PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - Bunkier

Herr General - Nie 13 Lut, 2011
Temat postu: Bunkier
O nich też nie znalazłem tematu, a wcale nie jest to przecież jakiś nieznany zespół :roll:
litmanem - Nie 13 Lut, 2011

kolejna kiepska kapela(aż się ma ochotę napisać kolejne słowo na k ;-) )
ciekawe czy dożyję momentu gdy ktoś stworzy temat o wrocławskiej Prawdzie

Rotten82 - Nie 13 Lut, 2011

Herr General napisał/a:
O nich też nie znalazłem tematu, a wcale nie jest to przecież jakiś nieznany zespół :roll:

założyłeś temat o kapeli, to chociaż byś coś o niej napisał, a nie pokazujesz tylko, że wiesz o jej istnieniu.
jak dla mnie chujnia z grzybnią, nigdy nie lubiłem, choć kawałek "heniek" całkiem przyjemny.

Szymix - Nie 13 Lut, 2011

Stare nagrania mi sie podobały bardziej, te nowe mniej ale tak czasem posłucham raz na ruski rok
zachariasz - Nie 13 Lut, 2011

To oni mieli ten kawałek o podwójnym życiu Weroniki ? to dobre było nawet :smile:
bladaczka - Nie 13 Lut, 2011

pieśń o tytule odezwa lubię bardzo,dobrze mi się kojarzy :faja: poza tym to tak średnio podchodzi
Stanzberg - Pon 14 Lut, 2011
Temat postu: Re: Bunkier
Herr General napisał/a:
O nich też nie znalazłem tematu, a wcale nie jest to przecież jakiś nieznany zespół :roll:
Zgadza się: a wszyscy którzy go znają chcieliby jak najszybciej zapomnieć, dlatego nie ma tematu.
Herr General - Pon 14 Lut, 2011
Temat postu: Re: Bunkier
Stanzberg napisał/a:
Herr General napisał/a:
O nich też nie znalazłem tematu, a wcale nie jest to przecież jakiś nieznany zespół :roll:
Zgadza się: a wszyscy którzy go znają chcieliby jak najszybciej zapomnieć, dlatego nie ma tematu.


Jesteś niesprawiedliwy, kilka kawałków mają całkiem-całkiem, poza tym osobiście mam do nich pewien sentyment ;-)

Nikodem15 is back! - Wto 15 Lut, 2011

Pierwsze kasety są na niskim poziomie, wiadomo, punko polo aż miło choć czasem z sentymentu można posłuchać. Płyta "Wyskocz z autobusu" to natomiast zaskakująco dobra rzecz bez krzty obciachu.
muttley - Śro 16 Lut, 2011

Słyszałem Szpital psychiatryczny Naziści wypierdalać i Istota społeczeństwa pierwsza kaseta to lipa jest dwie następne mi sie podobają ale rozumiem tych którzy maja ta kapele za gwiazdę punko polo takie granie porostu trzeba lubić no cóż ja lobie :oops:
radioactive - Śro 23 Lut, 2011

Jedynie 'Szpital psychiatryczny' i 'System zabija' przypadły mi trochę do gustu. Żeby ich ubóstwiać, to nie.
cat lady - Nie 06 Mar, 2011

Rotten82 napisał/a:
Herr General napisał/a:
O nich też nie znalazłem tematu, a wcale nie jest to przecież jakiś nieznany zespół :roll:

założyłeś temat o kapeli, to chociaż byś coś o niej napisał, a nie pokazujesz tylko, że wiesz o jej istnieniu.
jak dla mnie chujnia z grzybnią, nigdy nie lubiłem, choć kawałek "heniek" całkiem przyjemny.


Panie henku, pan nie wymięka w sprawie
damy rade, damy, damy rade!

tak, tez tego henka lubie. ;)

ivan_szyd - Czw 19 Maj, 2011

Zapraszamy na koncert Bunkra w Skarżysku-Kamiennej - 4 czerwca 2011


Pełne info poniżej:




Bunkier - punk rock / Wodzisław -
Sabaka Niewirna - hc/anarcho punk / Szydłowiec (ex-TheNaturat)
The Pumpers - hc punk / Opoczno
I Refuse - death / thrash / Iłża
Aerospatile - punk rock / Szydłowiec

Punk-Thrash Gig vol.2 - 4 VI 2011, godz. 18.00
Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor, ul. Towarowa 2, Wjazd 15 zł

Zapraszamy

migral - Czw 06 Paź, 2011

Szczerze mówiąc wcześniej nie znałem ale posłuchałem i jestem pod wrażeniem , dynamicznie i ciekawie. Jest w tej muzyce coś... wokal tez w porzo.
BadChowder - Czw 06 Paź, 2011

