PUNK FORUM
Forum Punkowe

Inne - Porady dla początkującego wokalisty punk ;>

Bólicfc - Sob 23 Sty, 2010
Temat postu: Porady dla początkującego wokalisty punk ;>
Witam i od razu napisze że tak jak w temacie chciałbym otrzymać jakieś konkretne porady do tego jak szybko nauczyć się wydzierać na miarę dobrego wokalisty punk?
Zwierz@k - Sob 23 Sty, 2010

chuja sie znam, ale troche w tym zyciu odspiewąłem.
przede wszystkim nic na sile. Nie każdemu wychodzi wrzeszczenie, a robione na siłe wychodzi czasem po prostu śmiesznie. Po drugie - samo to nic nie przyjdzie, więc próby próby i jeszcze raz próby. Choć może to zabrzmi śmiesznie w kontekście punk rocka - polecam lekcje śpiewu - mi takowe naprawde sporo pomogły, zwłaszcza w kwestii oddychania i pracy przepony.
a po ktoreśtam - nawet jak wydaje ci się że spiewasz dobrze - nagraj coś. Wtedy dopiero będziesz wiedział jak śpiewasz naprawdę i być może się załamiesz :lol: :lol: :lol:

Stanzberg - Nie 24 Sty, 2010

Próby, próby, próby i nauczenie się śpiewać z przepony, nie z gardła.

Aczkowiek ważna jest też barwa głosu i słuch, ale na to już się ma mniejszy wpływ.

PepsiPL - Nie 24 Sty, 2010

Jak punkowo ma być, to tylko gardłowo panie!! :twisted:
A żeby takowo śpiewać to musisz; zwiększyć ilość spożywanego alkoholu, zwiększyć ilość palenia fajek (najlepiej 3 na raz) i uważać żeby Ci żyłka nie pękła z darcia ryja :P .

Stanzberg - Nie 24 Sty, 2010

.... pośpiewasz do pierwszej płyty/dema, a potem będziesz mógł tylko szeptać do mikrofonu. :lol:
PepsiPL - Nie 24 Sty, 2010

....... i powiesz, że śpiewałeś zawodowo w zajebistym zespole, a to, że teraz gadać nie możesz, to skutki grania setek koncertów :lol:
Old Crewman - Nie 24 Sty, 2010

Dużo chlej i szybko się zapierdol.
Rotten82 - Nie 24 Sty, 2010

po prostu śpiewaj tak jak potrafisz. nie staraj się na siłę harczeć, czy śpiewać zbyt melodyjnie (czytaj: tak jak w way side crew"). tak na prawdę ważniejsze jest to, żebyś śpiewał rytmicznie, a barwa głosu wyrobi się z czasem, bylebyś nie próbował śpiewać jak ktoś kim nie jesteś
kate - Nie 24 Sty, 2010

denerwujące są te wszystkie tematy sprowadzające punkrocka do schematów. "jak ubiera się punk?", "jak się śpiewa w kapeli punkowej?", "czy punk z dreadami to dobry pomysł?". odnoszę wrażenie, że tematy te sa zakładane przez kinderów, koniecznie chcących zostać bezdyskusyjnie uznanymi za punków,dlatego też potrzebujących wskazówek a ludzie odpowiadają niekiedy całkiem serio tym naiwnym (żeby nie powiedzieć: żałosnym)postom...
heroina - Nie 24 Sty, 2010

oj kejti kejti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :kiss:
kate - Nie 24 Sty, 2010

tak?
Rotten82 - Nie 24 Sty, 2010

każdy kiedyś młody był i nie każdy urodził się wiedząc wszystko. o niektóre rzeczy warto zapytać, bo kto pyta ten nie błądzi. wyśmiewanie się na każdym kroku z dzieciaków, nie ma większego sensu, bo później oni rezygnują z pankroka w którym są tylko wyszydzani i tak na prawdę nie ma wtedy dla kogo robić koncertów, bo na każdej imrezie się wychodzi 200/300zł w dupe
Bólicfc - Nie 24 Sty, 2010

jak ktos nie chce to niech nie odpowiada i w ogóle nie czytaj tego jak Ci się coś nie podoba co do dziecka bez komentarza bo Twojego wieku też nie sprawdzę :P bynajmniej ja nim nie jestem ;] tylko zakładałem ostatnio kapele gdzie gitarzysta był nieco mało skromny i ciągle mi zarzucał że musze umieć przekrzyczeć perke bez mikrofonu ;]
Rotten82 - Pon 25 Sty, 2010

