PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
1984
Autor Wiadomość
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   1984

Słucha ktos prekursorów zimnej fali w Polsce ? Przechodzili przez różne style jednak zawsze była to mroczna muza nasycona orwellowskimi klimatami. Co sądzicie o ostatniej płycie "4891". Dla mnie zajebista chociaż wiem, że nie wszystkim się podoba. I teledysk do numeru "Całe miasto spi" jest nie do wyjebania, dawno nie widziałem nic lepszego.
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Jedyne co mi się podoba tej kapeli to demo "Why Not?" Jest genialne, ale jak już pisałem przy Wire nie za bardzo przepadam za takimi zimnofalowymi klimatami. Męczy mnie to.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

No mieli w chuj fajnych numerów: "Ferma hodowlana", "Specjalny rodzaj kontrastu","Zaśpiewaj wojowniku" , "Sztuczne oddychanie" i moj ulubiony z ostatniej płyty "Człowiek". Szkoda, ze w obecnych czasach w mediach lansują plastikowe laski, a nie ma miejsca dla prawdziwych artystów.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Cytat:
Szkoda, ze w obecnych czasach w mediach lansują plastikowe laski, a nie ma miejsca dla prawdziwych artystów.
Przepraszam najmocniej, a w jakich czasach media lansowały muzykę najwyższej próby? :lol: :lol: :lol:

Zawsze to, co najciekawsze w muzyce działo się w undergroundzie, czy to w epoce jazzu, czy techno. Media zapełnia papka dla motłochu, i tak jest urządzony ten świat.

Jeśli chodzi o 1984 to bardzo lubię od czasu kiedy zobaczyłem na żywo.
Mam tylko "Anioł w Tlenie", demówkę, i najnowszą produkcję "4891" (też bardzo dobry zestaw dźwięków, ale to już nie to), ale band był zajebisty.
Nie wiem czy nie jest to moja najbardziej ulubiona zimnofaalowa kapela z PL. Bardzo odkrywcza, nieschematyczna i energetyczna jednocześnie.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

tez widziałem na żywo i pod wrażeniem koncertu kupiłem płytę specjalny rodzaj kontrastu, jest wyjebana w kosmos
ale rzadko jej słucham, gdyz jak napisał browar to muzyka ciężkostrawna, dołująca i męcząca, to broń boże nie jest zarzut, po prsotu muzyka ciężka w odbiorze i naprawde musze byc w odpowiednim nastroju żeby to włączyc
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

http://panthera25.wrzuta....czne_oddychanie

Dla słabych i zmęczonych mamy sztuczne oddychanie
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

[quote="Stanzberg"]
Cytat:
Szkoda, ze w obecnych czasach w mediach lansują plastikowe laski, a nie ma miejsca dla prawdziwych artystów.
Przepraszam najmocniej, a w jakich czasach media lansowały muzykę najwyższej próby? :lol: :lol: :lol:

No to przypomnij sobie audycje w pr IV polskiego radaia w latach 80 tych, prowadzone przez Pawła Site i Bozenę Sitek, i listę Rozgłosni Harcerskiej, właśnie tam wpuszczano to wszystko czego nie było gdzie indziej, wszystkie te numery które wymieniłem leciały wtedy w czwórce, a były tylko 4 programy polskiego radia wiec docierało to do duzej liczby potencjalnych odbiorców. Chyba zreszta wiekszość polskich kapel z undergrounu zaczynała w czwórce. Czasami cos nawet przeciekło do trójki. No i był Marek Wiernik.
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Mecenas napisał/a:
tez widziałem na żywo i pod wrażeniem koncertu kupiłem płytę specjalny rodzaj kontrastu, jest wyjebana w kosmos
ale rzadko jej słucham, gdyz jak napisał browar to muzyka ciężkostrawna, dołująca i męcząca, to broń boże nie jest zarzut, po prsotu muzyka ciężka w odbiorze i naprawde musze byc w odpowiednim nastroju żeby to włączyc


