PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Maturalne tematy (...stara vs nowa)

maksymilian16 - Czw 13 Maj, 2010
Temat postu: Maturalne tematy (...stara vs nowa)
Witam,
W najbliższy poniedziałek zdaję ustny egzamin maturalny z języka polskiego. Do mojej pracy potrzebuje interpretacji następujących tekstów:
1. Dezerter, Polen Über Alles,
2. Dezerter, System,
6. Moskwa, Nigdy!,
7. Tilt, Nie wierzę politykom,


Niestety nie wiem czy moja krótka interpretacja wystarczy.... Jak ktoś mógłby napisać coś więcej o tych utworach to było by super....

Pozdrawiam,

____

Edit(aneta)

Zwierz@k - Czw 13 Maj, 2010

Ale co w ogóle napisałeś?
pozatym to nie ma co, pospieszyłeś się z napisaniem prezentacji :jupi:

maksymilian16 - Czw 13 Maj, 2010

Napisałem coś w stylu że każdy tekst sprzeciwia się władzy , wzywa do obalenia ustroju i takie tam ale, Ale potrzebuję bardziej rzeczowo na każdy tekst.....
Zwierz@k - Czw 13 Maj, 2010

tak naprawde mozesz tam wpisac wszystko, opracowan do tego nie ma, a nauczyciele sa zieleni w temacie. Przybysz pisal chyba o kiczu, w oparciu o zjawisko glamu i wyjebal max punktów, bo belfry nie mialy pojecia o czym gada.
maksymilian16 - Czw 13 Maj, 2010

Dzięki, spróbuje się z tym zmierzyć... Ciężko jest interpretować te teksty żeby czegoś nie spieprzyć.... :/
Zwierz@k - Czw 13 Maj, 2010

Nie jest wcale tak ciężko, trzeba jadnakże znać troche realia epoki w jakiej były tworzone. Tak sądze. powodzenia.
Cyb - Czw 13 Maj, 2010

Zwierz@k, gorzej jak sie trafi ambitny nauczyciel / albo taki co go nie lubi co przeslucha i sie okaze ze jest pierdolenie od rzeczy
Aneta - Czw 13 Maj, 2010

zawsze moze gadac o zasadach punka :cancan:
Zwierz@k - Czw 13 Maj, 2010

i zademonstrować tajemne kroki pogo :misiek:
Old Crewman - Czw 13 Maj, 2010

Cyb napisał/a:
gorzej jak sie trafi ambitny nauczyciel


Albo kumaty :smile: Ostrzegam, że takich coraz więcej...

wawrzon - Czw 13 Maj, 2010

Aneta napisał/a:
zawsze moze gadac o zasadach punka :cancan:



Cytat:
1. wyciska pryszcze przy wszystkich, albo je rozdrapuje i ogląda co wydrapał
2. wkłada palucha do pępka, wierci w nim a potem go wącha
3. obcina przy wszystkich paznokcie u nóg
4. zaprasza gości na domową imprezę i wita ich w samych majtkach, dopiero jak gdzieś wszyscy wychodzimy to się ubiera
5. kiedyś miał kciuka w gipsie (w lecie) i caly czas go wąchał
6. wącha miód który wygrzebuje z uszu
7. drapie się po łbie i wącha palce
8. wkłada rękę w gacie i tez wącha
9. bek bez krępacji wszędzie- w restauracji
, pubie, na imprezie sylwestrowej-wszędzie!
10. pierdzi też nierzadko przy wszystkich
11. kiedyś na imprezie w knajpie nasikał do szklanki a potem wlał to do kwiatka
12. ma manię pokazywania wszystkim (jak się napije) d**y i przyrodzenia, w ogóle czesto ściąga te majty
13. dłubie w zębach, oglada co wydłubał i zjada


:punk: :punk: :punk: :punk: :punk: :punk:

ko0niu - Czw 13 Maj, 2010

Old Crewman napisał/a:
Cyb napisał/a:
gorzej jak sie trafi ambitny nauczyciel


Albo kumaty :smile: Ostrzegam, że takich coraz więcej...