Bólicfc napisał/a:
ciągle mi zarzucał że musze umieć przekrzyczeć perke bez mikrofonu ;]

niech sam to najpierw zrobi a później się mądruje ;]

Bólicfc - Pon 25 Sty, 2010

tak powiedziałem mu żeby mi pokazał jak to sie robi to stwierdził że on nie musi bo nie jest wokalistą i że podobno się da ale ja jakoś w to wątpię bez mikrofonu poza tym już kolejnej próby razem z mikrofonem nie chciał grać i mi się posypał cały zespół także znowu jestem na etapie poszukiwań ludzi grających
heroina - Pon 25 Sty, 2010

Rotten82 napisał/a:
Bólicfc napisał/a:
ciągle mi zarzucał że musze umieć przekrzyczeć perke bez mikrofonu ;]

niech sam to najpierw zrobi a później się mądruje ;]
ja umiem :faja:
ma się tą przeponę ze stali :wink:




jak chcesz wyćwiczyć, to wypinaj jak najczęściej brzuch (żeby był taki jakby ciążowy, ma być nisko) jak się nauczysz bez problemu tak rozmawiać i oddychać to wszystko przewrzeszczysz. to wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne.
albo ja jestem złotym dzieckiem

ko0niu - Pon 25 Sty, 2010

musze przećwiczyć bo po każdym koncercie zespołu który lubie jestem ochrypły przez cały dzień następny. Bełkotliwe pijackie wtórowanie wokaliście mi nie służy. :oops:
Blekit - Pon 25 Sty, 2010

ziomek, bądź polskim GG Allinem i będzie git
Bólicfc - Pon 25 Sty, 2010

ja umiem :faja:
ma się tą przeponę ze stali :wink:




jak chcesz wyćwiczyć, to wypinaj jak najczęściej brzuch (żeby był taki jakby ciążowy, ma być nisko) jak się nauczysz bez problemu tak rozmawiać i oddychać to wszystko przewrzeszczysz. to wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne.
albo ja jestem złotym dzieckiem[/quote]


a masz może gdzieś w necie umieszczoną próbkę swojego wrzasku ?:D ja się musze koniecznie tego nauczyć mikrofon i tak mam ale fajnie jakbym umiał tez bez ;)

heroina - Pon 25 Sty, 2010

nie mam.
właściwie to nie chodzi o wrzask, bo tak sobie szybko głos załatwisz na amen. a do końca życia ci musi wystarczyć

chodzi o to, żeby bez wysiłku być długo głośno :wink:
i czysto.

ale może to moje skrzywienie ze szkoły muzycznej

Surmen - Pon 25 Sty, 2010

My jako chłopcy/mężczyźni mamy gorzej, od strony anatomicznej, drzemy się głośniej niż dziewczyny, ale mniej czysto, ale to też zależy od szkół/wrodzonego talentu
Bólicfc - Pon 25 Sty, 2010

Ja ogólnie właśnie się wybieram w poniedziałek do kolesia od śpiewu żeby mi coś doradził może jakieś audiencje prywatne będe miał no nie wiem :D ale chyba jeśli punk to nie liczy się to żeby być wokalistą z górnej półki tylko żeby napieprzać z energią:D
Zwierz@k - Pon 25 Sty, 2010

jasne jasne :lol: niestety tego że się fąłszuje jak kutas nie ukryje nawet fakt brykania jak źrebak po scenie (chociaż mi się kapke udaje) :lol:
heroina - Pon 25 Sty, 2010

Surmen napisał/a:
My jako chłopcy/mężczyźni mamy gorzej, od strony anatomicznej, drzemy się głośniej niż dziewczyny, ale mniej czysto, ale to też zależy od szkół/wrodzonego talentu

zależy jedynie od szkolenia i talentu.

ale jak się nie słyszy muzyki to i najlepsza technika nie pomoże

Bólicfc - Pon 25 Sty, 2010

dobra tu akurat o fałsz nie chodzi tylko o power w śpiewie/darciu :D z resztą zależy jak dla kogo czym jest punk, w piosence The Analogs pierdolona era techno jest wers "my to głos ulicy" i w myśl tego raczej pięknych dźwięków wydawać nie trzeba tylko głośno i energicznie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group