Tez mam ta plyte , a w chuj lat słuchałem jej z kasety bo nagrali ja chyba w 88 ale ukazała sie dopiero gdzies po 2000 roku. Lubie ja zajebiscie bo pomysłami wyprzedzali wtedy epokę, natomiast zgadzam sie, że jest dołujaca i trzeba miec nastrój.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Tak, to o czym piszesz, to są właśnie wyjątki od reguły. Lat '80 nie pamiętam na tyle, żeby się wypowiadać, ale kojarzy mi się Lejdi Pank, Perfect i Kombi na okrągło w radiu, a to chyba nie jest ta wartościowa muzyka jaką masz na myśli. :look:
Chyba, że porozmawiamy o jakości muzy mainstreamowej kiedyś i dziś, ale to zupełnie inny temat.

Zawsze królowała tandeta maksymalna, a puszczania rzeczy na poziomie zdarzały się raczej rzadko. Teraz też przecież są jakieś audycje radiowe z pankrokiem, tylko niszowe.
Nie mówiąc o radiach internetowych.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Słuchaj napisałem Ci , że wtedy były tylko 4 programy polskiego radia więc zasieg tych audycji był duzo wiekszy niz dzisiejszych rozgłosni niszowych. Po za tym to sie zaczęło chyba gdzies dopiero w drugiej połowie lat 80 tych, a powód byl taki , że wczesniej prawie nikt z kapel drugiego obiegu nie mógł nagrac płyty, wiec nie było materiału który by sie nadawał do wpuszczania w radio. Oczywiście zdarzali sie w radio nawet tacy kozacy , że dawali muze z demówek:) To wtedy w radio zaczeli nadawac Armie, Moskwę którą przedstawiali ze wzgledu na cenzure jako M'kwa:) Siekierę, KSU,1984, One Million Bulgarians itp. A Lejdi Pank i Perfekty to leciały rzeczywiscie wszedzie i zawsze, ale ja nie pisze tu o zespołach które powstawały z castingu zeby ogłupiac ówczesną młodzierz tylko o prawdziwych buntownikach tamtych czasów:)
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Dlatego jak widze zajawki filmu "Beats of freedom" i tych którzy tam wystepują , twierdząc, że to oni obalili mur berliński to mi sie rzygac chce, że dalej chca ogłupiac ludzi bo chyba mysla , ze wszyscy którzy pamietaja jaka była prawda to juz dawno zapili sie na smierc :lol:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

W ogóle jak ktokolwiek z Polski twierdzi że obalił komunizm to jest niezła beka. :smile:

Ale z tymi rozgłośniami, to się nie zgodzę.
To, że kiedyś tam przez przypadek była audycja nadająca coś lepszego niż papkę dla motłochu nie oznacza, że "kiedyś było lepiej, a dziś gorzej". Skąd. To raczej Ty idealizujesz te czasy patrząc poprzez wspomnienia.

"Zgrzyt" dalej leci, są już czysto alternatywne internetowe rozgłośnie... nie widzę powodu do narzekań. Prawda jest też taka, że kiedyś te zespoły typu Armia, Moskwa, Deuter jednak aspirowały do bycia mainstreamem i w końcu im się udało. Pokaż mi obecny band pankrokowy, który marzy, żeby go puszczali w radio. :lol: ;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Słuchaj, nie pisz, ze kiedys i przez przypadek i nie audycja tylko program. I wcale nie idealizuje tych czasów bo wódke sprzedawali od 13 00 ,a za piwem były kolejki. Ale ja moge porównac to co było kiedys i teraz, a ty niestety nie, bo o kiedys nie masz pojecia. Zreszta to jest o 1984 a nie o polskich mediach. Najlepiej jakby bandy dalej grały w piwnicy, tylko kto im bedzie zupe nosił, zeby z głodu nie umarli. A ci którzy nie aspirowali dawno znikneli i pracuja teraz w krawatach bo trzeba z czegos zyc.
 
maliniak


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 112
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Wracjaja do tematu - plyta "Specjalny rodzaj kontrastu" jest mistrzowska. Nie ma slabych numerow, mecze ja w zasadzie na okraglo! Nowych numerow nie znam ale mysle ze w najblizszym czasie nadrobie zaleglosci.
 
