalności artystycznej Andrzeja "Zmory" Rdułtowskiego
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12