Ja lubie Bunkier...:) dość ciekawy zespół...;)
suchy693 - Czw 06 Paź, 2011

BadChowder napisał/a:
Ja lubie Bunkier...:).;)
dziwna z ciebie kobieta :>
migral - Czw 06 Paź, 2011

Mówcie co chcecie ale płyta "Wyskocz z autobusu" jest zajebista :> Dopiero co "kupiłem" a już nagrywam na empetrójke.
Marchin - Sob 08 Paź, 2011

Suchy... błagam... :-|

100% panko polo, ale kilka nieśmiertelnych szlagierów jest. Nie wal konika to nie cecha katolika! :bananik: Nigdy nie kochałem, nigdy nie nienawidziłem, chociaż po 'naziści wypierdalać' nie nagrali nic co by mogło startować do tytułu 'dobre'

suchy693 - Sob 08 Paź, 2011

Marchin napisał/a:
Suchy... błagam... :-|

'
błagaj dalej :faja:
Konan - Sob 08 Paź, 2011

słuchałem dopóki nie odkryłem lepszych kapel, czasem "wyskocz z autobusu kierowca kłamie" przesłucham, ale łognia z dupy ni ma
BadChowder - Sob 08 Paź, 2011

suchy693 napisał/a:
BadChowder napisał/a:
Ja lubie Bunkier...:).;)
Obrazek dziwna z ciebie kobieta :>



A dziękuję bardzo..:D wiem:D:P
Każdy lubi co innego..;)

bozo79 - Czw 02 Lut, 2012

Całkiem fajna kapela. Mają kilka fajnych kawałków np. "Optymizm", "Autobus". Ich najnowsza płyta to nie dla mnie. Pierwsze 3 albumy gut :grin:
Stanzberg - Pią 03 Lut, 2012

Żelazny kanon punkopolo, myślę, że to wstyd być prawdziwym punkopolowcem i nie znać na pamięć dyskografii. :>
Konan - Pią 03 Lut, 2012

Nie kumam tego punkopolo Stan :P jaką masz definicje tego gatunku?
suchy693 - Pią 03 Lut, 2012

Konan napisał/a:
:P jaką masz definicje tego gatunku?
TEORIA JEDNEGO GOSCIA
Cytat:



***

Przybliżam zjawisko zwane punko-polo. Na początku lat 90-tych, kiedy punk przeżywał swą największą popularność w czasach wolnego rynku, kilka osób postanowiło na tym zarobić. Z jednej strony pojawili się ludzie, którzy nie mając niz wspólnego z punkiem, zaczęli nagrywać taśmowo kasety punkowe (przychodząc z nikąd, lub odcinając kupony od swojej popularności z lat 80-tych, lecz nie oferując niczego nowego, lecąc na starych kawałkach i pomysłch). Pojawiły się też firmy chcące ten chłam wydawać. Czołowym przedstawicielem tego zjawiska był niejaki Para Wino , który najpierw wpadł na pomysł reaktywacji zespołu Sedes, poza wokalistą nie było tam nikogo ze starego składu, perkusista był nazi-skinem, potem Para nagrał kilkanaście (w ciągu dwoch lat) kaset z tytułami "punk-cośtam"), do słów zawodowego tekściarza i z muzyką mało znanych lapel z zachodu, podpisanych jako własną. Tak więc, choć dziś może, te rzeczy nie brzmią tak tragicznie, jeśli nie pamiętać o kontekście w jakim powstały(bo wszystko schodzi na psy), wtedy było to bardzo negatywne zjawisko, które przyczyniło się do skomercjalizowania i upadku punkrocka w Polsce na kilka lat... Dziś trudno uznać kto grał punko-polo, kto nie, każdy zaliczony do tego nurtu w wywiadach się odcina od niego, wrzucając chętnie innych do tego worka. Na pewno był to Sedes i Defekt Mózgu, Stan Oskarżenia (na pierwszej płycie), Hurt, Psy Wojny, Bunkier, Nauka o Gównie (choć oni akurat byli prawdziwi), KSU również, a także kilka mniej ważnych kapel wydawanych przez Silverton, Psy Wojny Records i Melissę. Ogólnie zjawisko to zaszkodziło i muzyce i samym zespołom, które straciły wiarygodność, teraz mogą ją odzyskać tylko dlatego, że załoga stara wymarła a nowa nie pamięta za bardzo tych czasów. Aha, warto jeszcze wspomnieć o zespole Gównoprawda, krakowskim projekcie kilku muzyków sesyjnych, którzy widząc popularność punka nagrali 14 kaset z prymitywnymi przyśpiewkami zagranymi w punkowej formie. Punki łyknęły to jak bełta. Z jednej strony to czasy moje początki, z drugiej straszny syf to był Muzycznie to wszystko było wtórne i prostackie, każdy sobie mógł takie coś wymyślić i jako punk sprzedać, tekstowo nie bardziej ambitne niż 90% obecnego hh.
:old:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group