:faja:

Hamel - Czw 13 Maj, 2010

Zwierz@k napisał/a:
nauczyciele sa zieleni w temacie


Jak to, przecież punk, jako ruch inteligencki powinien tam mieć sporą reprezentację!

janek_janusz - Czw 13 Maj, 2010

Hamel napisał/a:
Zwierz@k napisał/a:
nauczyciele sa zieleni w temacie


Jak to, przecież punk, jako ruch inteligencki powinien tam mieć sporą reprezentację!

Za czasów mojej podstawówki wsród młodych nauczycieli miał jak najbardziej. :) Ale na tamten czas to byli pan od zpt czy pani od wf-u :) A i później też nie byli to humaniści. ;) :misiek:

Mecenas - Czw 13 Maj, 2010

ja się z ludźmi z pankowym epizodem w życiorysie w szkole nie spotkałem, ale wydaje mi się właśnie że to wsrod humanistów powinno ich byc najwiecej
Mecenas - Czw 13 Maj, 2010

o kurwa dopiero zauwazyłem podpis-range, które to? :bejzbol:
wawrzon - Pią 14 Maj, 2010

Mecenas napisał/a:
o kurwa dopiero zauwazyłem podpis-range, które to? :bejzbol:


:?:

Mecenas - Pią 14 Maj, 2010

pod moim nickiem :mad: :bejzbol:
Stanzberg - Pią 14 Maj, 2010

Tylko naziol może dawać rangi. :punk:

Żałosne jest to, że w dzisiejszych czasach można zdać maturę z polskiego interpretując jakieś 3 proste kawałki. :roll:
Przecież to nie jest żaden sprawdzian umiejętności... no, chyba że ma się sprawdzać wyłącznie rozumienie tekstu pisanego – co specjalnie skomplikowane nie jest. :roll:

Aneta - Pią 14 Maj, 2010

Mecenas napisał/a:
o kurwa dopiero zauwazyłem podpis-range, które to?


ja wczoraj zauwazylam ale chcialam Ci zostawic tą przyjemność i dreszczyk emocji na poźniej :misiek:

***

zmienię temat bo może się ciekawa dyskusja odbyć...

mi. - Pią 14 Maj, 2010

Stanzberg napisał/a:
Żałosne jest to, że w dzisiejszych czasach można zdać maturę z polskiego interpretując jakieś 3 proste kawałki. :roll:
Przecież to nie jest żaden sprawdzian umiejętności... no, chyba że ma się sprawdzać wyłącznie rozumienie tekstu pisanego – co specjalnie skomplikowane nie jest. :roll:

pierdolenie. :old:

mój temat brzmiał 'symbolika ornitologiczna i jest funkcje w literaturze XIX wieku' i nie opierał się na pobieżnej analizie i interpretacji wierszydeł. strasznie dziwne, że autor tematu zgłębia tylko i wyłącznie te teksty. a gdzie literatura przedmiotu ?

Stanzberg - Pią 14 Maj, 2010

mi. napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
Żałosne jest to, że w dzisiejszych czasach można zdać maturę z polskiego interpretując jakieś 3 proste kawałki. :roll:
Przecież to nie jest żaden sprawdzian umiejętności... no, chyba że ma się sprawdzać wyłącznie rozumienie tekstu pisanego – co specjalnie skomplikowane nie jest. :roll:

pierdolenie. :old:
Dlaczego pierdolenie...? Jeśli można zdać maturę opisując 4 pankowe numery (nienajtrudniejsze, dodajmy), to co jest w ogóle warty ten papier?
Marchin - Pią 14 Maj, 2010

Nic nie jest warty. I chyba nigdzie nie jest brany pod uwagę. Trzeba to po prostu zdac. Po co to jest ja nie znaju.
mi. - Pią 14 Maj, 2010

nic. tak samo jak i cała masa innych papierków.

samo opracowanie to 5 punktów na 20, więc jeszcze nie tyle, żeby zdać. reszta to rozmowa z komisją. no i ta rozmowa bardzo przypomina starą maturę, która egzekwowała wiedzę. a zdarzają się osoby, którym podwija się nóżka i nie otrzymują przełomowych sześciu punktów. fakt faktem, jest to najprostszy egzamin, ale nie powiedziałabym, że wystarczy pierdolnąć krótką interpretację tekstu, bo spędziłam nad tym dziadostwem całe trzy dni.

Aneta - Pią 14 Maj, 2010

mi. napisał/a:
całe trzy dni.


też mi poświęcenie :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group