PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Kulinaria

wawrzon - Nie 21 Lut, 2010

Mecu :

:shock: :shock: :shock:
:smile:

---
Ja mam przepis na zajebiste śniadanko :

3 parówki zakupione w biedronce ( od najtańszych, do tych bla Panów )
Sos ASPIRO ( słoiczek z biedrony, polecam Chiński )
Czerwona fasola
Ser zółty ( bądz mozarella )
Chleb tostowy
2 Jajka
Przpyrawy - curry, sól, zioła ( jakie kto lubi, ja polecam dużo bazylii )

Parówy obieramy z filii, układamy na talerzu, obsypujemy czerwoną fasolą z puszki, na koniec obkładany serem i polewamy sosem ze słoika.
jajka rozbijamy na talerzu, dodajemy przyprawy i maczamy nasz chlebek - dobrze dwustronnie :)
na rozgrzaną lekko tłustą patelnię układamy przygotowane jajkowe kanapki, w czasie kiedy się podsmażają talerzyk z parówami ląduje w mikrofalówce.
Całość zjadamy używając noża i widelca... ja zapijałem cola z biedronki ( za "dwapińdziesiąt" - bo jest zajebista ).
Śniadanie mistrzów !

Foxy 68 - Nie 21 Lut, 2010

Zrobilem kiedys cos podobnego tylko ze z kiełbachą i wszystko razem na patelni,dobrze nie wygladalo ale smaczne bylo :cool:
ko0niu - Nie 21 Lut, 2010

Udało mi się ostatnio stworzyć bardzo ciekawy sos do makaronu.
Jest w wersji wedzeterian bo nie miałem padlinki w domu.
UWAGA:

Potebujemy
śmietany 18%
papryki słodkiej
papryki ostrej
curry
cukier
sól
bazylię
pomidory z puszki (krojone)
kostkę sojową/kotlety sojowe a'la schabowy które po namoczeniu w bulionie kroimy w kostkę.
cebulę
no i oczywiście dowolny rodzaj makaronu.

Powstało to w ten sposób. Miałem w domu tylko podane wyżej składniki i zero pomysłu na obiad. Z dnia poprzedniego zostało mi pół opakowania własnoręcznie zrobionego na śmietanie sosu curry. Łyżeczka curry, szczypta cukru, łyżeczka papryki ostrej, łyżeczka papryki słodkiej oraz szczypta soli ląduje w śmietanie, mieszamy wpierdalamy do lodówki na pół godziny.

Kostkę sojową gotujemy w bulionie z kostki (ja robie to w wołowym bo jest wtedy bardziej aromatyczna ta soja POLECAM) Cebulę kroimy drobno dosyć i podsmażamy na maśle. Wrzucamy pomidory z puszki. Przyprawiamy do smaku jak zwykły sos do spaghetti. wrzucamy w to kostkę sojową. Dusimy wszystko, po paru minutach, wstawiamy sobie makaron, a nasz sos curry ląduje w garnku z sosem pomidorowym. Sos wychodzi fantastyczny. Wpierdalamy z makaronem. Smacznego!

Zwierz@k - Wto 23 Lut, 2010

ja tam z ciekawostek kulinarnych to zacząłem piwo robić. pierwsza fermentacja sie konczy, w srode czas na butelkowanie :smile:
wawrzon - Wto 23 Lut, 2010

Mam takągotową pizze od dojczlandów... sosik w słoiku ( swoją drogą - nie jadłem nigdy lepszego sosu pomidorowego ), i gotowe ciasto, otwiera się z takiego kartoniku i gotowe, później układasz co tam chcesz. Ser, kurczak, szynka, pomidory ogóry i czosnek !

ZAJEBIOZA !

Mecenas - Śro 10 Mar, 2010

Cytat:
wiem,ze w necie cala masa przepisow.ale niektorych,mam wrazenie,autorzy nie testowali chyba w zyciu sami,bo nawet dokladne zastosowanie sie do wskazowek nieraz chuja daje.przykladem sa rozlatujace sie kotlety wege.

w miedziele tobiłem z przpisu znalezionego w zinie, kotleciki ziemniaczane z kapustę kiszoną wśrodku
po 30 minutach uklepywania najpierw w dłonach później na patelni zjadłem gniecione ziemniaki zagryzając kapustą

Dzemu - Śro 10 Mar, 2010

salata lodowa, ogorek jogurt naturalny, pomidor. Polecam super salatka. Pasuje do wszystkiego
mqrcin - Czw 11 Mar, 2010

Cytat:
salata lodowa, ogorek jogurt naturalny, pomidor.

