PUNK FORUM
Forum Punkowe

Inne - Tłumaczenia tekstów

Ryszard - Pią 21 Sie, 2009
Temat postu: Tłumaczenia tekstów
Poszukuję tekstów Perkele przetłumaczonych ze szwedzkiego na bardziej ludzki język, najchętniej angielski. Mowa oczywiście o płytkach Goeteborg i Langtan.



Jednocześnie jeśli ktoś kiepsko zna angielski i nie rozumie tekstów zagranicznych kapel to mogę służyć pomocą.

Grubas 2 - Pią 21 Sie, 2009

Tekstów niektórych kapel wolę nie rozumieć.. :wink:
Stanzberg - Pią 21 Sie, 2009

Płytka Langtan sądząc po muzyce, ma teksty coś jak nasze Milano, albo Akcent. Ew. wyższa liga, Brathanki, albo Zakopower. :?

Nigdy nie szukałem ich tekstów, wolę numery po angielsku.

Ryszard - Pią 21 Sie, 2009

Myślę, że się mylisz i to całkiem solidnie. Muzyka na tej płycie jest utrzymana w takiej a nie innej konwencji, choćby dlatego, że jest inspirowana w dużej mierze twórczością Irwina Goodmana. Zdaje się, że Rentun Ruuusu to kower jednego z najbardziej znanych jego utworów. Poza tym niektóre utwory jak Starkare czy Ni Kan Aldrig Vinna stoją na zupełnie dobrym poziomie muzycznym (należy pamiętać, że konwencja płyty jest specyficzna!). Zaś do EPki Goeteborg moim zdaniem trudno się przyczepić -> Perkele as fuck.
Na tłumaczeniach zależy mi właśnie dlatego, żeby nie stwierdzić (być może pochopnie - na razie trudno mi to ocenić) tak jak ty, że 'sądząc po muzyce cośtam cośtam'. W muzyce oprócz muzyki jako takiej ważny jest też tekst i ktoś kto słucha pankroka powinien o tym pamiętać.

Stanzberg - Pią 21 Sie, 2009

OK, poniekąd masz rację, ale ja tej płyty Langtan nienawidzę i chuj. Dla mnie jest to diskopolo dla wikingów, sorry.
Zwierz@k - Pon 24 Sie, 2009

jak moj kumpel wróci z wczaśów to go poproszę żeby Ci to zrobił bo zna szwedzki. pytanie jeszcze jak bardzo leniwą dupę będzie miał.
Młody Punk - Pon 24 Sie, 2009
Temat postu: .
Ja lubie posluchac zagraniczne zespoly tylko ze teksty malo co rozumie przewaznie musi mi ktos tłumaczyć :D Najlepiej slucha sie Polskie wszystko co Nasze Najlepsze !
Stanzberg - Wto 25 Sie, 2009

Niestety, im dłużej słucham punk rocka, tym większego nabieram przekonania, że polskie kapele umieją lepiej napisać tekst.
Albo może nie umiem wyłapać wszystkich angielskich niuansów... nie wiem. Wydaje mi się, że Polacy więcej pracy wkładają w napisanie tekstu, oczywiście nie wszyscy.

Perkele to nie dotyczy, bo teksty mają generalnie niezłe.

Ryszard - Wto 25 Sie, 2009

Mam wrażenie, że polskie kapele albo mają zajebiste teksty albo totalnie chujowe. Niektóre kopią dupę, inne wzbudzają politowanie. Zagranica jest bardziej wyważona.
gooy - Wto 25 Sie, 2009

Stanzberg napisał/a:
Niestety, im dłużej słucham punk rocka, tym większego nabieram przekonania, że polskie kapele umieją lepiej napisać tekst.

az mnie troche zszokowałes, bo mi sie udalo dojsc do wrecz przeciwnych wnioskow. ale to moze przez to, ze sie na tyle zdazylem do polskiego panka uprzedzic, ze z nowszych rzeczy praktycznie niczego nie slucham.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group