Poza kontrolą

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Ustrzyki Dolne
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Jasne, ze "Specjalny rodzaj kontrastu" jest zajebista. Nagrali ja w 1988 roku ale ukazała sie dopiero po ponad 20 latach, bo w miedzyczasie nawet oryginalna tasma zgineła. Reszta płyt tez polecam. Kazda jest inna ale wszystkie sa zajebiste. Jeden z niewielu bandow w polsce ktory mi sie naprawde podoba.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

Cytat:
moge porównac to co było kiedys i teraz, a ty niestety nie, bo o kiedys nie masz pojecia.
Tu w zasadzie możemy skończyć tę dyskusję, bo skoro Ty się znasz, a ja nie, to po co mam w ogóle zabierać głos? :mrgreen:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Majcher


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Kalisz
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Z zimnej fali słuchałem fotoness. Kojarzy ktos?
 
 
Foxy 68


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 2289
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Dla mnie to zwykły rock a nie zimna fala. da radę poszłchac,ale bez orgazmów. z resztą mnie zawsze na dłuższą mete irytował wokal Lipińskiego.
_________________
PAMIĘTAJ CHUJU ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ! :old:
 
hogata


Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: zasiedmiogórogród
Płeć:
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

słyszałam 4891 i parę luźnych kawałków ale zaśpiewaj wojowniku mnie zahipnotyzowało. genialne. nieźle się ich słucha w przerwie czytania lotu nad kukułczym gniazdem.niby nie orwell ale też miażdzy. zaczynam ubóstwiać
_________________
ODDAJCIE MI PIEC PODOBNY DO BRAMY TRIUMFALNEJ ! ! !
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Pokaż mi obecny band pankrokowy, który marzy, żeby go puszczali w radio. :lol: ;-)
mnie nie pytasz, ale ja jako osoba wychowana na radiu, tak trochę czasem o tym jednak marzę, tak troszeczkę... :oops: No i w sumie dzięki Pietii te marzenie się co jakiś czas spełnia :)

co do tematu - nie słyszałem ostatniej płyty, kiedyś byłem na koncercie 1984 z Milionem Bułgarów w Warszawie w Depozycie bodajże i w sumie mnie nie zachwyciło. Ale pewnie kiedyś się zainteresuję tą najnowszą odsłoną działalności, to, co jest na youtube w sumie daje radę. W czasach odkrywania muzyki bardzo lubiłem kawałek "Biała chorągiewka" (w wersji z "Radio Niebieskie Oczy Heleny", który wówczas leciał w radiu czasem i kupiłem sobie tę kasetę - akurat wyszła. Ale chyba wtedy średnio mi się spodobała jako całość. teraz z niej najczęściej słucham numeru "Jadowitym paznokciem" - tekst rozpierdala. Starsze rzeczy - git, a "Sztuczne oddychanie" i "Ferma hodowlana" to już ciary po prostu.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

Budyń napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
Pokaż mi obecny band pankrokowy, który marzy, żeby go puszczali w radio. :lol: ;-)
mnie nie pytasz, ale ja jako osoba wychowana na radiu, tak trochę czasem o tym jednak marzę, tak troszeczkę... :oops: No i w sumie dzięki Pietii te marzenie się co jakiś czas spełnia :)
Tak, doskonale Cię rozumiem – w świecie audycji autorskich, kiedy muzykę puszcza na żywo ktoś z krwi i kości to całkiem spoko: normalne marzenie na normalne czasy. :-P

Ale żyjemy w czasach muzyki sformatowanej, auto-playlist i skurwiałych, komercyjnych rozgłośni. :-|





PS: Pietię też już zdjęli. :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

przynajmniej prawie całą płytę naszą puścił, zdaje się tylko "Eurowizja" mu została niezagrana, to profilaktycznie zdjęli... :-|
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12