Ja dodaje jeszcze ser feta i czerwoną fasole

Mecenas - Czw 11 Mar, 2010

nienawidze fety
ko0niu - Czw 11 Mar, 2010

Polecam przepis na filety z kurczaka :

filet z kurczaka

sól, pieprz

świeży imbir, ROZSĄDNA ILOŚĆ!! Powiedzmy ucinamy ze 3 - 4 cm korzenia.

Sok z połowy cytryny

odrobina kurkumy i curry

Kurczaka kroimy w paski, wrzucamy do jakiegoś naczynia. Solimy pieprzymy, wyciskamy na to sok z połowy cytryny. Imbir obieramy ze skórki, trzemy na najdrobniejszej tarce, wrzucamy do kurczaka, posypujemy kurkumą oraz curry(DELIKATNIE!!) i mieszamy aby wszystko ładnie się wymieszało. Wstawiamy na godzinę do lodówki. Smażymy na oleju/ maśle przez chwilę, następnie przykrywamy i dusimy powiedzmy 15 -20 minut. Ten czas można wykorzystać na ugotowanie ryżu do tego oraz uduszenie jakiś warzyw np mrożonki "warzywa na patelnie" (ja użyłem jakiejś chińskiej). POLECAM, kurak wychodzi zajebisty! Amatorzy ostrych dań mogą dodać do marynaty kurczakowej chilli.

Dzemu - Czw 11 Mar, 2010

fete to ja lubie ale nie taka jak piszesz ;) :roll:
ko0niu - Czw 11 Mar, 2010

narkoman...
wawrzon - Nie 14 Mar, 2010

Lazania z piekarnika, kupowana w biedronce po 6 zł - w sam raz kolacja !
heroina - Pon 15 Mar, 2010

a pierdolisz.
lazania zrobiona samemu to jest klasa.

jak bedę miała chwilę to skrobnę przepis na szpinakową

Mecenas - Pon 15 Mar, 2010

jak moja siorka robi lazanie to nie ma chuja, zajadam sie aż mi sie uszy trzęsą, problem polega na tym że ona jest leniwa i zrobi tylko wtedy gdy ktos jej będzie pomagał, zwykle wychodzi na mnie i na koniec nie mam z tego żadnej przyjemności :-|
Ryszard - Pon 15 Mar, 2010

Nie uwierzę w te ananasy dopóki sam nie wyrwę z ziemi... :crazy: :lol:
Dev - Pon 15 Mar, 2010

ja jestem na diecie, mogę jeść tylko jajko i chudy twarożek, + dwa korniszony dziennie, da się z tego coś zajebistego przyrządzić, tak zusammen? :razz:
heroina - Pon 15 Mar, 2010

sama ją sobie wymyśliłaś?
Mecenas - Pon 15 Mar, 2010

zrób se tawraożek z jajkiem i korniszonem :P
Foxy 68 - Pon 15 Mar, 2010

wawrzon napisał/a:
Lazania z piekarnika, kupowana w biedronce po 6 zł - w sam raz kolacja !

jest dobra ale ja wole cannelloni ze szpinakiem z tegoz sklepu.

Foxy 68 - Pon 15 Mar, 2010

Dev napisał/a:
tylko jajko i chudy twarożek, + dwa korniszony dziennie,

1- jajko ugotowane z z twarozkiem + korniszon w paski
2 - twarozek z jajkiem siekanym w kostke + korniszon w calosci
3- połówki jajka wylozone cienkimi plastrami ogorkow na to twarozek
4- wszystko posiekane i zmieszane do kupy razem
5- jajko na mietko + twarog z ogorkiem

jesli mozesz uzywac przypraw albo warzyw typu koperek,szczypior,cebula czosnek,cytryna.pomarancza to daj znac. jeszcze cos sie wymysli.

Dev - Pon 15 Mar, 2010

heroina napisał/a:
sama ją sobie wymyśliłaś?

nie, z książki jakiejś ktoś mi podał.
so sorry Mecu, ale tym razem wygrał Bro, respect maan :grin:
a z przypraw to raczej niewiele, także dziś wiczór zjadłam to:
Foxy 68 napisał/a:
3- połówki jajka wylozone cienkimi plastrami ogorkow na to twarozek

heroina - Pon 15 Mar, 2010

a to dieta w celu schuścia?
ile czasu masz zamiar ją stosować?

Punk_Tarnów - Pon 15 Mar, 2010

ja jem brudasuf na sniadanie
Dev - Pon 15 Mar, 2010

heroina napisał/a:
a to dieta w celu schuścia?

noo
heroina napisał/a:
ile czasu masz zamiar ją stosować?

aż schuście będzie widać :mrgreen:

a na serio to po tygodniu dochodzą mi niektóre warzywa, także będzie git.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group